Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nalewki - cudowna metoda na zamknięcie smaku lata w butelce :)


Recommended Posts

Z szyszek robi się tak samo jak z pędów z tym że szyszki trzeba zbierać teraz puki zielone no i dobrze by je rozgniatać kleszczami przed zasypanie cukrem , walimy warstwami i zasypujemy cukrem na przemian , można też zalewać miodem i olejem pół na pół aż skiśnie wtedy podobno dobre to dla astmatyków i ludzi z problemami płucnymi .

 

Dziękuję Bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 183
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprzedaż mi przepis na ten syrop w szyszek sosny? Z młodych pędów sosny robiłem sok ale na słoik dolewałem 50ml "bombera" żeby czasami mi się nie zepsuł. Taki sok robi za super zaprawę do czystego bimbru.

 

Witam. Ja też robiłem z sosnowych szyszek i młodych pędów. Dla mnie z pędów jest smaczniejszy, tzn. bardziej delikatny, bo pijąc ten z szyszek miałem wrażenie jakbym spożywał czystą żywicę - zresztą możesz zobaczyć mój #138 gdzie o tym pisałem https://forum.muratordom.pl/showthread.php?194035-Nalewki-cudowna-metoda-na-zamkni%C4%99cie-smaku-lata-w-butelce-)&p=6849844&viewfull=1#post6849844

 

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
A ma ktoś może jakiś przepis na nalewkę z pigwy? Ostatnio piłam u takiej jednej Pani przy okazji wycieczki, ale nie zdążyłam zapytać o przepis, bo Pani wyjechała z ośrodka. :( Ktoś, coś?

 

Pigwówka gawłowka

 

Słój 4-5 L

1 kg pigwy lub pigwowca

1 szklanka brązowego cukru

1 szklanka miodu

1,5 L wody

1,5 L spirytusu

 

 

Wykonanie

 

pigwę przekrawamy na pól i czyścimy z ziaren następnie kroimy ja malakserem na cieki plaster

wrzucamy do słoja posypujemy cukrem i stawiamy na oknie na 3 dni żeby pojawił się sok

dodajemy miód wodę i spirytus mieszamy i stawiamy na oknie na 6 tygodni od czasu do czasu mieszając

Odcedzamy i stawiamy nalew do sklarowania, zciągamy rurka winiarska żeby nie zmącić , fusy z pigwy przesypujemy cukrem i odstawiamy żeby jeszcze się trochę wysikały.

Nalewka powinna dojrzeć w spiżarni z pól roku.

 

Uwagi

nalewka z pigwy będzie łagodniejsza

nalewka wychodzi męska ale w wersji damskiej proponuję dodać 2 szklanki wody więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...