Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Automatyka domowa poprzez centralę Satel Integra


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 220
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzę że kmx jest sterowany z pilota jeśli nie ma możliwości podłączenia dodatkowych przycisków sterujących to nie da rady sterować tego satelem

Naprawdę?

A mnie się wydawało, że wystarczy równolegle(albo zamiast) z klawiszami (mikroswitchami) dodatkowego pilota wlutować styki przekaźników, którymi struje satel.

Ale co ja się tam znam

nie pamiętam w tej chwili producenta bo u klientów u których montowaliśmy to automaty były wstawione już razem z oknami, my się tylko pod nie podpinaliśmy.

Tak? A to bardzo interesujące. Ciekawe co się stanie jak podczas zamykania załączonego z centrali alarmowej użytkownik naciśnie klawisz do góry.

witam

mam pytanie, jak zrobić sterowanie alarmu w następującej sytuacji:

w garażu jest czujka PIR, wyjeżdżając z garażu i zamykając bramę (automatyczną sterowaną z pilota) chcę uzbroić alarm, potem odwrotnie, otwieram bramę, i wjeżdżam do garażu chcę rozbroić alarm.

Wyjście sterujące ze sterownika bramy podłącz przez przekaźnik do systemu alarmowego do linii uzbrajającej część garażową.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę?

A mnie się wydawało, że wystarczy równolegle(albo zamiast) z klawiszami (mikroswitchami) dodatkowego pilota wlutować styki przekaźników, którymi struje satel.

Ale co ja się tam znam

 

tak masz racje jeśłi chcesz stracić np gwarancje :)

 

Tak? A to bardzo interesujące. Ciekawe co się stanie jak podczas zamykania załączonego z centrali alarmowej użytkownik naciśnie klawisz do góry.

są sterowane impulsem ;)

i kazde naciśnięcie zmienia prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę?

 

 

Wyjście sterujące ze sterownika bramy podłącz przez przekaźnik do systemu alarmowego do linii uzbrajającej część garażową.

 

to jak tak się znasz to co będzie jełsi samochód będzie w garażu a klient otworzy na chwile brame i zamknie to system sie uzbroi :p

takie wykonanie jest problematyczne mo każdorazowe otworzenie i zamknięcie będą uzbrajać i rozbrajać system, a co z przebywaniem garażu przy zamkniętej bramie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje jeśłi chcesz stracić np gwarancje :)

A co się może stać pilotowi, który jest na stałe przytwierdzony?

 

 

to jak tak się znasz to co będzie jełsi samochód będzie w garażu a klient otworzy na chwile brame i zamknie to system sie uzbroi :p

A to niby czemu?

takie wykonanie jest problematyczne mo każdorazowe otworzenie i zamknięcie będą uzbrajać i rozbrajać system, a co z przebywaniem garażu przy zamkniętej bramie :p

Dlaczego?

Te uwagi rozwiązują problem?

są sterowane impulsem ;)

i kazde naciśnięcie zmienia prace :)

Sposób sterowania jest bez znaczenia. To że jest sterowany impulsem nie zmienia faktu, że NAPIĘCIE na silnik jest podawane w sposób ciągły do momentu osiągnięcia pozycji skrajnych.

Jeśli sterownik nie ma odpowiednich wejść, to wszystko będzie działać do momentu w którym podczas zamykania załączonego z centrali alarmowej użytkownik naciśnie klawisz do góry lub odwrotnie. Nastąpi wtedy efektowne BUM.

W przypadku braku odpowiednich sterowników rozwiązaniem jest przejęcie pełnego sterowania przez centralkę alarmową. W takim przypadku klawisze sterowania roletami są podpięte do centralki alarmowej.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

W sprawie mojej "automatyki" nastąpił postęp, a mianowicie wybrany już jest projekt:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jezynach-2-pd/m4aa8ab152ff86

W jeżynach 2PD tyle, że lustrzane odbicie, dlatego powoli można tworzyć listę funkcji i policzyć ilość czujek:)

I tu pojawia się pierwsze pytanie:

Czy jeżeli Satel Integra 128 WRL ma na płycie 8 wejść (Z1..Z8) to podłączając do każdego z nich ekspander na 16 wyjść uzyskam obiecywane przez producenta 128 wejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie mojej "automatyki" nastąpił postęp, a mianowicie wybrany już jest projekt:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jezynach-2-pd/m4aa8ab152ff86

W jeżynach 2PD tyle, że lustrzane odbicie, dlatego powoli można tworzyć listę funkcji i policzyć ilość czujek:)

I tu pojawia się pierwsze pytanie:

Czy jeżeli Satel Integra 128 WRL ma na płycie 8 wejść (Z1..Z8) to podłączając do każdego z nich ekspander na 16 wyjść uzyskam obiecywane przez producenta 128 wejść?

 

Teoretycznie tak ale nigdy nic nie wiadomo :-)

Staraj się używać przewodu komputerowego czyli skrętki UTP do tych ekspanderów zamiast zalecanego kabla telefonicznego, bo zostaniesz w przyszłości z ręką w nocniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się pierwsze pytanie:

Czy jeżeli Satel Integra 128 WRL ma na płycie 8 wejść (Z1..Zhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/cool.gif to podłączając do każdego z nich ekspander na 16 wyjść uzyskam obiecywane przez producenta 128 wejść?

Instrukcja w PDF jest dostępna na stronie satela. Gdybyś ją najpierw pobrał nie wypisywałbyś podobnych pytań.

 

 

Teoretycznie tak ale nigdy nic nie wiadomo :-)

Może kolega ignorant nie zabierałby głosu w kwestiach o których nie ma bladego pojęcia.

Nawet teoretycznie nie będzie to działać.

Potrzebne są ekspandery wejść, które podłącza się do specjalnych "linii" na płycie głównej, a nie do wejść alarmowych.

Staraj się używać przewodu komputerowego czyli skrętki UTP do tych ekspanderów zamiast zalecanego kabla telefonicznego, bo zostaniesz w przyszłości z ręką w nocniki.

Po pierwsze w systemach alarmowych nie używa się kabli telefonicznych tylko tzw. domofonowe lub alarmowe o żyłach równoległych.

100% systemów alarmowych wykorzystywało, wykorzystuje i będzie wykorzystywać w przyszłości takie przewody.

Radzę też używać przewodów zalecanych prze PRODUCENTÓW systemów alarmowych.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do okablowania będę używał prawdopodobnie 10x0,5 domofonowego...wiem, że instrukcja jest na stronie satela, czytałem ją co więcej, ale jeżeli nie jestem czegoś w 100% pewien wolę się dopytać po to chyba jest to forum nie??

Jeszcze pytanie na które nie ma odpowiedzi w instrukcji.

Jakie czujki polecacie? U mnie zwierząt brak, w dodatku służyć mają do kontroli oświetlenia oraz wzbudzania alarmu? Czy dualne mają jakąkolwiek przewagę, dzięki której warto płacić za nie więcej?

Myślałem o serii Graphite/Aqua..na czym polegają najważniejsze różnice pomiędzy wersjami pro /2E itd?

Edytowane przez witu102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem wstępny szkic systemu i prosiłbym o wszelkie korekty bądź sugestie:

01.Rzut parteru

http://img834.imageshack.us/img834/1786/19468921.jpg

02.Rzut poddasza

http://img829.imageshack.us/img829/3983/12243400.jpg

03.Legenda

http://img651.imageshack.us/img651/5162/58751977.jpg

 

Łącznie wyszło:

-14x czujka ruchu

-21x kontaktron

-2x czujka zalania

-2x czujka dymowa

-4xINT IORS

Pozdrawiam

 

P.S Na poddaszu w jednym oknie zamias jednego kontaktronu (6) jest czujka ruchu (2) nie wiem czemu mi podmieniło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do okablowania będę używał prawdopodobnie 10x0,5 domofonowego...wiem, że instrukcja jest na stronie satela, czytałem ją co więcej, ale jeżeli nie jestem czegoś w 100% pewien wolę się dopytać po to chyba jest to forum nie??

Strona 7, 11-13 i 17-19 instrukcji instalatora. Są nawet rysunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do okablowania będę używał prawdopodobnie 10x0,5 domofonowego...wiem, że instrukcja jest na stronie satela,

 

Pamiętaj że Satel nie jest wyrocznią a jedynie chce Cię uzależnić od swoich urządzeń. W dłuższej perspektywie wtopisz na tych kablach. Świat idzie w kierunku szybkiej transmisji i sygnalizacji różnicowej. Możesz do kontaktronów dać kabel z żyłami równoległymi ale resztę skrętką komputerową UTP Cat5e.

Wszelkie modbusy chodzą na 485, ethernety także wymagają mocno skręconej skrętki. Satel to przestarzała technika.

Wszakże bądź poinformowany i nie zamykaj sobie drogi na przyszłość.

To jest tak samo z kablami do kamer monitoringu. teraz tylko skrętkę. Lada moment kamer analogowych nie będzie. Będą HD z wbudowaną kompresją i wymagające switcha ethernetu 100Mbit lub szybszego.

Ogranicz się do kabla komputerowego i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że Satel nie jest wyrocznią a jedynie chce Cię uzależnić od swoich urządzeń. W dłuższej perspektywie wtopisz na tych kablach. Świat idzie w kierunku szybkiej transmisji i sygnalizacji różnicowej. Możesz do kontaktronów dać kabel z żyłami równoległymi ale resztę skrętką komputerową UTP Cat5e.

Wszelkie modbusy chodzą na 485, ethernety także wymagają mocno skręconej skrętki. Satel to przestarzała technika.

Wszakże bądź poinformowany i nie zamykaj sobie drogi na przyszłość.

Po prostu ŻAŁOSNE.

Poproszę o jedną centralkę, która komunikuje się z czujką w technologii innej niż zwarcie rozwarcie.

Nikt przy zdrowych zmysłach tego nie zmieni.

To jest tak samo z kablami do kamer monitoringu. teraz tylko skrętkę. Lada moment kamer analogowych nie będzie. Będą HD z wbudowaną kompresją i wymagające switcha ethernetu 100Mbit lub szybszego.

Ogranicz się do kabla komputerowego i tyle.

Ty nawet nie wiesz jakim jesteś ignorantem.

To nie jest tak samo jak z kablami do kamer.

Kamery "analogowe" czyli takie, które wykorzystują przewód koncentryczny a nie skrętkę, jak na razie biją na głowę kamery IP, jeśli chodzi o ceny, możliwości, jakość i rozdzielczość obrazu i co najważniejsze szczególnie przy dużej ilości, zużywają mniej prądu.

Witamy w 2012 roku.

Dałeś skrętkę do kamer, to jesteś w czarnej dupie i zamknąłeś sobie drogę do super jakości za niewielkie pieniądze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem wstępny szkic systemu i prosiłbym o wszelkie korekty bądź sugestie:

 

Manipulator w wiatrołapie. Co będziesz robił gdy włączy się alarm w nocy, a ty będziesz na piętrze? Będziesz miał odwagę zejść i sprawdzić co się stało ? A jak będziesz w sypialni na parterze ?

Jakie masz szyby i okucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulator w wiatrołapie. Co będziesz robił gdy włączy się alarm w nocy, a ty będziesz na piętrze?

Nic. Po prostu użyję komórki lub tabletu, aby włączyć, wyłączyć lub sprawdzić co się dzieje.

O dziwo "przestarzały" satel ma taką funkcjonalności od kilku lat. Wystarczy mieć telefon z iOS, Androidem, Badą Windowsem Mobile czy Symbianem

Będziesz miał odwagę zejść i sprawdzić co się stało ?

Oczywiście, że p*sra się ze strachu, a później połknie cjanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo widzę potrzebę posiadania skrętki 5e (czemu nie od razu 6/7) w miejscu gdzie mam czujki ruchu bądź dymu czy zalania...prawda jest taka, że jakby miało iść się faktycznie z "duchem czasu" to wypadałoby założyć światłowody....

Manipulator w wiatrołapie, dlatego, że częściej używał go będę do rozbrajania alarmu przy wejściu (sprint na piętro w 30 sek byłby kłopotliwy, pomijając, że wszystkie czujki po drodze musiałyby mieć opóźnienie) niż do wyłączania go po alarmie nocnym...do tego właśnie odpowiednio wcześnie chcę skonfigurować całość aby mieć min taką możliwość, aby status systemu sprawdzać na telefonie czy laptopie w sypialni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...