Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Automatyka domowa poprzez centralę Satel Integra


Recommended Posts

nie bardzo widzę potrzebę posiadania skrętki 5e (czemu nie od razu 6/7) w miejscu gdzie mam czujki ruchu bądź dymu czy zalania...prawda jest taka, że jakby miało iść się faktycznie z "duchem czasu" to wypadałoby założyć światłowody......

 

Wszyscy rozsądni kładą skrętkę, a ry zrobisz jak zechcesz :-) Nieekranowana skrętka 5e jest najlepsza do wszelkich przesyłów RS485. To nie ethernet 10 gigabitowy. Ale dylemat czy skrętka czy równoległy jest raczej oczywisty na korzyść skrętki. Przynajmniej połączenia aentrala-manupulatory-rozdzielnie zrób skrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszyscy rozsądni kładą skrętkę, a ry zrobisz jak zechcesz :-)

Tylko ignoranci i naciągacze robią coś takiego.

Nieekranowana skrętka 5e jest najlepsza do wszelkich przesyłów RS485.

Których nie ma w systemach alarmowych.

Przynajmniej połączenia aentrala-manupulatory-rozdzielnie zrób skrętką.

Po co ? Dla twojej satysfakcji, że znalazłeś takiego samego jelenia jak ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wszyscy rozsądni kładą skrętkę to czemu sama firma Satel ją odradza? jakiś czas temu w tym samym wątku polecano mi zastosowanie kabli o żyłach równoległych 6/10x0,5mm2 a tu nagle skrętka? czy coś się zmieniło w tej dziedzinie?

 

Ja podszedłem do sprawy pragmatycznie i dałem skrętkę ale mam tak zrobione że czujniki są pokodowane rezystorami, od 1 do 4 na 1 parze plus magistrala 1-Wire plus tanie tablety na ścianach. Tablety kupiłem najtańsze za 160PLN i wlutowałem kable ethernetowe bezpośrednio do środka, żeby kabel nie odstawał na bok.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?category=121202&sg=0&string=android+tablet&offer_type=1&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&listing_sel=2&listing_interval=7&a_text_f%5B16331%5D%5B0%5D=&a_text_f%5B16331%5D%5B1%5D=&a_text_f%5B16330%5D%5B0%5D=&a_text_f%5B16330%5D%5B1%5D=&a_text_f%5B16329%5D%5B0%5D=&a_text_f%5B16329%5D%5B1%5D=&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E&order=p

 

Ty za 1 manipulator zapłacisz więcej niż ja za trzy tablety ale jak dasz kable proste to nie podłączysz tableta nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podszedłem do sprawy pragmatycznie i dałem skrętkę ale mam tak zrobione że czujniki są pokodowane rezystorami, od 1 do 4 na 1 parze plus magistrala 1-Wire plus tanie tablety na ścianach. Tablety kupiłem najtańsze za 160PLN i wlutowałem kable ethernetowe bezpośrednio do środka, żeby kabel nie odstawał na bok.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?category=121202&sg=0&string=android+tablet&offer_type=1&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&listing_sel=2&listing_interval=7&a_text_f[16331][0]=&a_text_f[16331][1]=&a_text_f[16330][0]=&a_text_f[16330][1]=&a_text_f[16329][0]=&a_text_f[16329][1]=&change_view=Pokaż >&order=p

 

Ty za 1 manipulator zapłacisz więcej niż ja za trzy tablety ale jak dasz kable proste to nie podłączysz tableta nigdy.

Tylko, że ty zapłaciłaeś za centralkę tyle ile kosztuje kompletny system alarmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolejne pytanie, chciałbym mieć w domu WM i rekuperator...czy można sterować w ten sposób, że wyjeżdżam z domu (25-30minut przed dotarciem na miejsce) i reku włącza się na najwyższy bieg żeby chatę przewietrzyć. Czy rekuperatory mają wyjścia jakieś czy należy się wpiąć bezpośrednio do wentylatora (co z gwarancją reku?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolejne pytanie, chciałbym mieć w domu WM i rekuperator...czy można sterować w ten sposób, że wyjeżdżam z domu (25-30minut przed dotarciem na miejsce) i reku włącza się na najwyższy bieg żeby chatę przewietrzyć. Czy rekuperatory mają wyjścia jakieś czy należy się wpiąć bezpośrednio do wentylatora (co z gwarancją reku?).

 

Jak kupisz PLC2011A0 czy dowolny inny B0 czy C0 to masz szyfrowany zdalny dostęp do urządzenia skądkolwiek.

Rekuperatory mają wejście manipulatora w postaci kilkupozycyjnego przełącznika do zmiany obrotów. Zwykle jest to pozycja 1,2,3 i OFF. Bez kłopotu podepniesz to choćby do centralki alarnowo pomiarowej PLC2011B0. Zamiast tego ręcznego przełącznika podepniesz styki PLC. Będziesz od razu mógł mierzyc temperaturę i reagować jakbyś w zimie chciał za mocno wywietrzyć.

Jeden klik z telefonu. I to są twoje jedyne koszty. Zakup PLC na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz PLC2011A0 czy dowolny inny B0 czy C0 to masz szyfrowany zdalny dostęp do urządzenia skądkolwiek.

Rekuperatory mają wejście manipulatora w postaci kilkupozycyjnego przełącznika do zmiany obrotów. Zwykle jest to pozycja 1,2,3 i OFF. Bez kłopotu podepniesz to choćby do centralki alarnowo pomiarowej PLC2011B0. Zamiast tego ręcznego przełącznika podepniesz styki PLC. Będziesz od razu mógł mierzyc temperaturę i reagować jakbyś w zimie chciał za mocno wywietrzyć.

Jeden klik z telefonu. I to są twoje jedyne koszty. Zakup PLC na Allegro.

Tylko to samo uzyska na integrze bez konieczności zakupu chińskich PLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolejne pytanie, chciałbym mieć w domu WM i rekuperator...czy można sterować w ten sposób, że wyjeżdżam z domu (25-30minut przed dotarciem na miejsce) i reku włącza się na najwyższy bieg żeby chatę przewietrzyć. Czy rekuperatory mają wyjścia jakieś czy należy się wpiąć bezpośrednio do wentylatora (co z gwarancją reku?).

 

Top jest dokładnie to:

http://www.redfan.pl/p/330/Przelacznik-trojstopniowy-Zehnder

 

Zamiast takiego czegoś łączysz styki PLC do poszczególnych drutów i już masz sterowanie rekuperatorem jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach wszystkie PLC są Chińskie. Fatek także. Co więcej półprzewodniki też są Chińskie.

I co z tego wynika? Nic. Ta twoja chińszczyzna została w całości opracowana w chinach i jest mocno niedorobiona.

Prosty przykład to sterowanie roletami. Jeden wasz PLC obsłuży tylko 3 rolety (dwa przekaźniki na każde okno. Czyli żeby obsłużyć typowy dom o min 4 oknach trzeba kupić 2 sterowniki.

Żeby było mniej zabawnie, to w przypadku dwóch chińskich PLC mimo iż mamy 14 przekaźników, to możemy sterować tylko 6 roletami.

 

Czyli ponad 2000 zł. W przypadku satela potrzebny jest JEDEN moduł za 450 zł.

 

Przy okazji dowiedziałem się dlaczego wciskacie wszystkim i wszędzie skrętkę komputerową. Ten wasz wynalazek jest na niej zrobiony. Czyli jeśli wynikną problemy Satel-skrętka, to jedynym wyjściem będzie wasz pseudo alarm. Chytre

 

 

Top jest dokładnie to:

http://www.redfan.pl/p/330/Przelacznik-trojstopniowy-Zehnder

 

Zamiast takiego czegoś łączysz styki PLC do poszczególnych drutów i już masz sterowanie rekuperatorem jak należy.

Taniej jest podłączyć to do satela.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej jest podłączyć to do satela.

 

Urządzenia PLC2011A0 i PLC2011B0 nie służą do sterowania roletami. PLC2011C0 służy do sterowania roletami gdyż ma 56 albo 64 wyjścia z programami włąśnie w celu sterowania podwójnymi przyciskami roletowymi. Ma też 1-Wire i DMX512. To że w Chinach zaprojektowana i produkowana to żadna ujma. Nawet lepiej, więcej tam inżynierów niż w PL sprzątaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do satela podłączam wykorzystując 3 (w tym wypadku) wyjścia na 1 , 2 i 3 i wysteruje nimi przez integrę bez problemu?

Tak, o ile jest to zwykły przełącznik nie zawierający jekiejś elektroniki.

Innymi słowy jeżeli od reku do sterownika ma lecieć kabel 4x0,5 to ten sam kabel muszę wypuścić w rozdzielni gdzie będę miał INT-IORS-y?

Tak

i jeszcze jedno pytanie...jak monitorować temperatrure, bo INT-IORS i Satel mają wejścia raczej 0/1 a nie 0-10V więc nie bardzo mam pomysł jak ustawić np graniczną temperaturę aby załączać piec co by mi nie pozamarzało wszystko..

Możesz użyć TD-1 satela

http://www.satel.pl/pl/product/467/TD-1,Programowalna-czujka-temperatury

lub jakiegokolwiek termometru z wyjściem przekaźnikowym.

Na chwilę obecną satel nie ma możliwości pomiaru temperatury.

 

Urządzenia PLC2011A0 i PLC2011B0 nie służą do sterowania roletami. PLC2011C0 służy do sterowania roletami gdyż ma 56 albo 64 wyjścia z programami włąśnie w celu sterowania podwójnymi przyciskami roletowymi.

Kłamstwo ma krótkie nogi. PLC2011C0 nie ma ani 64, ani 56 ani nawet 10 wyjść przekaźnikowych.

Poza tym jest niedostępny.

To że w Chinach zaprojektowana i produkowana to żadna ujma. Nawet lepiej, więcej tam inżynierów niż w PL sprzątaczek.

Sz

Tylko że polscy inżynierowie wymyślili coś lepszego i tańszego.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem nad TD1 właśnie, w sumie szkoda, że Satel nie daje możliwości monitoringu temperatury...

Ogrzewanie będzie na 99% gazowy piec indukcyjny i teraz kolejne pytanie, czy wysteruje nim Satelem w ten sposób, że jak wyjeżdżam i zazbrajam alarm, to przechodzi mi w trym przeciwzamrożeniowy (wewnątrz 7-9st powyżej zera) a jak wyjeżdżam z domu wysyłam SMS i mi się grzeje do zaprogramowanej wcześniej temperatury (np 23st)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem nad TD1 właśnie, w sumie szkoda, że Satel nie daje możliwości monitoringu temperatury...

Satel produkuje system alarmowy, a nie system IB.

Ogrzewanie będzie na 99% gazowy piec indukcyjny i teraz kolejne pytanie, czy wysteruje nim Satelem w ten sposób, że jak wyjeżdżam i zazbrajam alarm, to przechodzi mi w trym przeciwzamrożeniowy (wewnątrz 7-9st powyżej zera) a jak wyjeżdżam z domu wysyłam SMS i mi się grzeje do zaprogramowanej wcześniej temperatury (np 23st)?

To zależy od pieca, ale pewnie istnieje taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ofercie mają mieć ekran 10" dotykowy, więc chyba idą też w stronę IB..:)

A od kiedy to manipulator dotykowy LCD świadczy o kierunku rozwoju w stronę ID?

Panel taki to moda i wygoda użytkowania.

Jakiś czas temu firma Paradx miła panel dotykowy który pracował z ich alarmami, a nie pracował z systemem MAMA (system IB firmy Paradox).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...