Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nordpeis-co to warte


malux20

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 358
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja oprócz że te nordpreisy stylistycznie sie nam spodobały i myślałem że jakoś lepiej akumuluja ciepło

a tu wyskoczył salzburg

 

ja tam wentę to zaczynam oglądać z 7sekund przed koncem-spokojnie jeszcze dużo czasu na rozegranie akcji

dla mnie reczni to prawdziwi wojownicy przy orłach nożnych naszych to goście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiast tego woskowanego betonu nie lepszy jest kamień ? Mam coś takiego w ofercie http://www.kafle-kominki.pl/koza022.htm Zastosowany tu kamień nadaje całości wagę 386 kg , palenisko ma podnoszoną zaokrągloną szybę ,pobór powietrza do spalania z poza domu .. Taki kamień jest ostatnio stosowany także na piecach Morso oraz innych odbiorców .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś gdy namawiałem żonę na akumulucyjnego salzburga stwierdziła że bezsensu kupiliśmy pompę do grzania skoro wystarczy z 2-3 razy na dobę dolożyć do kominka.

ja ją podpuszczam no raczej sugeruję że będzie mogła wygrzewać się nim przez wiele godzin.

dzisiaj byłem w energetyce i zobaczyłem faktyczne koszty kilowata [0,70 brutto] ten akumulacyjny salzburg muszę potraktować jak inwestycje na czas mojej wypasionej emerytury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiast tego woskowanego betonu nie lepszy jest kamień ? Mam coś takiego w ofercie http://www.kafle-kominki.pl/koza022.htm Zastosowany tu kamień nadaje całości wagę 386 kg , palenisko ma podnoszoną zaokrągloną szybę ,pobór powietrza do spalania z poza domu .. Taki kamień jest ostatnio stosowany także na piecach Morso oraz innych odbiorców .

 

A ile takie cudo kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolacja, wino ... i takie tam ... dalej pójdzie jak z płatka ... :rolleyes:

Na sam koniec musisz być stanowczy ... ponoć kobiety to lubią ... nie wiem ... przydała by się w tym momencie jeszcze dobra rada płci pięknej ...

No i Salzburg "wzięty" ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenniku nordpreisa widziałem zestaw do doprowadzenia powietrza z zewnątrz -sądzilem ze to mnie nie dotyczy bo rurę doprowadzającą powietrze mam juz

okazuję się że niekoniecznie tak jest, szczeg w domu z reku

 

czy bez tego zestawu są jakieś dodatkowe straty ciepła?

czy tylko reku głupieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenniku nordpreisa widziałem zestaw do doprowadzenia powietrza z zewnątrz -sądzilem ze to mnie nie dotyczy bo rurę doprowadzającą powietrze mam juz

okazuję się że niekoniecznie tak jest, szczeg w domu z reku

 

czy bez tego zestawu są jakieś dodatkowe straty ciepła?

czy tylko reku głupieje?

 

Przy wentylacji mechanicznej wkład kominkowy ma być 100% szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wentylacji mechanicznej wkład kominkowy ma być 100% szczelny.

 

Tutaj jako budowlaniec zapewne należy się wyczerpujący opis. Samo stwierdzenie nakazowe jest mało przekonujące.

Trzeba by dokładnie napisać co i jak. Jak i po co działa wentylacja mechaniczna. Po co się ją instaluje w budynkach itp.

Tutaj Masz pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pole Bohusz.

Szczegółowy opis, do którego napisania mnie wywołujesz nie pasuje do tego tematu. Malux20 w dziale wentylacji poruszył ten sam temat, jeżeli tylko będzie chciał podzielę się doświadczeniem i wiedzą.

Tutaj jest Wasz folwark:P , są liderzy i elita, a pytań było więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat jest wart uwagi ... tzn. mam na myśli funkcjonowanie kominka w domu z rekuperacją i/lub wentylacją mechaniczną (bo czasami jest tylko wentylacja mechaniczna).

Ale chyba miejsca nie ma na to w tym wątku.

Proponuję założyć nowy lub "odkurzyć" jakiś starszy. Było kilka podobnych.

Może uda się znowu obalić kilka mitów ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...