Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nordpeis-co to warte


malux20

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 358
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Salzburg waży o połowę mniej niż Termokaust, nie jest piecem komorowo-opadowym lecz jednokanałowym-wielozwrotnym.

Są wykonane z całkowicie innych materiałów i innych właściwościach.

Osiągi i sprawność obydwu pieców są również nieporównywalne względem siebie (poprzez inną konstrukcję) - co nie znaczy że któryś z nich jest gorszy czy lepszy. Po prostu obydwie te konstrukcje posiadają inne przeznaczenie.

Termokaust to "ciężka artyleria" do nagrzania we wrześniu i wygaśnięcia w kwietniu przejmujący w tym czasie główny ciężar ogrzania sporej powierzchni. A Salzburg to piec dla "laika" chcącego mieć skrzyżowanie kominka (można w nim palić bez jakiejkolwiek akumulacji ciepła) z małym piecem potrafiącym zakumulować nieco więcej energii gdy będzie taka potrzeba.

Sposób wykończenia jednego i drugiego też całkiem inny - Salzburg to gotowiec kupowany w "secie" bez możliwości zrobienia czegokolwiek indywidualnego. Na Termokauście mozna szaleć wizualnie do woli.

Inna konstrukcja, inne zastosowanie, inne materiały, inne wykończenie, inna cena.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Salzburg waży o połowę mniej niż ...

Termokaust to ...

Osiągi i sprawność obydwu pieców są również nieporównywalne ...

 

To są właśnie te "smaczki", których taki laik jak ja nie wychwyci. Ale 610 kg vs 960 kg to nie jest o połowę:no:, choć jak dodamy kafle ....

 

Sprawności: 84,7% Termokaust, natomiast Salzburg to 84%.

 

Które parametry porównywałeś ?

 

Bryłę, wymiary, sprawność, średnią temperaturę spalin na wylocie, czas maksymalnego delta T, 50% maksymalnego delta T i 25% maksymalnego delta T, może jeszcze fi osi wylotu spalin - z punktu widzenia przyszłego użytkownika kominka wybrałem to, co z grubsza mnie interesuje.

Nie zdołałem porównać strumienia masy spalin, zawartości CO, energii dostarczonej z paliwem. Różnica w liczbie zasypów częściowych. O inne dane trudno, bo bez powodzenia próbuję ściągnąć nowy katalog nordpeis, a instrukcja obsługi jest niedostępna.

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Przepraszam, że przerywam rozmowę. Jestem z Mińska. Białoruś.

Chcę zainstalować w swoim domu kominek z wkładem Nordpeys N-20. Być może są tacy, którzy mogą tutaj wyrazić opinię na temat tego modelu? Wstyd, że taśmy ze stali ...

 

Kominek nie do ogrzewania domu.

 

(Niestety dla ubogich polskich!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...