Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nordpeis-co to warte


malux20

Recommended Posts

aha domówiłem jakiś system doprowadzający powietrze za 370zł

 

Możesz przy okazji jak to cudo dostaniesz zrobić fotki jak to wygląda i jak się podłącza? Na rysunkach dziwnie wygląda. Oglądałem wkład N21 i nie wiem gdzie to miałbym podłączyć, pewnie gdzieś od spodu ale pod spód w sklepie nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ta rura to chyba musi być z metalu. Doprowadzenie powietrza z zewnątrz będzie wykonane rurą PCV. Czy rura metalowa doprowadzona od góry czyli do gorącej części wkładu nie będzie nagrzewać do tego stopnia, że stopi PCV? Dziwnie jakoś. Inne kominki mają wejście od spodu i to jakoś bardziej logicznie wygląda. Edytowane przez bitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeszcze raz ;rura dostarczana jest wraz z rękawem izolacyjnym opaskami zaciskowymi i redukcją fi 50/100 gdyż rura jest fi 50 .Co do podłączenia do powietrza wtórnego nie jest to nowe rozwiązanie np.KFD ECO.Wlot powietrza pierwotnego znajduję się na dole po prawej stronie wkładu i służy do rozpalania natomiast cały proces spalania regulujemy wtórnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markowski a można gdzieś obejrzeć jakiś rysunek techniczny? Rozumiem, że z zewnątrz doprowadzamy rurę fi 100 (kanalizacyjną?) jak się ją łączy z tym czymś? Nie do końca rozumiem w końcu gdzie ten wlot jest podłączony na dole czy na górze i jak wygląda ten rękaw izolacyjny. W sprzedaży są dwie rzeczy do podłaczenia powietrza "moduł" i "zestaw". Co jest czym i do czego służy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moduł jest to skrzyneczka ;którą przykręcasz na górze wkładu.Zestaw jest to ta reszta ;o której pisałem.Teraz po kolei najpierw przykręcasz skrzyneczkę jest ona do tego przystosowana ;są nawet wkręty.Rękaw izolacyjny jest to coś na zasadzie peszla;który musisz naciągnąć na rurkę.Następnie nasadzasz rurkę na króciec przy skrzyneczce i zaciskasz opaską.Z drugiej strony wklejasz redukcję w rurę pcv i też nasadzasz na nią rurkę i zaciskasz opaską.Cały montaż 10 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam.Moduł jest to skrzyneczka ;którą przykręcasz na górze wkładu.Zestaw jest to ta reszta ;o której pisałem.Teraz po kolei najpierw przykręcasz skrzyneczkę jest ona do tego przystosowana ;są nawet wkręty.Rękaw izolacyjny jest to coś na zasadzie peszla;który musisz naciągnąć na rurkę.Następnie nasadzasz rurkę na króciec przy skrzyneczce i zaciskasz opaską.Z drugiej strony wklejasz redukcję w rurę pcv i też nasadzasz na nią rurkę i zaciskasz opaską.Cały montaż 10 min.

 

Przejrzałem rysunki. Moduł trzeba kupić bez dwóch zdań ale zestaw montażowy to jak widzę po prostu jakaś rura coś jak flex i opaski zaciskowe plus kawałek rury pcv??? czy nie wystarczy zwykły flex i podpięcie go do wprowadzonej z zewnątrz rury pcv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam,

bardzo mnie interesuje zakup salzburga, tkwi mały problem, kominka jeszcze nie widziałem w rzeczywistości. czy jest ktos z formuowiczów ktorzy mają ww piec , albo chociaz widzieli go na własne oczy?. Rownież bedę wdzięczny za info gdzie ewentualnie można go zobaczyć.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

bardzo mnie interesuje zakup salzburga, tkwi mały problem, kominka jeszcze nie widziałem w rzeczywistości. czy jest ktos z formuowiczów ktorzy mają ww piec , albo chociaz widzieli go na własne oczy?. Rownież bedę wdzięczny za info gdzie ewentualnie można go zobaczyć.

pozdrawiam.

 

 

 

Firma NordPeis przeobraża się dość intensywnie i pewnie na korzyść. Przyznać

się muszę, że nie nadążałem za ich rozwojem. Wolałem się nie wychylać z

komentarzami, nie mając konkretów. Dziś mogę powiedzieć, ze "SALZBURG"

stoi w moim magazynie od piątku. W piątek wywiozę go do Poznania na targi,

bo zależało mi by go zaprezentować szerszej widowni. Po targach rozpocznę

testy. Będzie tez jednym z elementów szkolenia w Szkole Kominkowej 18-19

maja 2012.

 

http://blog.kominki-batura.pl/?p=177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzekuje za wiadomosc.

Czy ta prezentacja, szkola jest ogolnie dostepna, czy jest to w formie ''Otwartych tagow''?

 

Generalnie jestem mlodym leszczem w tej tematyce ''kominkowej'', Salzburg spodobal mi sie ze wzgledow estetycznych, gabarytowych, oraz ze pozwala wykorzystac cieplo odpadowe ze gazow. Czy jest pan w stanie sprecyzowac material jaki sie kryje pod tajemnicza nazwa ''masa termiczna''?

Rowniez bardzo mnie interesuje sama jakosc wykonanych elementow, drzwiczek, uszczelnien .prosil bym o informacje.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na Salzburga - decyzja zapadła, konkretna cena, jednak fakt, że lokalny dystrybutor nigdy wcześniej nie wykonywał Salzburga spowodował, że ostateczne słowo nie zostało wypowiedziane. Do tego Forest, zaraz po tym, jak zasugerował poczekać z decyzją do targów zniknął - temat pozostawiłem z nadzieją, że finalnie odnajdę produkt i wykonawcę, do którego będę miał przekonanie. Po Twoim wpisie Piotr jesteśmy z żoną gotowi pokonać te setki kilometrów, aby w końcu na żywo zobaczyć Salzburga. Do Trzcianki było za daleko, pod Kraków (tam również stoi piec) jeszcze dalej. Będzie można pogrzać ręce i dorzucić szczep drewienka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targi to sporo zamieszania. Szkolenia w Szkole dość drogie.

Umówcie się ze mną na spokojnie w Łaziskach, popalimy,

popatrzymy. Sam jestem ciekaw :)

 

Oczywiście Targi są ogólnie dostępne, sprawdźcie najlepiej na stronie

MTP.

 

http://kominki.org/gfx/kominki/pl/default_aktualnosci/25/434/1/2114903907.jpg

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Karlsen ... przecież wiesz że rowerkiem podjedziesz w czasie spaceru tam, gdzie masz produkt niewiele droższy a dużo lepszy ... Na miejscu masz wykonawców, serwis też rowerkiem podjedzie jak by co ... albo nawet pieszo przyjdzie ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele droższy, a dużo lepszy. To jest Twoje subiektywne odczucie. Ja odpalę jeden kominek w życiu i chcę, aby to był właśnie ten, mój najlepszy.

I jak zwykle zostawiasz miejsce na niedomówienia i domysły, choć to, że jeszcze nie zamówiłem Salzburga zasługą jest Twoją, a moim przekleństwem ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...