Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Deska lita dębowa - Dąbex, Barlinek a może inna firma?


kamila-t

Recommended Posts

Deska wykończona na gotowo, daje nie zupełnie płaską powierzchnię podłogi, a wszystkie wystające części są podatne na przetarcie. Jest szybko ale z jakością, tak sobie.

 

Deski cyklinowane po położeniu i zaaklimatyzowaniu dają płaską powierzchnię podłogi co przekłada się na znacznie wyższą trwałość.

 

Jak zwykle nie ma idealnych rozwiązań,

 

albo ma się szybciej, taniej, z przeciętną jakością,

 

albo trochę dłużej, trochę drożej ale z wyższą trwałością.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Deska wykończona na gotowo, daje nie zupełnie płaską powierzchnię podłogi, a wszystkie wystające części są podatne na przetarcie. Jest szybko ale z jakością, tak sobie.

 

Deski cyklinowane po położeniu i zaaklimatyzowaniu dają płaską powierzchnię podłogi co przekłada się na znacznie wyższą trwałość.

 

Jak zwykle nie ma idealnych rozwiązań,

 

albo ma się szybciej, taniej, z przeciętną jakością,

 

albo trochę dłużej, trochę drożej ale z wyższą trwałością.

 

Pozdrawiam.

 

Co racja to racja , ponadto pod GOTOWCA wylewka powinna być wykonana wręcz perfekt .

 

A przy materiale do szlifowania jeśli chcemy deske fazowana to faza powinna być troche większa no i wylewka tez dość dobrze wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
Ja jakiś czas temu położyłem u siebie deskę litą firmy Dąbex. Jestem zadowolony, bo dobry materiał w stosunku do ceny. Gdzieś tu w wątku były ostrzeżenia przed Barlinkiem. Sam nie mam i nie widziałem ich produktu, ale pewnie dlatego, że kilka osób mi ich odradzało. Podobno robią się szczeliny na łączeniach, a jak się chce reklamować to nie uznają i mówią, że twoja wina. Ja ze swojej jestem naprawdę zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkalem 20 lat w Barlinku , tam sie urodzilem i powiem tylko jedno , Barlineckie przedsiebiorstwo przemyslu drzewnego traktuje swoich pracownikow jak scierwo , dla nich to tania sila robocza . Ich praktyki robienia z ludzi tanich roboli nie ma sobie rownych . Dlatego nigdy nie kupie ich wyrobow . Dodam ze nigdy tam nie pracowalem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chcę położonej i cyklinowanej.

"Przeciętna jakość-wyższa trwałość"? Włączają mi się wszystkie szare komórki jak takie marketingowe slogany czytam.

Deska położona z faską be... ale ta sama jak wycyklinowana i "zaaklimatyzowana" jest ok.

To ja chcę po staremu, bo podoba mi się.

Jak się żona znudzi dębem bielonym to będzie naturalny kolor za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poprosilabym o wypowiedz w takim temacie:

Chcemy polozyc deske barlinecka (14mm) na wylewke ale nie kleic jej tylko polozyc na macie.

Maz twierdzi, ze lepiej nie kleic bo jak bedziemy kiedys chcieli zmienic podloge to bedzie baaardzo skomplikowane sciagniecie tej starej.

Co sadzicie o tym? Nalezy kleic czy mozna na macie? Jakie sa plusy i minusy tych dwoch metod. Dziekuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poprosilabym o wypowiedz w takim temacie:

Chcemy polozyc deske barlinecka (14mm) na wylewke ale nie kleic jej tylko polozyc na macie.

Maz twierdzi, ze lepiej nie kleic bo jak bedziemy kiedys chcieli zmienic podloge to bedzie baaardzo skomplikowane sciagniecie tej starej.

Co sadzicie o tym? Nalezy kleic czy mozna na macie? Jakie sa plusy i minusy tych dwoch metod. Dziekuje za porady.

Zdjąć posadzkę pływającą to kwestia kilku godzin, zdjęcie posadzki klejonej, to cały dzień (maszynowo). Pytanie, czy warto przez kilkanaście lat chodzić po niestabilnej podłodze o paskudnej akustyce?

Warto się zastanowić, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Pytałem kilka firm i proponują mi deskę do cyklinowania i potem olejowosk osmo.

 

Jest jakaś różnica między olejowoskiem a olejem?

 

nie bardzo wiem tez jakimi kryteriami się kierować przy wyborze wykonawcy podłogi.

 

Osmo ma bardzo dobre oleje , ruznica miedzy oleje a olejem z woskiem, jest taka ze ten drugi ma juz wosk w sobie i po wykonczeniu masz lekki polysk . . zwykly olej nalezy z reguly woskowac , chyba ze styl wnetrza to wyklucza , np. inwestor chce miec w domu styl wiejski . Co do wyboru to trzeba szukac bardzo dobrego fachowca bo jak rzemieslnik spapra szlifowanie ( bardzo czesto fleksem papraja brzegi ) to po ptokach , tam sie nie da nadszpachlowac . i nalezy bezwglednie wytaskowac po cyklinowaniu jak sie chce miec podloge gladziutka . Bardzo czesto wykonawcy zerujac na niewiedzy klienta omijaja ten etap zeby skrocic czas pracy i mocno zaoszczedzic ( bo siatki do Taski sa drogie ) i w efekcie sa widoczne fale po cykliniarce , a inwestor mysli ze tak ma byc i to normalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osmo ma bardzo dobre oleje , ruznica miedzy oleje a olejem z woskiem, jest taka ze ten drugi ma juz wosk w sobie i po wykonczeniu masz lekki polysk . . zwykly olej nalezy z reguly woskowac , chyba ze styl wnetrza to wyklucza , np. inwestor chce miec w domu styl wiejski . Co do wyboru to trzeba szukac bardzo dobrego fachowca bo jak rzemieslnik spapra szlifowanie ( bardzo czesto fleksem papraja brzegi ) to po ptokach , tam sie nie da nadszpachlowac . i nalezy bezwglednie wytaskowac po cyklinowaniu jak sie chce miec podloge gladziutka . Bardzo czesto wykonawcy zerujac na niewiedzy klienta omijaja ten etap zeby skrocic czas pracy i mocno zaoszczedzic ( bo siatki do Taski sa drogie ) i w efekcie sa widoczne fale po cykliniarce , a inwestor mysli ze tak ma byc i to normalne .

 

Pan jesteś fachowiec wysokich lotów sądząc po pana tekstach i wypowiedziach a doradzasz pan innym czy poganiasz i obrażasz innych rzemieślników :)jak choćby w temacie powyżej o kolorach i szlifowaniu ( tutaj że same frykasy na temat oleju :), taskach , falach itp itd .

Edytowane przez monkey222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet dzieki za odpowiedz. Czy dobrze zrozumialam? Jezeli poloze "plywajaco" to bede miala niestabilna podloge (co to oznacza?) i paskudna akustyke (tzn bedzie skrzypiec?). Kurcze, jestem w kropce i nie wiem co zrobic..

Może skrzypieć kiedy będzie nierówny podkład, a nazwa "podłoga pływająca" wynika z rzeczywistości - coś co pływa, nie jest stabilne. Ponadto zawsze będzie pogłos przy chodzeniu - ot taki urok podłóg pływających.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jesteś fachowiec wysokich lotów sądząc po pana tekstach i wypowiedziach a doradzasz pan innym czy poganiasz i obrażasz innych rzemieślników :)jak choćby w temacie powyżej o kolorach i szlifowaniu ( tutaj że same frykasy na temat oleju :), taskach , falach itp itd .

Coś w tym jest z pseudofachowca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkalem 20 lat w Barlinku , tam sie urodzilem i powiem tylko jedno , Barlineckie przedsiebiorstwo przemyslu drzewnego traktuje swoich pracownikow jak scierwo , dla nich to tania sila robocza . Ich praktyki robienia z ludzi tanich roboli nie ma sobie rownych . Dlatego nigdy nie kupie ich wyrobow . Dodam ze nigdy tam nie pracowalem .

 

Ja też kiedyś naciąłem się na barlinek. Skusiła mnie niska cena i te ich trójwarstwowe gówno. Znajomy kładł warstwówkę u siebie na ogrzewanie podłogowe i podpowiedział mi, że to najlepsze na ogrzewanie jest. Sam posiadam, więc też zdecydowałem się na ten typ podłogi. Moim błędem było, że głównie patrzyłem na tańsze produkty. Barlinek właśnie zaproponował mi swoją dechę i ją kupiłem, bo miało być na lata, nadawać się do takiej instalacji itd. PO PÓŁ ROKU od zamontowania zaczęło się rozklejanie. Właśnie toczę z nimi sprawę, bo oczywiście nie wina produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...