Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

Basia, my tu mamy chwilowo kącik małego ogrodnika ;-) z tym rolnikiem to fajnie i niefajnie, bo on poczuł mocną więź z naszą ziemią i regularnie ją doglada, np.przy niedzieli siedzisz, jesz śniadanie a sąsiad z rękoma założonymi z tyłu spaceruje po naszej orce i ogląda :-D aalbo mówi mężowi, że słabo wygrabil przy płocie ;-) ale serio mówiąc mamy z nim bardzo dobrze, wszystkie narzędzia nam pożyczył, walec, szynę ręczną, przywiózł wapno, generalnie to duże wsparcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tatarak, ja Ci muszę wyznać, bo tak miotam się w sobie, że jestem lekko rozczarowana, bo Ty stara ogrodniczka, zasuwasz z tym poplonem i obornikiem, ja się spodziewałam jakiegoś szału ciał i uprzęży a to sąd będzie? No nie mogę się pogodzić :-( ;-)

 

:D

sad będzie na tyłach. razem z warzywniakiem. przypominam Ci, że ja mam 17 arów działki. od wchodu, południa i zachodu będzie "na tych poplonach" śliczny ogródecek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tatarak,do mnie traktor nie wjedzie,bo się grodzę i nie chcę tego opóźniać.

Ze skrzypem to dziwne,bo ja na dolomicie posadowiona jestem,ale środkami spróbuję ,tylko ten deszcz za często pada.

Z tyłu domu wysypałam kiedyś piach,bo czytałam aby glinę z nią wymieszać.Tylko ten piach tak sama łopatą starałam się.Jak zrobią ogrodzenie ,ścieżki i tarasy to będę bardziej prężniej działąć ,teraz czekam na bezdeszczowe dni.

 

Morelko dobrze ,że tynkarze nie doglądają jak u Ciebie ściany:lol2:

Rolnikowi widocznie Wasz dom się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej, jak tam trawa? Rośnie?

 

Mi dziś koparka a raczej spycharka rozgarniała ziemie co przywiozłam - 120 ton..

Jutro whcodza tez brukarze.

 

W weekend albo z początkiem tygodnia M. chce zakopac nawodnienie a potem to juz chyba orka z tym trawnikiem. Szczsliwie nawieziona ziemia jest w miarę ok, wiec grabienia będzie mniej niż zakłądałam. Ale zobaczymy jak pójdzie.

No i moja estrada juz obsypana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mila :-) no kurde nic nie rośnie ;-) niby trawa wschodzi po10 dniach, a dopiero 4 minęły więc czekam... Podlewamy codziennie, może przyspieszy.

 

Nawodnienie już macie rozłożone? Sami robiliscie? Pogodajest piękna pod grabie... :-D

trawnik to taka dziwna pasja - pielisz,podlewasz, nawozisz - po to, by ściąć:lol2:co najmniej 1xtydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...