Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moorelka, ale się zaczytałam w Twoich postach o ogrodzie :) Uśmiałam się też strasznie z "przerwy na peta" :lol2: Cudowne!!! Skąd ja to znam! U mnie trwają teraz prace z wyrównywaniem terenu pod kostkę i ogród. Koszmar jakiś, nie wiem kiedy się skończy...

Wklej jakieś zdjęcia z Twojego ogrodu! Muszę zobaczyć jakąś piękną metamorfozę, żeby uwierzyć, że się DA! :) Projekt Elfir jak zwykle genialny!! Uwielbiam trawy!!

 

U mnie jest teraz tak - zdjęcie z dzisiaj ;)

 

http://i1372.photobucket.com/albums/ag337/basia_krk/IMG_1223_zps4992bed8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dzień dobry Moorela,

Właśnie trafiłem na Twój dziennik. Coś czuję, że czeka mnie większa lektura, żeby to przerzucić, bo to jest to czego szukałem. Ty już jesteś w innym wymiarze a ja w tym roku będę zaczynał i mozolnie rozpracowuję wszelkie szczegóły i technologie. Jak zacząłem pobieżnie czytać wstępne wpisy uderzył mnie stopień korelacji i myśl ilu z nas przerabia te same kwestie, te same dylematy, ma podobny gust, chce osiągnąć podobny efekt, i o dziwo, na szczęście, dochodzi nawet do podobnych wniosków np.

- indywidulany projekt, bez okapów, płaska dachówka, kolorystyka szaro-antracytowo-grafitowo

- WM koniecznie, GWC bez sensu

- drewno na elewacji pięknie, i refleksja: ale kto będzie na tej drabinie co jakiś czas z olejem konsrwującym chlapiąc po elewacji?

- od samego początku tylko Creaton Domino i dosłownie dzisiaj po wgryzieiniu się w internet paniczna konkluzja: Boże, co to za wybraki! Tylko HM Piano! (analiza ceny jeszcze przede mną)

- generalna konkluzja, jak taki prosty zwykły dach łatwo sknocić i kto to ma zrobić (a myślałem, że dwuspadowy wyjdzie tanio, nie jak jakieś gargamele)

itd.

Budownictwo nie jest mi obce zawodowo i to pomaga ogromnie, ale ilość detali, które trzeba rozpracować jest nieprawdopodobna. Mam nadzieję, że twoje wpisy pomogą wyważyć niektóre otwarte przez ciebie drzwi.

 

Jedno pytanie, nie wiem czy jest gdzieś w treści: jakie macie rynny i obróbki opierzenia dachu?

Napaliłem się na jakieś tytan-cynki Rheinzinki, które świetnie się komponują z takim dachem, no i pierwsze 100 lat nie muszę tego remontować, ale nie wiem czy się nie odbiję od ceny.

Poza tym pojęcie naprawdę dobrego blacharza-dekarza na temat minimalistycznej estetyki dachu bezokapowego mnie poraziło. Najchętniej by to oblachowali jak jakieś monstrum i skasowali odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...