Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja w kwestii okien. Jestem podobnego zdania co Tatarak. Myślę, że duże okna zwiększają atrakcyjność pomieszczenia. Tym bardziej, jeśli wychodzą na ogród nie na ruchliwą ulicę. Ja wyburzyłabym pustaki do samej podłogi. Wolałabym zainwestować w lepsze okno, które przecież będzie tam zawsze lub zrobić b. ciepłe fiksy. Sama będę mieć trzy duże okna od północy, w tym właśnie jeden fiks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u nas jeszcze jest taka kwestia, że pod tym oknem miało zostać miejsce na grzejnik, bo my na dole planujemy drewno na podłodze i grzejniki. To już nic nie wiem... Cztery okna balkonowe od północy nie wchodzą w rachubę, z tych względów, o których pisał Salik, mimo tego, że wybieramy naprawdę niezłe okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod drewno? Jesteśmy w trakcie projektu z asoltem, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale dla mnie drewno na podłogowce jakoś nie gra... Nawet wczoraj drazylismy lekko temat i trafiliśmy na opinię, że aby uzyskać temp. 20 stopni nad drewnem, to trzeba nagrzac instalację do 32 stopni - to byłby jakiś dramat, jeśli to prawda... Ale wracając do okna - podłogowka czy grzejnik, nie ma chyba co robić 4 okien balkonowych od północy. D..a blada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Salik, ją się na ogrzewaniu zupełnie nie znam, to briszka mojego męża i teścia :) wiem, że jest drewno dedykowane do podlogowki, ale boję się, że będzie w chorej cenie :( a dlaczego Wy zdecydowaliscie się na podłogowke (tak od podstaw, jak krowie na rowie)? Edytowane przez Moorela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mieszkaliśmy w kilku mieszkaniach w których była podłogówka (a na tej podłogówce także drewno) i teraz nie wyobrażam sobie powrotu do wiszących grzejników na ścianach ;)

Jedyny wyjątek to tzw. drabinki do suszenia ręczników w łazienkach.

A argumentacja - dużo lepszy rozkład ciepła w pomieszczeniu, sporo niższe rachunki za ogrzewanie, niewiele wyższe koszty niż przy grzejnikach (u nas wręcz wyszło tak samo albo trochę taniej), lepszy obieg powietrza w pomieszczeniu (ważne dla alergików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie w podłodze, mówił mi o nich nasz budowlaniec. Nie wiem dokładnie na czym to polega, chodzi mianowicie o podłużne otwory w podłodze, z których wychodzi ciepłe powietrze. Myślę, że forumowicze będą wiedzieć o co chodzi. Co do ogrzewania podłogowego, nie każdy może je mieć. Są tacy, którzy mają problemy ze sprawami krążeniowymi, czytaj żylaki itp. i dla nich ogrzewanie podłogowe nie wchodzi w rachubę na większych powierzchniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki kanałowe mają trochę wad i trochę zalet każdego rozwiązania.

Na forum ma je np. monsanbia i jest bardzo zadowolona, ale jest też sporo ludzi słabo zadowolonych.

Podstawowy minus - aby miały sens, muszą być już uwzględnione na etapie wylewania chudziaka/robienia stropu.

No i niestety nie jest to system niskotemperaturowy.

 

Co do żylaków i podłogówki - jest to tzw. obiegowa plotka.

Jasne, jak ktoś puści w podłogówkę 50 stopni na zasilaniu, to faktycznie można mieć problem, ale przy poprawnie zaprojektowanej i wykonanej instalacji, w pokoju jest ciepło, a często podłoga nie jest nawet letnia.

Powie Ci to każdy kto miał w domu podłogówkę ;)

Idąc tym tropem, należy także napisać że grzejniki też szkodzą, bo zwykle umieszczone są blisko łóżka, a taaaaam to dopiero ciepło leci że ho ho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czytałam, że - jeżeli chodzi o względy zdrowotne - nie powinno się montować elektrycznej podłogówki w pokojach dzieci (pole elektromagnetyczne). Natomiast niby nie ma badań potwierdzających niekorzystny wpływ ogrzewania podłogowego na krążenie itd. Tu można chyba całą rozprawkę zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...