Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja o podłogówce- czytajcie fachową literaturę, nie kolorowe pisemka. Negatywny wpływ podłogówki to niestety nie obiegowa plotka, ale fakt. Nie twierdzę, że jest ona powodem problemów, ale jest wręcz niewskazana dla osób z problemami krążeniowymi. Nie będę się wdawać w szczegóły. Myślę, że jesteście młodymi osobami, które nie mają żadnych tego typu problemów zdrowotnych, nie przejmujecie się więc tym teraz; ale za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat może być przecież różnie. Moorela wybacz, że akurat u Ciebie te wywody, ale wkurzają mnie wszystkowiedzący...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o podłogówce- czytajcie fachową literaturę, nie kolorowe pisemka. Negatywny wpływ podłogówki to niestety nie obiegowa plotka, ale fakt. Nie twierdzę, że jest ona powodem problemów, ale jest wręcz niewskazana dla osób z problemami krążeniowymi. Nie będę się wdawać w szczegóły. Myślę, że jesteście młodymi osobami, które nie mają żadnych tego typu problemów zdrowotnych, nie przejmujecie się więc tym teraz; ale za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat może być przecież różnie. Moorela wybacz, że akurat u Ciebie te wywody, ale wkurzają mnie wszystkowiedzący...

to podaj kilka tytułów, autorów fachowej literatury.

bo nazwy kolorowych pisemek są wiekszości znane - fachowa literatura nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Na temat szkodliwości podłogówki nie powiem ani słowa, bo nic na ten temat nie słyszałam. No może że przy podłogówce kurz się bardziej unosi i jest to niedobre dla alergików.

 

Powiem coś o drewnie. Ja od początku mówiłam, że koniecznie mam mieć drewno i podłogówkę. Niektórzy budowlańcy odradzają, ale trochę zgłębiałam temat i można. Podobno najepszym rozwiązaniem jest finiszparkiet. Nie powstają szpary w trakcie uzytkowania, minus (dla mnie) cienutka wartwa drewna, czyli stosunkwo niewiele razy można cyklinować. Lite drewno można i owszem, ale są pewne wymagania. Najlepiej jak klepki są małe wymiarowo, grubość maks 16 mm. Musi być gatunek drewna stabilny termicznie. Są jeszcze lamparkiety. Przyznam jednak że nie wiem czy można je stosować. Bo na ten temat znalazłam spzeczne informacje. Niektórzy pisali że to najlepsze rozwiązanie a niektórzy że wręcz przeciwnie się nie nadają.

Jaką podłogę chcesz musisz zadecydować jeszcze przed położeniem podłogówki (o ile się na nią zdecydujesz). Bo inne rozstawy robi się na drewno a inne na płytki czy wykładziny. No i pan parkieciarz przed kładzeniem podłogi musi sprawdzić stan wylewki i jej parametry np wilgotność.

 

Ja jeszcze podłóg nie robiłam, temat więc zgłębiłam pobierznie. Jak coś pokręciłam, albo głupotę napisałam nie bijcie ;) tylko mnie poprawcie. Chciałam ci tylko Moorelko powiedzieć że jak marzy ci się drewno to jak najbardziej możesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się powtarzać, ale podłogówka właśnie NIE powoduje unoszenia się kurzu i przez to jest dużo lepszym typem ogrzewania dla alergików...

 

Co do drewna, to widzę że już popadamy w detale techniczne i ja np. wcale nie uważam że finiszparkiet jest najlepszy na podłogówkę.

My mieliśmy kłaść deskę dwuwarstwową.

Co do decyzji, to można położyć podłogówkę pod drewno, a potem zamienić to na kafle.

W drugą stronę faktycznie gorzej, ale nie tragicznie (podłogówkę kładzie się też z punktu widzenia funkcjonalności pomieszczenia.

Przy okazji - cyklinować można drewno lakierowane, ale nie olejowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żądlić pszczołę będziecie?? ;)

 

wojgoc nie wiem ile razy będę cyklinować podłogę, ale fakt cienkiej warstwy listego drewna poprostu ''odrzuca'' mnie od tego rozwiązania. Wiem że sprawny fachowiec pewnie zedrze 1-2mm a cyklinuje się raz na x lat więc pewnie podłoga szybciej się znudzi niż zniszczy.

 

Ach te teściowe :evil: To ona przekazała mi info o podłogówce i alergiach i teraz ja szerzę bzdury. Teściowej ufać jednak nie można ;)

 

Co do wyższości/niższości któregoś z rodzajów podłogi nie będę się wypowiadać, bo ze mnie fachowiec w tym temacie jak z koziej d... trąbka. Ważne, że można drewno na podłogówce i jak się gospodyni by marzyło to jak najbardziej może, tylko trzeba wybrać które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc nie wiem ile razy będę cyklinować podłogę, ale fakt cienkiej warstwy listego drewna poprostu ''odrzuca'' mnie od tego rozwiązania. Wiem że sprawny fachowiec pewnie zedrze 1-2mm a cyklinuje się raz na x lat więc pewnie podłoga szybciej się znudzi niż zniszczy.

finishdeska ma 6mm warstwy wierzchniej,

mozaika ma 11mm grubości, ale warstwa użytkowa to 5mm,

parkiet w zależności od producenta od 6mm do 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana ogrooomnie dzielna jesteś z tą budową a do tego masz jeszcze czas tutaj z nami pisać :) Podziwiam

Gratulacje dla Ciebie przede wszystkim i całej rodzinki http://2.bp.blogspot.com/_HBMDxlYGxJQ/SRetkTUfOeI/AAAAAAAAA8c/iBMFa-82W90/s400/Congratulations-Stork-and-Baby-Cartoon-Print-C10280581%5B1%5D.jpg

Jak widać będziemy mieć te same profile okien Schuco - u mnie będą białe SI 82 cava. Dzisiaj był u nas Pan Krzysiu Mróz z Łodzi i obmierzył wszystkie okna, bramę i rolety. Montaż też mamy taki jak u Ciebie, warstwowy z tym, że nasze możemy wysunąć tylko 3cm. Więcej się nie da bo rolety by się nie zlicowały z murem. To przez brak odpowiedniej wielkości otworów okiennych na okno + roletę odpadł u nas montaż na kotwach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...