Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak widać będziemy mieć te same profile okien Schuco - u mnie będą białe SI 82 cava.

 

WłaśnieTutli czytałam ostatnio Wasz dziennik i też się cieszę, że podobnie wybrałyśmy, nas "naciągnęli" na profile Wratislavia Passiv Classic. Zobaczymy, czy będzie warto.

PS. Cieszę się, że została wersja bez szprosów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WłaśnieTutli czytałam ostatnio Wasz dziennik i też się cieszę, że podobnie wybrałyśmy, nas "naciągnęli" na profile Wratislavia Passiv Classic. Zobaczymy, czy będzie warto.

PS. Cieszę się, że została wersja bez szprosów ;)

hehe to masz odwrotnie niz ja bo mnie sie marzyl domek z bialymi stylowymi okienkami ;):) Wlasnie dzwonil Pan Mroz i niestety musze zmienic profil bo na cavie nie da sie zrobic moich wielkich okien. Mam teraz do wyboru rondo i classica ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik,

 

głębokość stopni też jest podrzędna :/, bo 25cm. Te schody to generalnie są podrzędne.

Miejsce zabiegu ciężko mi ocenić, wklejam kawałek projektu.

klatka%2520schodowa.jpg

Prawdopodobnie trzeba się będzie po prostu po nich przejść i to nie raz, żeby ocenić ich wygodę, choć po wymiarach nie ma się co spodziewać szału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdjęcie mocno zakłamuje bo wygląda że ten najwęższy kawałek przy zabiegu (przedłużenie 'ściany' pomiędzy schodami) jest krótszy niż długość stopni niezabiegowych.

No i ze zdjęcia stopnie wyglądają też jakby ich głębokość (25) była niewiele większa od ich wysokości (19).

A czemu w ogóle 19, skoro na projekcie masz 18?

U nas wyszło średnio 16.5-17, ale mamy problem z pierwszym i ostatnim stopniem, więc będziemy musieli to wyrównać dokładając trochę do stopni pomiędzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu w ogóle 19, skoro na projekcie masz 18?

 

A no właśnie, bo mój mąż P. stwierdził, że zwiększymy styro na podłodze do 20cm, więc nam się zmniejszyłaby wysokość parteru, to wymyśliliśmy sobie, że dołożymy jeden pustak na parterze, żeby było wyżej i dopiero potem zaskoczyliśmy, że to na schody wpłynie.

 

16,5-17 to są wygodne schody! Zazdraszczam.A pierwszy i ostatni stopień będziecie równać wysokością drewna, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy równać wysokością szklanych podstopni, a potem dopasujemy położenie kafli... grubością kleju.

Czyli wszystko w rękach szklarza i jego poprawnego wymierzenia i rozrysowania tego...

 

Nie rozumiem tego, jak mają wyglądać te szklane podstopnie :confused:

Masz gdzieś opisane to u siebie w dzienniku, żeby się nie powtarzać?? Nie umiem sobie tego wyobrazić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...