Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest ciemna, jest.

Może to się zmieni po pomalowaniu ścian na biało, ale nie jestem pewien.

A ledy mają być pod szkłem, żeby podświetlały szkło.

To będzie jedyne oświetlenie samych schodów (na tej szarej ścianie będą jeszcze lampy, ale dosyć wysoko).

Inna sprawa że co do oświetlenia schodów sprawa ciągle otwarta - instalację i tak mamy zrobioną po bokach...

Moorela - przepraszam za zaśmiecanie i już znikam do siebie z tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ja dopiero zobaczyłam co Ty tam o mnie za peany wypisujesz;) z woda to pamiętaj o dokumentach mamy bardzo wymagający zuk

co do wylewek to pewnie bedziesz miała poleconego j.k. i wylewki robi naprawdę dobrze 28zł/mkw (byli u mnie nawet na poprawce naprawdę profesjonalnie)

cos na co trzeba zwrócic uwagę to materiał same wylewki to akcja na 1 dzień i jak szybko szybko to u mnie skończyło się tak że fakturę mam tylko na cement i to najdroższy pytałm inne osoby i mają podobnie więc pilnuj kwestii zakupu materiału a jeśli się zgodzą kup sama:)

 

tynki jakie chcesz? teraz wszyscy znani mi forumowicze robią cem-wap i mam dwa typy Ci od wojgoca (robili u Tataraka miła uwagi) i od Ryski (mam namiar była bardzo zadowolona a ja żałuję ze ich nie wzięłam)

 

widziałam schody będą piękne pamiętaj tylko o wysokościach stopni - pierwszego stopnia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wylewek to pewnie bedziesz miała poleconego j.k. i wylewki robi naprawdę dobrze 28zł/mkw (byli u mnie nawet na poprawce naprawdę profesjonalnie)

 

Kaśka, ja mam może osłabioną percepcję, ale nie rozumiem kto to "polecony j.k." - polecony przez kogo? :confused::rolleyes:

 

tynki jakie chcesz? teraz wszyscy znani mi forumowicze robią cem-wap i mam dwa typy Ci od wojgoca (robili u Tataraka miła uwagi) i od Ryski (mam namiar była bardzo zadowolona a ja żałuję ze ich nie wzięłam)

 

To poproszę o namiar, dobrze? :)

 

widziałam schody będą piękne pamiętaj tylko o wysokościach stopni - pierwszego stopnia;)

 

Byłas na budowie czy na zdjęciu widziała? Jak była, niech pisze co i jak, żebym sobie mogła wyobrazić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa wojgoca nie robiła u Tataraka - tam robili polecani przez Gosia1611

moi robili u mnie, u Madeleine i mają robić u Pedro

 

o widzisz jakoś tak zrozumiałam że to Ci sami

w takim razie weź ekipę od Wojtka on swoich chwali i to bardzo

 

o uważnie na 1 stopień to w sensie pilnowania ustalonej grubość styropianu i wylewki no bo schody to już są a widziałam na zdjęciu w K. nie byłam już tydzień i aż mnie skręca taka piękna pogoda, widziałaś w pstrągu jakieś wykopki pod drogę źle to wyglada.

 

j.k nie chciałam tak po nazwisku:) w sensie polecany na FM zastanawiam się czy jest ktoś u kogo nie robił?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek Korólczyk - nie traktujmy Go jak osobe z zarzutami sądowymi co tylko inicjaly sa podawane - nie robił u Gosi 1611.

tam robił Bronowicki i tez jest baaardzo zadowolona.

Bronowickiego polecał nasz kafelkarz Arek:yes: - mówil, ze swego czasu zrobil mu idealne 4mm róznicy i pytal się czy ma być 4mm czy 5mm:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dopilnujesz ekipy Gosi1611 to mozesz brać ich na tynki - byli tansi od moich chyba o 3zl/m3 robocizny, co przy iluś tam m2 daję sporą róznicę.

Mąż Gosi1611 pilnował ich codziennie i latał z halogenem oraz poziomica laserową - u Tataraka nie bylo takiej kontroli i byly problemy.

moich nie trzeba pilnować az tak bardzo - ale jak kazda ekipa nadzoru wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi że tak wyszło ze schodami :(

Pociesz się że u nas to samo było (wiem, wiem - marne pocieszenie).

A dużo za dużo macie (na gotowo) tych centymetrów na dole, a za mało na górze?

Pamiętaj że przez to że podniesie Ci się podłoga, mogą zmienić się też wymiary okien i zmienią się wymiary drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój Salik, na dole za wysoko o 2 cm, na górze za nisko o 5cm (!!!!). Będziemy dokładać chyba styropian i mieszkać jak w termosie...

Na szczęście jesteśmy przed pomiarem okien, ale faktycznie trzeba o tym pamiętać i porządnie wymierzyć. W sobotę mój P. jedzie na konfrontację z Kierbudem i Wykonawcą, żeby oszacować koszty styropianu, który trzeba dołożyć. Eeeech...

No nic. Za to pogoda jest piękna, cieszmy się majówką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dół nie taki problem, gorzej z górą...

A jakie w ogóle planowaliście grubości styropianu i wylewki na każdym poziomie?

Pamiętaj że najprawdopodobniej nie możesz ot tak po prostu dołożyć 5cm styropianu na piętrze, bo będzie Ci pękać wylewka (zakładam że klasyczna grubość tamże to ok. 10-12cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan był taki:

na dole 20 cm Styro + 7-8 cm wylewki + 1-2cm podłogi,

na górze 5 cm Styro + 5 cm wylewki + 1 cm podłogi

 

Mój P. mówi, że te 2 cm na dole można zgubić stopniami, ale ją mam obawy, że to będzie wyczuwalne. Natomiast na górze nie ma szans bez dokladania czegoś (czego?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2cm na dole może można zgubić stopniami, ale wszystko zależy od pozostałych stopni.

Robicie gdzieś w końcu podłogówkę?

Ok, na górze powinno się bez problemu dać dołożyć styropianu bez zwiększania grubości wylewki.

Na dole ten styropian w 2 warstwach, jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...