Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

Odnośnie styropianu na dole - jeszcze nie jesteśmy na tym etapie, ale raczej tak (10+10 na zakładkę), chyba, że zaraz mnie przekonasz, żeby zrobić inaczej ;)

Nie mamy też decyzji odnośnie podłogówki (wciąż czekamy na OZC od Asolta, miał nam też podpowiedzieć rozwiązania odnośnie ogrzewania), pierwsze założenie było takie, że wszędzie miały być grzejniki, potem zaczęliśmy się skłaniać ku podłogówce na całości, ale z racji tego drewna w salonie, przy którym tak się upieramy, nie wiem, czy nie pójdziemy podłogówkę wszędzie oprócz salonu...

 

A tak w ogóle, na górze planowaliśmy styropian akustyczny 5cm i w związku z nową sytuacją jest pytanie, czy te dodatkowe 5cm też musi być akustyczne, czy wystarczy zwykły eps100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem co do akustycznego - asolt powinien Wam pomóc.

My na górze daliśmy zwykły EPS (taki sam jak na dole) :)

Co zaś do podłogówki - jeśli mogę coś doradzić.

Sens ma albo pójście w podłogówkę na całości albo wcale.

Najgorszy rodzaj instalacji to mieszany (bo wtedy musicie i tak mieć mocniejszy kocioł pod grzejniki wyskotemperaturowe, a do podłogówki... mieszać najpierw ogrzaną wodę z zimną wodą przy pomocy mieszacza).

Chyba że zrobicie przewymiarowane grzejniki niskotemperaturowe, ale wtedy jeśli to salon to pewnie musiałyby być ogromne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzena - właśnie jestem na świeżo po układaniu styropianu na obu kondygnacjach, na poddaszu daliśmy akustyczny i już żałuję: jakiś on jest taki miękki, spinki od podłogówki ledwie się w nim trzymają, ma spore ugięcie (w sensie ugnie się pod wylewką) i nie wiem, czy efekt - w sensie wyciszenia - będzie wart zachodu. tyle, że ten styro jest ciut tańszy niż inne podłogowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyczne zdaje się są EPS50.

Ja pamiętam że kiedyś czytaliśmy o akustycznym i ogólnie wrażenia były że jednak nie warto w normalnym domu.

Więcej słychać przez klatkę schodową i podcięte drzwi, niż przed strop :)

(ale mogę gadać bzdury, bo wlałem w siebie butelkę wina :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim :)

 

To żeby było sprawiedliwie:

starsza córka Zuza, 3 lata i 4 mies.

młodsza córka Marta, 6 dni ;)

 

Oba pączki fajne i w ogóle do matki nie podobne...

 

Spóźnione ale szczere gratulacje!

Niech Martusia da Ci się pięknie wysypiać!

 

Rośnijcie zdrowo!

 

 

..a teraz idę nadrabiać zaległości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję więźby!

Ale z tymi łatami to się raczej nie uda :(

U nas było podobnie i dachowcy powiedzieli że pod ciężką dachówkę ceramiczną, musi być na końcu krokiew poza murem (przy 20cm ocieplenia).

 

Salik, jeszcze pytanie bo nie łapię; u nas 2 alternatywne rozwiązania to były krokwie albo na szczytach, albo po wewnętrznej stronie ścian szczytowych + łaty (jak w dzienniku). Ale nie było rozwiązania o którym piszesz, czyli krokwie poza murem. Przy rozwiązaniu o którym piszesz, nie ma przecież możliwości spięcia tych zewnętrznych krokwi jętkami, a można tak robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...