Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tylko odklejajcie te zewnętrzne folie jak najszybciej zeby się nie spiekły bo wtedy dooopa blada;) te wewnętrzne też niech nie są za długo ( na taśmach pisże że max. 3 miesiące a potem odklejać) i zakryjcie tez jak najszybciej pianke (najlepiej to zrobić elewacje ale to wiadomo, że różnie bywa) nam powiedziano zeby tak do 3 miesięcy- jak zaczyna ciemnieć to zaczyna tracić swoje właściwości Edytowane przez koktajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jako pierwszą instalację planowaliśmy WM, przed elektryką żeby rury przez przypadek nie musiały przecinać elektryki. I co? i jajco. Okazało się, że cześć rur z wentylacji będzie z rur zwanych climavera (czy coś takiego) To kanały wykonane ze sprasowanej wełny minerlanej które będą w sypialniach i salonie ( wygłuszają szum powietrza) przez to że sa to bardzo delikatne kanały to baliśmy się jak potraktują je panowie tynkarze i staneło na tym że robily elektrykę, wodę tynki a dopiero potem wentylację. dowiedz się czy będziesz ieć kanały z blachy czy może własnie z wełny bo to dość ważne.

co do folii-wiem że masz małe dziecko i mało czasu a ochoty na sprzatanie i mycie okien juz najmniej ale jeśli tynki wew dopiero za 2-3 to sciagnij to folię, umyj sobie okna, i przed każdą brudzącą sie robotą zaklejaj taśmą. Tak aby taśma nie zdązyła się spiec czy zestarzeć (oczywiscie kup taśme z lekkim klejem) bo zdzierania paznkociem milimetr po milimetrze moze byc masakra. poza tym nie wkładaj klamek do okien- niech wsyscy wchodzą tylko drzwiami albo bramą garażowa- ludzie nawet jak maja zaklejone okna to potrafią wszystko rozerwac bo się nie chce im isc na ogród przez drzwi zew tak więc ZADNYCH KLAMEK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do folii-wiem że masz małe dziecko i mało czasu a ochoty na sprzatanie i mycie okien juz najmniej

 

Prawda!! :yes: nie mniej jednak szkoda mi tych okien i zaklejać będziekmy. Co do klamek, to prosiliśmy już montażystów, by założyli tylko na górze, bo słyszałam różne historie o uszkodzonych oknach. Z tym myciem okien teraz, to masz koktajl na myśli mycie ram z pozostałości kleju?

Dzięki!

Edytowane przez Moorela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odklejenie teraz tych taśm jest tak banalnie proste ze moje 3,5 letnie dziecko potrafilo to zrobic (miesiac temu mielismy montowane okna:)) wiec zadnych pozostałosci z kleju nie bedzie. mialam na mysli zeby np ramy co jakis czas przemywac chocby byle jak- kurz budowlany lezący na oknach nie wiadomo ile aż do momentu wprowadzenia sie nie robi dobrze tym oknom. nie wiem jaki masz profil (ja mam Si82 z pakietem trzyszybowym) no i w srodku jest dodatkowa uszczelka która tworzy kolejny rowek-wszedzie kurz. jesli co jakis czas przelecisz ramy chocby wilgotna szmatka to tez na bieżaco mozesz kontrolowac ich stan ( na górze tez otworza okna i beda sie wychylac i np.palic papierosy:)) nie wiem moze ja jestem jakas przeczulona i wymyslam głupoty ale oczami wyobraźni widzę jak mam poniszczone rzeczy zanim sie wprowadzę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tynkarze chcieli przez przesuwkę wnosić worki z tynkiem do domu, najpierw grzecznie poprosiłam, żeby tego nie robili,ale kręcili nosem, że tak mają blisko. więc im uświadomiłam, ile kosztuje takie okno i czy możemy się umówić, że jeśli po zakończeniu tynków będę mieć zastrzeżenia do pracy mechanizmu, to odliczymy jego cenę od ich wynagrodzenia. bardzo szybko doszli do wniosku, że jednak nie jest tak daleko do drzwi. gorzej, że tak się bali je uszkodzić, że niezbyt dokładnie wytynkowali wnękę :( no ale oni mi ogólnie podpadli, więc już się nie czepiam, bo po co sobie humor psuć na weekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał mój z budowy i mówi, że przywieźli złe klamki i będą wymieniać, więc na razie nie ma nigdzie klamek :) Ale fuks! :D W takim razie nigdzie nie będziemy montować. Ja tak generalnie mam manię, że nie lubię jak ktoś dotyka moich rzeczy i śpi w moim łóżeczki i je z mojej miseczki, itd. i też mnie trochę to przeraża, że tyle ludzi jeszcze się tam przewali ;)

 

PS. Koktajl, jeśli Twoje 3,5 letnie dziecko potrafiło to zrobić, to może wyślę moją 3,5 latkę, niech taśmy zrywa :yes: :D a może nawet umyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela czy np. jutro ok.18 ktoś u Ciebie będzie? bo my powinniśmy wtedy wracać i nawet gdyby nikogo nie było to podrzucimy te zaślepki no chyba, że macie b. groźnego sąsiada?!;)

 

Kaśka, mój będzie jutro od rana (ok. 8-mej) do jakiejś ja wiem 13.00-14.00. Potem nikogo nie będzie :/ Tylko jak mogłabyś mi je zostawić? W toi-toiu nie za bardzo, bo nie było serwisu ostatnio... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że jesteś zdenerwowana z powodu kominów :( musicie wyegzekwować, żeby to zostało dobrze poprawione.

 

Wiesz co Tatarak, to, że komin cieknie to może się zdarzyć, ok, każdemu może się zdarzyć. Ale ten facet działa na mnie jak płachta na byka i dlatego m u nie odpuszczę!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...