Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

Magda, ja mam jeszcze spooooro czasu, mysle, ze to temat na późną jesień/zimę, Ty zresztą też masz teraz zawieruche, ale dzięki za pamięć, na pewno się przypomnimy, bo PiotrUn nawet się nakręcił na ten wspólny objazd ;)

 

To byłam ja, z mojego wypasionego smartfona, na którym ciężko polskie znaki wybierać ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wylewki przed tynkami robił np Wojgoc. wszystko zależy od "kultury pracy tynkarzy", która według wielu źródeł nie istnieje ;)

 

myśmy robili daszek płaski biorąc osobną ekipę do każdego etapu i wyszło o połowę taniej, niż gdyby całość robiła jedna ekipa (mimo że prostszą technologią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie sobie wylewek przed tynkami, bo będziecie mieć potem tylko kłopot z ich odskrobywaniem. Parapety u nas też dopiero będą po tynkach. Co do wyboru ceramiki to Cię doskonale rozumiem bo mnie się już odechciewa po godzinie:D Pstryki od rolet kuchnia i salon dałam na jednej ściance miedzy kuchnią i salonem, resztę daliśmy obok włącznika światła w poszczególnych pomieszczeniach, tak aby nie latać za każdym razem do samego okna. Dziury po elektrykach bezpośrednio uzupełniają gipsem tynkarze. Tam gdzie się okazało, że jednak dziura nie w tym miejscu z powrotem wstawiali "korek" z tego co wcześniej wycieli (u nas w większości, nic się nie rozpadało i nie pękało tylko takie zgrabne krążki wypadały z wyciętego silikatu) i dopełniali twardym gipsem.

Co do daszków to znam jedną solidną firmę "AWdom" i robią kompleksowo płaskie dachy po całej Polsce, ale nie wiem jak z cenami i ich czasem. Zawsze możesz zadzwonić i podpytać - a może Ci kogoś doradzą z okolicy Wrocławia. tutaj masz link

Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylewki przed tynkami robił np Wojgoc. wszystko zależy od "kultury pracy tynkarzy", która według wielu źródeł nie istnieje ;)

istnieje, istnieje.:D

ja robilem wylewki przed tynkami i drugi raz zrobilbym tak samo.

parapety rowniez bym montował przed lub w trakcie tynkowania by miec je ladnie wykonczone tym , w tej samej chwili robionym tynkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz obróbki przy oknie jest tez obróbka wykonczeniowa pod parapetem.

 

No jest i tak jak jakies popierdolki (np male braki tynku przy, a raczej nad oscieznicami) zostalo ladnie zaszpachlowane przed malowaniem przez ekipe malujaca (i zreszta osadzajaca te parapety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipę do tynków mamy chyba dobrą (z polecenia Madeleine) i w zasadzie to oni sami zagaili z tymi wylewkami, zarzekając się kilkakrotnie, że posadzki pozostawią takie, jakie zastali. Podobno pracują czysto, ale od czasu naszych przejść z dachowcem postanowiłam nigdy więcej nie napalać się jak szczerbaty na suchary. Tak naprawdę, to pewnie będzie kwestia tego, czy zdążymy z podłogòwką, czy nie.

 

Parapety raczej zamontujemy przed tynkami, tylko zastanawia mnie taka rzecz: jeśli zamówię parapety ròwnej głębokości, a potem okaże się, że tynkarze na jedną ścianę muszą narzucić np. 1cm a na drugą 3cm, to finalnie będą wystawać inaczej w zależności od okna :sick:

 

BTW, czy ma ktoś namiary na ładne parapety z kompozytu?

 

Tutli, dzięki za namiary na płaskodachwcòw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapety raczej zamontujemy przed tynkami, tylko zastanawia mnie taka rzecz: jeśli zamówię parapety ròwnej głębokości, a potem okaże się, że tynkarze na jedną ścianę muszą narzucić np. 1cm a na drugą 3cm, to finalnie będą wystawać inaczej w zależności od okna :sick:

tynkarze sa Ci w stanie okreslić ilość narzuconego tynku przy otworach okiennych, a róznicy 0,5cm nie dojrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... to dlatego zmieniłaś avatarek :D.

Zaglądam z rewizytą http://emoty.blox.pl/resource/flower.gif i... widzę, że jesteśmy na podobnym etapie :). Masz ładną, prostą bryłę domu, u mnie dwa ryzality, ale za to mamy podobną dachówkę :). No i niestety... mój dach też cieknie na potęgę przy łączeniach. Dużo bardziej niż u Ciebie. Mój dachowiec nie zdążył jeszcze zrobić uszczelnień i oblachowania. Czekamy od... roku, a do tego dwa miesiące temu spadł u kogoś z dachu. Zdrowo się połamał i znowu ma obsuwę nie tylko u nas :(.

Projekt kuchni made in Magda34 bardzo mi się podoba :yes:. Bardzo estetyczna, elegancka i zapowiada się na wygodną :).

Trzymam kciuki za dalsze postępy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styropianu w garażu, mój M wczoraj właśnie docieplił, albo raczej odizolował dwie ściany w garażu od reszty domu, 10cm warstwą styropianu Kanufa - Therm EKSPERT 031 GRAFIT FASADA, akurat nie było od reki Termoorganiki Platinum Plus bo ten jest nasz nr 1 jeśli chodzi o styropiany do ociepleń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobny problem, bo też chcielibyśmy zrobić wylewki przed tynkami. Zastanawiamy się tylko nad tym, czy stosować papę ( znaleźliśmy taką, która nadaje się pod wylewki- Fundament szybki probil z ICOPAL-a), czy też folię ( tu niestety nie mam pojęcia jaka miałaby to być folia). Robiłaś może rozeznanie na ten temat. ?

Przeczytałam w Twoim dzienniku, że elektryk robiłi u Was tylko podłączenie prądu do skrzynki.Czy mogłabyś podać (możę być na priva) jaki jest mniej więcej koszt takiego podłączęnia i za ile metrów. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam u Ciebie w dzienniku informacji na temat folii, ale niestety nazwy nie było. Doczytałam, że kładłaś folię dwukrotnie - budowlaną gr. 0,3 (mm czy cm ???) i basenową. Znalazłam informacje na temat folli izolacyjnej IZOPOL ( rodzaje grubości od 0, 2 mm do 3 mm). Nie robiłam wcześniej rozeznania na temat folii (KB przekonuje nas cały czas do papy :( ) a teraz musim szybko podjąć decyzję.

A tak przy okazji, wiecie coś na temat jakości tynków cementowo-wapiennych Caparola ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...