Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obserwuję ten dziennik chyba od początku i w końcu nadszedł czas aby się oficjalnie przywitać :)

Właśnie przeczytałem elaborat o dachu i trochę zaczynam się bać, bo u mnie prace ma wykonywać jedna ekipa od SSO. Wygląda na to, że mam ok 2 m-cy aby się stać ekspertem od dachów... Gratuluję własnoręcznej naprawy dachu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela, przeczytałam o dachu, koszmar

niestety zdaje się, że z dachówkami płaskimi nie kazdy sobie radzi, też mam taką i u nas też był problem z wentylacją na membranie itd

skończyło się ponownym nabijaniem łat, oczywiście po zmainie ekipy, więc wiadomo dodatkowe koszty też były i to niemałe

zdaje się, że budujesz w moich okolicach, więc jeśli jeszcze będziesz potrzebowac kogoś od dachu, to mogę podesłąć namiary na moich (tych nr 2 oczywiście;))

w temacie kierownika - nie rozważacie zmiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi, witaj w moich skromnych pitrojnie daszonych ;) progach... Zapraszam częściej i trzymam kciuki za Twoją budowę. Z tymi dachami nie ma reguły, ale ja nigdy więcej nie bralabym do dachu ekipy "od murarza", tylko poszukala na własną rękę kogoś z prawdziwego zdarzenia, z rekomendacją, itd. Cóż, frycowe zapłacone ;) dałam się nabrać na dobrą, pewną siebie gadkę, dziś wiem trochę więcej i sama sobie się dziwię, choć i tak informacje z innych dzienników FM sporo pomogły, naprawdę. Ja już po jacy, moje chłopaki odchorowaly robotę, zapominamy i lecimy dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamik, równiez witam :)

 

A gdzie się budujesz? Dobrych sąsiadów nigdy za wiele :) o namiar poproszę, moze robią również daszki płaskie? Szczerze jednak liczę, ze Dachowiec nr 3 będzie ostatnim, ale któż to wie :)

 

W temacie kierownika rozważamy, rozważamy, tym bardziej, ze nasz do tanich nie należy a nawalil jednak i przy schodach i przy dachu. Muszę poszukać kogoś sensownego i tańszego, bo teraz i tak większośc prac robimy we własnym zakresie. Chwilowo zmęczenie materiału zwiazalo mi ręce i marze o chwili budowlanego spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, sprzedawca MF sugerował te fugę właśnie dla płytki, która nam sie podoba Lunes Titan (gres rektyfikowany 60 x 60). Wydaje się sensownie?

w przypadku wodnej podłogówki zrobił bym 2,5mm max. 3mm.

2mm moze być mała biorac pod uwage rozszerzalność cieplną gresu pod wpływem nagłej zmiany temperatury.

ja mam przy elektrycznej podlogówce i kaflach 60x60 2mm fuge i przy wiekszej powierzchni, mimo braku fugi nie rzuca się w oczy.

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, ja nie mam ciśnienia na szczególnie wąską fugę, wolę zrobić tak, żeby było poprawnie "technicznie". Wszystko z czasem się opatrzy, a jak zbyt wąska fuga miałaby jakoś "szkodzić" podłodze, to chyba szkoda zachodu i pieniędzy i nerwów i wszystkiego.

 

Ka*sia, dzięki, też mam taką nadzieję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się,

od stycznia kiedy przypadkowo trafiłam na Twój dziennik, zaglądam tu codziennie z nadzieją nowego wpisu :)

Jak dla mnie, takie elaboraty mogą być dodawane za każdym razem -uwielbiam Ciebie czytać- i tu hymn pochwalny :D

 

Żeby nie przecukrzyć to wyjaśnię tylko, że podoba mi się Twój styl pisania (gdybym miała trochę więcej czasu, pisałabym właśnie w taki sposób tzn. próbowałabym :p )

 

Czytając powieść w odcinkach pt. "Dach" to:

- po pierwsze primo bardzo Ci (Wam) współczuję,

- po drugie primo cytuję " Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego jak banda indywidualistów, którzy przychodzą do pracy na papierocha, pogaduchy i strojenie głupich min"

- a po trzecie primo ultimo czytając to widziałam naszą budowę i nasz dach :/ (powstawał w niezwykłych męczarniach od początku września do początku marca- 6 miesięcy!!! pól roku!!!), więc ja wiem jak to jest :sick:

 

Na waszym miejscu zrezygnowałabym z kierownika bo jednym słowem Dupa z niego jest.

 

Trzymam kciuki za dalsze bezproblemowe postępy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć (jak) czapkaa ;) :)

Miło mi bardzo, zapraszam do aktywnego komentowania zamiast podglądania :) Proponuję założenie grupy wsparcia wykończonych przez dachy :) Właśnie wróciłam w zakacji i muszę się zastanowić co z tym Kierbudem. Mam nadzieję, że u Was po dachu już tylko lepiej?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorelko,

Zbladłam... bo przeczytałam o Twoim dachu. Odszukałam zdjęcia jakoś znajoma wydała się Twoja dachówka. Mamy identyczną. Nie rozumiem do końca wszystkich problemów, które opisałaś, ale chyba muszę rozeznać temat póki nasz dach jeszcze nie ocieplony. Mnie męczy to, że przy oknach i ryzalicie dachówki nie leżą płasko tylko są lekko uniesione i kiepsko to wygląda. Dachowiec twierdzi, że tak musi zostać, bo jak je wciśnie to uszkodzi kołnierz, ale u Ciebie widzę te okna ładnie równo z dachówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...