Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ze styropianem postrzał w kolano :( bardzo mi przykro - ale dobrze, że zorientowaliście się na czas i byliście stanowczy. tak trzymać!

Bolex zapewne wie co robi, takie firmy, co współpracują z firmami komunalnymi zazwyczaj mają temat oblatany, a ceny parę metrów różnicy i tak nie zmieni na korzyść inwestora, więc poczekaj na wycenę (a potem nie miej złudzeń, że coś utargujesz;)).

 

co do listy zakupów - mnie się przy zerze też wydawało, że ciągle muszę jeszcze coś kupić i ciągle i ciągle... potem się chyba przyzwyczaiłam :)

 

a'propos ogniska - u mnie teraz tynkarze non stop grilują, a ja tylko sprawdzam, czy aby nie moim drewienkiem na szalunki, co to może się przecież jeszcze przydać po wielokroć! więc uczulam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do listy zakupów - mnie się przy zerze też wydawało, że ciągle muszę jeszcze coś kupić i ciągle i ciągle... potem się chyba przyzwyczaiłam :)

 

No właśnie Tatarak, zastanawiam się jak podejść do tematu, jeśli umawialiśmy się z Wykonawcą na określoną kwotę za materiały do stanu zero, a on tę kwotę przekroczył o 2 tyś. (7%) to kto powinien to zapłacić? Częściowo to jego wina, bo przemurowywał ścianę i odrywał styropian, który to zły kupił (więc jego ewidentna wina). Inne rzeczy niedoszacował chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - upewniłaś się że tym Izohanem który masz, można kleić XPS?

Pamiętam że tylko jeden się nadawał do XPS-u...

 

Druga sprawa - upewnij się tylko że "akcesoria dachowe" da się pożenić z Nibrą G10.

Nibra jest jedną z większych dachówek płaskich ceramicznych (jeśli nie największą) i jest problem z akcesoriami taki, że nie można złapać łaty pod dachówką i trzeba np. podcinać dachówki (patrz - potencjalnej przeciekanie).

My z tego powodu zrezygnowaliśmy niestety w ogóle z komunikacji dachowej...

No i jeszcze jedno - pamiętaj żeby wziąć dachówki wentylacyjne z Nelskampa do odpowietrzenia pionów kanalizacyjnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - upewniłaś się że tym Izohanem który masz, można kleić XPS?

Pamiętam że tylko jeden się nadawał do XPS-u...

 

Tak, kleimy Izohanem Izobudem WM (wcześniej fundamenty były 2 razy smarowane tym samym Izohanem na 3 mm).

 

Druga sprawa - upewnij się tylko że "akcesoria dachowe" da się pożenić z Nibrą G10.

Nibra jest jedną z większych dachówek płaskich ceramicznych (jeśli nie największą) i jest problem z akcesoriami taki, że nie można złapać łaty pod dachówką i trzeba np. podcinać dachówki (patrz - potencjalnej przeciekanie).

My z tego powodu zrezygnowaliśmy niestety w ogóle z komunikacji dachowej...

No i jeszcze jedno - pamiętaj żeby wziąć dachówki wentylacyjne z Nelskampa do odpowietrzenia pionów kanalizacyjnych :)

 

Żenią się. Dachówkę załatwia ten sam dekarz, który będzie robił dach, więc dodatkowo jestem spokojna, najwyżej on sie będzie gimnastykował... Z tym podcinaniem to zdecydowanie dekarz mówił, że nie będzie nic podcinał - może ma przećwiczony temat? Dachówek wentylacyjnych mam zapłanowanych 10 szt.

 

Dzięki Salik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem w nasz dziennik i maile które wymieniałem niecałe 1.5 roku temu z doradcą technicznym z Izohana i jednak WM nie bardzo do XPS-u.

Nim się klei EPS, XPS należy kleić Izobudem WK.

Jest to nawet napisane w kartach technicznych obu produktów.

 

Ok, wierzę że Twój dekarz wie co mówi, ale ja bym się jednak upewnił że nie będzie problemu (po co potem masz odsyłać jakieś akcesoria dachowe) :)

Strasznie dużo masz tych dachówek wentylacyjnych - zakładam że nie będziesz ich używała do wentylacji grawitacyjnej (bo tam się muruje kominy).

Masz aż tyle pionów kanalizacyjnych?

Pamiętaj też o podpięciu ewentualnego okapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem w nasz dziennik i maile które wymieniałem niecałe 1.5 roku temu z doradcą technicznym z Izohana i jednak WM nie bardzo do XPS-u.

Nim się klei EPS, XPS należy kleić Izobudem WK.

Jest to nawet napisane w kartach technicznych obu produktów.

 

Już raz odrywałam styropian. KierBud polecił WMkę, bo WM-ką było smarowane wcześniej. Może WK jest faktycznie lepszy, ale to chyba nie jest jednoznaczne z tym, że WM się zupełnie nie nadaje. No to trudno, my będziemy to mieli przyklejone WM-ką.

 

Ok, wierzę że Twój dekarz wie co mówi, ale ja bym się jednak upewnił że nie będzie problemu (po co potem masz odsyłać jakieś akcesoria dachowe) :)

Strasznie dużo masz tych dachówek wentylacyjnych - zakładam że nie będziesz ich używała do wentylacji grawitacyjnej (bo tam się muruje kominy).

Masz aż tyle pionów kanalizacyjnych?

To my nalegaliśmy na taką ilość dachówek argumentując, że powinny one wejść również tam, gdzie nie ma ciągłości dachówki z góry na dół - u nas jest 5 okien dachowych, wyłaz dachowy, dwa kominy. Druga sprawa, jest taka, że jestem ugadana w dekarzem, że to co zostanie, zostanie przez niego zabrane. Wolę mieć wycenę zawyżoną, niż potem się wściekać i dopłacać...

 

Pamiętaj też o podpięciu ewentualnego okapu.

 

Co to znaczy? :) :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z XPS-em bywa taki problem że to nie jest styropian i nie można do niego stosować produktów zawierających pewne składniki (bo rozpuszczają styrodur w czasie).

Weź Ty lepiej zadzwoń do tego Izohanu i zapytaj kogoś czy na WM można kleić XPS.

 

E? Dachówki wentylacyjne jako wypełniacze miejsca w dachu?

Nie bardzo rozumiem chyba.

A może rozmawiamy o innych dachówkach wentylacyjnych (do pionów kanalizacyjnych potrzebujesz z Nelskampa dachówki wentylacyjne "grzybki", nie takie płaskie z małym prostokątnym wlotem powietrza).

 

Okap - musisz go wyprowadzić ponad dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E? Dachówki wentylacyjne jako wypełniacze miejsca w dachu?

Nie bardzo rozumiem chyba.

A może rozmawiamy o innych dachówkach wentylacyjnych (do pionów kanalizacyjnych potrzebujesz z Nelskampa dachówki wentylacyjne "grzybki", nie takie płaskie z małym prostokątnym wlotem powietrza).

 

Ten grzybek, to jest kominek wentylacyjny i ja nie mam żadnego (bo kanalizę mam w kominie schowaną). A dachówka wentylacyjna to właśnie jest taka płaska jak zwykła, tylko z otworem wentylacyjnym.

 

Okap - musisz go wyprowadzić ponad dach.

 

Jak ponad dach? Dalej nie rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanalizę w kominie?

Dziwnie trochę, z reguły wylot kanalizacji się odsuwa od jakichkolwiek przewodów wentylacyjnych/okien.

Jaką masz połać dachu?

Bo Nelskamp wymaga montażu dachówki wentylacyjnej tylko przy połaci dachu powyżej bodajże 160, czy 200m2.

No i nie montuj ich wokół okien, po co ma Ci zaciekać dodatkowo na membranę, czy co tam będziesz miała pod dachówką :)

 

Jeśli chcesz mieć okap z wentylatorem, podpięty do normalnego wylotu, to musisz go wyprowadzić nad dach.

Oczywiście można też przez ścianę, zależy gdzie chcesz mieć zacieki od tłuszczu :)

Okapu nie możesz podpiąć do płaskiej dachówki wentylacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanalizę w kominie?

Dziwnie trochę, z reguły wylot kanalizacji się odsuwa od jakichkolwiek przewodów wentylacyjnych/okien.

Jaką masz połać dachu?

Bo Nelskamp wymaga montażu dachówki wentylacyjnej tylko przy połaci dachu powyżej bodajże 160, czy 200m2.

No i nie montuj ich wokół okien, po co ma Ci zaciekać dodatkowo na membranę, czy co tam będziesz miała pod dachówką :)

 

No tak mam ta kanalizę w projekcie, w jednym kominie sobie siedzi przewód od kominka, a w drugim kominie mamy upchane solary, kanalizę i rurę od pieca (muszę się upewnić, bo mój M jest kominowy). Cały dach ma 162 m2, czyli jedna połać - uwaga, bystre przeliczenie - 81 m2! Z tymi dachówkami wentylacyjnymi to w ogóle są różne szkoły, jedni mówią, żeby dawać co metr, drudzy, że wszędzie tam, gdzie nie ma tej ciągłości z góry na dół i woda nie może swobodnie spłynąć po membranie, Ty jeszcze inną szkołę znasz. Generalnie, wolę mieć więcej tej dachówki wentylacyjnej niż mniej. Pod dachówką będzie membrana.

 

Jeśli chcesz mieć okap z wentylatorem, podpięty do normalnego wylotu, to musisz go wyprowadzić nad dach.

Oczywiście można też przez ścianę, zależy gdzie chcesz mieć zacieki od tłuszczu :)

Okapu nie możesz podpiąć do płaskiej dachówki wentylacyjnej.

 

Aaaa! O taki okap Ci chodzi!! Kuchenny!! Ja myślałam, że mówisz o okapie dachu :) Z racji WM zdecydowaliśy się na zwykły pochłaniacz z filtrem węglowym i nie wyprowadzamy go na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z XPS-em bywa taki problem że to nie jest styropian i nie można do niego stosować produktów zawierających pewne składniki (bo rozpuszczają styrodur w czasie).

Weź Ty lepiej zadzwoń do tego Izohanu i zapytaj kogoś czy na WM można kleić XPS.

 

Salik, czy Ty chcesz doprowadzić do mojego wcześniejszego porodu? Jestem w 9 miesiącu ciąży... Przed chwilą zadzwoniłam do Izohanu i doradca techniczny powiedział, że absolutnie nie ma w Izohanie WM substancji, które mogą uszkodzić, zeżreć czy pochłonąć XPSa, po prostu WK jest tańszy i przepłaciliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie bedziesz robic wymaganych przestoi technologicznych to ten okres jest jak najbardziej mozlwy.

wg mnie teraz powinnas zrobic co najmniej 21dni przestoju, nastepnie przy stropie, wieńcu i ewentualnie nadprożach - w zaleznosci od wysokosci - kolejne min. 21 dni i dopiero robic kolejne elementy typu klankowa - jesli ja masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierbud:confused::mad: - zapytaj się kierbuda czy jak sobie bedzie dom budowac to tez bez przestoi technologicznych?

służą temu aby beton nabrał odpowiedniej mocy wiązącej - i tego zadna chemia nie jest w stanie zapewnić.

chyba, ze stawiasz dom w systemie deweloperskim - Twój kierbud chyba na takich budowach nabieral praktyki - aby 3 lata gwarancji wytrzymalo a potem niech sie mieszkańcy martwią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela - zgodzę się z wojgocem.

Na tym etapie na którym jesteś, trzeba dać czas na związanie betonu i inne prace.

Fundamenty (płyta), strop, wieńce, murłata - to są kluczowe sprawy.

Nie można ich za bardzo przyspieszyć.

U mnie ławy stały 2 tygodnie zanim się rozpoczęły dalsze prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...