Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum

Trafiłem do Was w zeszłym roku,jednak do tej pory tylko przeglądałem tematy.Dzisiaj postanowiłem się zarejestrować,gdyż wielkimi krokami zbliża się początek budowy Naszego domku.Razem z żoną wybraliśmy projekt Archonu,Dom w rezedach.Na wiosnę zeszłego roku zrobiliśmy fundamenty,później była przerwa na ślub i wesele;). Pod koniec roku kupiliśmy cegłę i na wiosnę ruszamy z budową;)Już nie możemy się doczekać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

W maju jak pogoda pozwoli zaczynamy budowę naszego domku na emeryturkę. Domek się wciąż projektuje, ale za kilka tygodni będzie gotów do zgłoszenia o PNB.Będzie niewielki, budowany z silikatów, które kilka tygodni temu zakupiliśmy i czekają w hurtowni. Mamy już zakupione drzewo na więżbę i belki stropowe. Działkę zakupiliśmy jesienią zeszłego roku w gminie Czorsztyn. Będzie to spełnienie naszych marzeń by zamieszkac tam gdzie czujemy się najlepiej i aby wnukom przekazać naszą miłość do gór.

Już teraz możemy podziękować wielu forumowiczom, którzy służą nam doświadczeniem i radą, dzięki nim budowa nas nie przeraża.

Pozdrawiam wszystkich!

Bocianko-papug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooo w końcu dla tych co zaczynają w 2012r. już myślałem że nie będzie takiego wątku, a sam nie śmiałem zakładać:lol::lol:

No ja koniec marca, pustaki, dachówka, bloczki i stal kupione, nawet beton z gruchy zamówiłem po cenie z 2011r. :lol2:- trzeba było doć zaliczkę.

Ekipy zamówione, umowy podpisane, ino czekać wiosny.

A ze dwa tygodnie temu to mnie tak coś nosiło żeby zaczynać, ale chyba opacznośc nade mną czuwała, jak teraz spojrze za okno a tam 0,5 m śniegu i przed chwilą -12 stopni, ale by to była budowa... uuuuufff.

No ale to już chyba ostatnie podrygi zimy tej wiosny ...:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, my też zaczynamy już wkrótce :) dom z pracowni Archonu - willa Aleksandra (z małymi przeróbkami). Właśnie dzisiaj wpłynęła na konto pierwsza transza kredytu. Ekipa juz zaklepana, kierownik budowy też - oj będzie się działo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Arjuna! Czy też masz ścianki dociskowe na fundamentach i piwnicy z betonu lanego? My tak mamy w projekcie bo działka na stoku. Kiedy zakładasz dziennik? Może też budujesz na Podhalu? Pozdrawiam!

 

Nie mam zielonego pojęcia co to są ścianki dociskowe:), potem zapytam męża hehe. Fundamenty i wszystkie ziemno-piwniczne rzeczy będziemy mieć niestety z bloczków.Dziennik założę wkrótce, jak tylko będę miała co tam napisać:D

CZy ktoś z Was robi gruntowy wymiennik ciepła, WM czy pompę ciepła powietrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie juz na oku jakąś konkretną WM, będzie z reku?

 

 

edit: idąc za Waszym przykładem, załozyłam dziennik:)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194831-Gilowo9-z-pełnym-podpiwniczeniem-czyli-Niech-Ta-Zima-Wreszcie-Się-Skończy!&p=5135528#post5135528

Edytowane przez arjuna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lam sie paula :)

 

my po za stala nie mamy jescze nic kupione, mamy owszem wybrene materialy i dostawcow, wstepnie ustalone ceny ale zakupow nie robimy - nie mamy miejsca na magazynowanie ani ochoty zeby zamrazac gotowke.

budujemy wlasnymi silami zarowno fizycznymi jak i materialnymi, stad nie mam ochoty zamrazac 10000 aby docelowo zaplacic o 200pln mniej za material zyskujac na nizszej cenie teraz po za sezonem (a tak faktycznie to ten "po za sezon" to taki malo tanszy w tym roku... wszyscy buduja ile wlezie:))

 

ty masz fajnie bo blisko do "zrodelka" do solca po bloczki z BK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my nic nie kupujemy, wszystkim zajmie się nasz budowlaniec :) nie wiem czy to źle czy dobrze ale skoro my nie mamy pojęcia a jego chwalą ludzie to chyba ok :) Dzisiaj dostaliśmy juz warunki na przyłączenie prądu :) w następnym tygodniu przychodzi geodeta i będziemy kopać dziurę w ziemi.

I wtedy zbiorę się i założę dziennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...