Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Bocianki i cała Reszta

Przyłączam się do grupy z wiadomych powodów :)

Na pozwolenie czekaliśmy 10 dni, więc na razie to mogę uznać za sukcesik.

W chwili obecnej kolekcjonujemy materiały, na fundamenty już wsio zakupione, stropy także ( bo podobno lada chwila mają podrożeć), za maxa zapłacimy w tym miesiącu (bo podwyżka od 1kwietnia wisi nad głową).

Z rozpoczęciem prac na razie się wstrzymujemy ze względów pogodowych. Wczoraj np. spadł śnieg :/

 

Czy ktoś z Bocianków jest z łódzkiego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Bocianki i cała Reszta

Przyłączam się do grupy z wiadomych powodów :)

Na pozwolenie czekaliśmy 10 dni, więc na razie to mogę uznać za sukcesik.

W chwili obecnej kolekcjonujemy materiały, na fundamenty już wsio zakupione, stropy także ( bo podobno lada chwila mają podrożeć), za maxa zapłacimy w tym miesiącu (bo podwyżka od 1kwietnia wisi nad głową).

Z rozpoczęciem prac na razie się wstrzymujemy ze względów pogodowych. Wczoraj np. spadł śnieg :/

 

Czy ktoś z Bocianków jest z łódzkiego ???

sco-check - witamy :-) Ja jestem z łódzkiego, obecnie miastowa, docelowo powiat łódzki wschodni.

Na PnB nadal czekam, materiałów żadnych nie mam, mam wiele wycen wykonawców, szukam najlepszej oferty.

W planach jest wbicie łopaty 10-11 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annka mozesz mi podac namiary?

 

Oczywiście, ale popołudniu/wieczorem. Załatwiał to mąż więc będzie miał jakiś kontakt na pewno :)

Dodam tylko że zaliczkowaliśmy tą stal gdzieś w grudniu chyba, no i kupiliśmy na całą budowę łącznie chyba 3,5t - nie wiem szczerze mówiąc czy to miało wpływ na cenę. No i ta po 2750 to fi12, kupiliśmy też inne fi :) ale przyznaje bez bicia że nie znam szczegółów w sensie ile jakiej i po ile, nie mam jeszcze faktury to też nie sprawdzę (będzie gdzieś w przyszłym tygodniu gdy dowiozą ostatnią partię więc ewentualnie wtedy mogę dać znać co i jak) U nas póki co zajmuję się takimi rzeczami małżonek ja dostaję tylko info co zakupił i o ile zbiednieliśmy (moje pyt uzupełniające ograniczają się do 'czemu tak drogo':D )

Edytowane przez annaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta stal w rewelacyjnej cenie.

Ja właśnie spojrzałam w papiery i my 30 stycznia za stal 12 płaciliśmy 3380 za tonę z transportem :/ normalnie pochlastać się idzie.

To całe zakupywanie materiału, to mega kosztowny kurs na to jak się nie dać oskubać przez np. hurt bud. Z każdym zakupem jesteś mądrzejszy i lżejsze masz konto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja jestem z łodzkiego ale niestety nie uda mi się zacząć teraz bo projekt jeszcze u architekta mam nadzieje ze w sierpniu rusze z fundamentami bo ekipa juz zaklepana.

 

sco-check - witamy :-) Ja jestem z łódzkiego, obecnie miastowa, docelowo powiat łódzki wschodni.

Na PnB nadal czekam, materiałów żadnych nie mam, mam wiele wycen wykonawców, szukam najlepszej oferty.

W planach jest wbicie łopaty 10-11 kwietnia.

 

Witajcie Łodziaki :)

Ciekawe czy z moich okolic ktoś się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jesteśmy z Jaworzna i również planujemy w tym roku rozpocząć budowę. Obecnie poszukujemy ekipy z terenów śląskiego. Mamy namiar na dwie ale jeszcze do weryfikacji. Jeśli macie namiary na sprawdzone ekipy budowlane, bardzo proszę o informację:) Pozdrawiam wszystkich budujących!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, potrzebuję Waszej pomocy.

Nie wiedziałam, gdzie opisać mój problem, dotyczy on początków budowy, więc może będziecie w stanie mi odpowiedzieć.

W chwili obecnej sporządzany jest projekt przyłącza wodociągowego dla naszego małego osiedla domków jednorodzinnych. Mamy możliwość wyboru czy chcemy aby przyłącze zostało zaprojektowane tak, aby było w drodze czyli kilka metrów od działki lub też od razu ze studzienką wodomierzową już na samej działce.

Jeśli poradzicie mi, że w drodze to problem się rozwiązuje, jeśli nie to zapraszam do dalszej części posta ;)

Na chwilę obecną jeszcze nie mam zamiaru się budować, jeśli już to baaardzo małymi kroczkami, wybudowanie przy dobrych wiatrach zajmie ok. 5 lat.

Na czas budowy na działce postawię zbiornik 1000 l, który będzie zbierał deszczówkę, więc na cele budowlane wody będzie pod dostatkiem.

Ciekawi mnie czy po prostu mi się opłaca podciągać wodę już teraz bezpośrednio na działkę.

Nie ma znaczenia czy zdecyduję się na wariant pierwszy czy drugi, koszt sporządzenia projektu ponoszę ten sam

Co radzicie? Jeśli już podciągnę wodę na działkę to gdzie umieścić tą studzienkę? Mniej więcej wiem jak będzie wyglądał mój przyszły dom, ale do tego jeszcze daleka droga.

Na działce będzie musiało być zaprojektowane szambo, czy ewentualna studzienka nie będzie jakąś przeszkodą?

Wjazd na działkę mam od strony południowej, więc rozkład pomieszczeń względem stron świata będzie odwrócony o 180 stopni, nietypowo jak dla większości polskich domów.

Gdzie mam umieścić tą studzienkę tak, aby w przyszłości nie kolidowała z szambem (którego jeszcze nie ma)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego samego zdania co Marzenka i Mariusz, my za przylacz do wodociagu placilismy jakies 2 - 3 lata temu (6tys) a teraz brat szwagra chce sie przylaczyc i ponoc powiedzieli mu 12 tys. A poza tym i tak predzej czy pozniej bedziesz musiala to zrobic, ja wolalabym predzej, poniewaz papierologii i zalatwian przy budowie jest bardzo duzo a tak przynajmniej jedna sprawde bedziesz miala z glowy. Tylko musisz dobrze przemyslec gdzie zrobic studzienke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam wszystkich forumowiczów.

Za tydzień mam nadzieje mieć w domu projekt naszego domu: Adam z Pprojekt

http://pprojekt.pl/projekt3517-adam__148_6_m,opis.html

 

Czekaliśmy na niego dwa miesiące, ponieważ wybraliśmy go jako pierwsi w PL :)

 

Ekipa jest umówiona na lipiec, mam nadzieję, że do tego czasu uwinę się z pozwoleniem i adaptacją :)

 

Chcielibyśmy w tym roku mieć SSO, wiosną 2013 okna i instalacje. Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

My już zaczęliśmy budowę naszego domku. Pogoda pozwoliła rozpocząć budowę wcześniej , więc korzystamy ze sprzyjającej aury i budujemy.Nasze prace zaczęliśmy 25 lutego. Jak część z Was niektóre materiały zakupiliśmy w grudniu , pozwoliło to zaoszczędzić trochę kasy na późniejsze szaleństwa(może:D). Dom stawiamy wg projektu Jabłoń w okolicach Zielonej Góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...