Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ma to sens zeby wywiesc humus najpierw. Na jaka glebokosc sie wybiera humus mniej wiecej?

 

no generalnie jakies 50-70mm, tyle go zwykle jest, choc pewnie sa miejsca gdzie jest znacznie wiecej a sa takie gdzie jest mniej :)

 

ja tam zebralem od 30 do 70cm, tak zeby miec rowno (wczesniej mialem na dzialce spad). wydaje mi sie ze warto jest jednak zebrac caly humus bo przeciez potem musisz zasypac fundament w srodku piachem i go zagescic. jesli bedzie sypal ten piach na nie do konca zebrany humus to wg mnie moze ci to z czasem usiasc i posadzka na gruncie popeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

My w tym roku rozpoczynamy budowę domu w rododendronach 6 z podpiwniczeniem. Właśnie kończymy remont drogi prowadzącej do naszej działki, bo bez tego budowa mogłaby być niemożliwa. W okolicach lipca powinniśmy dostać pozwolenie na budowę i wtedy mamy zamiar wylać fundamenty. Czy ktoś jeszcze buduje rodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 dzięki za info o programie

ulka76 ciesz się, że podlewanie z węża, my strop nad piwnicą podlewaliśmy z wiaderkami w ręku, trochę się człowiek namachał ale od tygodnia mamy juz podłczoną wodę:)

bury kocur 30 cm to nie dużo ale zalezy jaki masz teren, jeżeli piach to szybko pójdzie u nas glina i kamienia w cholerę to kopanie doprowadza nas do szału

Kasieta Witaj, my budujemy dom podobny do rodo 5 bez garażu, w połowie podpiwniczony, zapraszam do mojego dziennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłam beton na ławy - u nas 9m3 tylko, w wielkich męczarniach i po wytoczeniu wszystkich możliwych argumentów wynegocjowałam 225 netto za kubik - drogo mi się wydaje strasznie :( Więc pozostaje cieszyć się, że trzeba mało ;)

A wykopać to mogłabym te ławy wręcz sama - piasek jest, kopie się jak marzenie - wczoraj ku uciesze męża i innych kibiców przerzuciłam pół pryzmy piachu w wydekoltowanej długiej kiecy i sandałkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie gruchy , kurcze ale mało. U mnie będzie 8 Po ile płaciliście za beton?

 

weszło 14m3. Mało, bo proste chyba fundamenty. Pod parterowe wchodzi dużo więcej. Za wszystko razem z transportem i pompą zapłaciliśmy 4000. Nie wiem, czy to mało czy dużo. Znajomy, który ma firmę budowlaną załatwiał nam, więc chyba było taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej to mnie wkur .... że jak jest dobry i solidny majster to czeka sie na niego dłu ...... go. Miałem postawić dom w stanie sórowym zabić okna dechami i allelujna w tym roku. Ale jak to bywa życie weryfikuje wiele w sumie potrzebowałem gościa od tynków. Nie dość że musiałem go załatwić po znajomości przez takie różne układy i znajomości to jeszcze mi się wciągnął 2 złote na m2 tynku. No ale co człowiekowi pozostało jak do bez okien a instalacje (elektryka, alarm, CO) umówionei trzeba to jak najszybciej zatynkoiwać i wylać posadzki.

Miałem do wyboru albo pijak (zronbi ja będzie trzeźwy i będzie mu się chciało) albo solidny faced po znajomości ale za ekstra kasę bo 24 zł za m2 z materiałem za tynk cementowo wapienny "na gładko" to chyba tanio nie jest!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur a gdzie fotorelacja?

no na szczęście nie ma, bo nie wzięliśmy aparatu. Musiałabym potem do starości chować te zdjęcia w zaszyfrowanych plikach chyba ;) - to znaczy ze względu na absurdalny i lekko niemoralny wizerunek pańci z dekoltem do pępka i przy łopacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej strop polewać z węża niż wiaderka.

Mąż o tym pomyślał wcześniej i mamy pompę która wchodzi do pojemnika takiego na 1000l

ale moja znajoma jak wylała strop to z chmurek troszkę pomagało

 

Kasieta my budujemy rodka 6 tylko bez piwnic i to niedaleko ciebie bo w Mogielnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...