Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko czy udało się komuś z Was zmienić wpisy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzenngo??????

 

nam sie poszczescilo i Plan zmienil sie sam zanim zdarzylismy zlorzyc wniosek o zmiane...

 

generalnie orientowalem sie jak to zalatwic i jest to mozliwe, ale niestety trwa bardzo dlugo...

 

burmistrz/prezydent ma bowiazek conajmniej raz podczas swojej kadencji pochylic sie nad wnioskowanymi zmianami w planie, cala procedura liczy sie w zasadzie w miesiacach i to minimum kilkunastu miesiacach

 

generalnie jest tak ze ustawa obowiazkiem finansowania zmian i prac nam MPZP obarcza budzety gmin, jednak praktyka powszechnie stosowana jest ze kosztami zmian o ktore ktos wnioskuje ten ktos jest obciazany...oczywiscie nie wprost bo tak nie wolno, ale skolei nic nie stoi na przeszkodzie aby mieszkaniec przekazal na rzecz gminy dobrowolna i oficjalna darowizne

 

podsumowujac: da sie (jesli te zmiany maja sens) ale latwo ani tanio raczej nie bedzie, a napewno nie bedzie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie masz się czym martwić. A kierbud co na to ?

 

Nie wiem, jeszcze się z nim nie widziałam, i po cichu myślę, że będę chyba musiała zatrudnić inwestora zastępczego, bo sama nie dam rady:eek:

pewnie zwracam uwagę na bzdury a istotnych rzeczy nie wyłapię :-((

Płyta schnie podlewana dość ciepłym deszczem, ale w prawym narożniku stoi woda i nie wiem czy to dobrze czy źle, bo może płyta jest krzywa :-(

dość mocno skrobałam te zacieki i nic pod nimi nie było,to straszne wybudować dom kiedy ma się tylko wiedzę teoretyczną i to zwykle nie pełną i w dodatku jest się kobietą a murarze to zwykle mężczyźni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jeszcze się z nim nie widziałam, i po cichu myślę, że będę chyba musiała zatrudnić inwestora zastępczego, bo sama nie dam rady:eek:

pewnie zwracam uwagę na bzdury a istotnych rzeczy nie wyłapię :-((

Płyta schnie podlewana dość ciepłym deszczem, ale w prawym narożniku stoi woda i nie wiem czy to dobrze czy źle, bo może płyta jest krzywa :-(

dość mocno skrobałam te zacieki i nic pod nimi nie było,to straszne wybudować dom kiedy ma się tylko wiedzę teoretyczną i to zwykle nie pełną i w dodatku jest się kobietą a murarze to zwykle mężczyźni ;-)

 

Nie przejmuj się, że jesteś kobietą i że nic nie wiesz. Od tego masz internet. Tylko od Ciebie zależy czy będziesz partnerem do rozmów z ekipami czy nie. Ale musisz się niestety nieco pouczyć na każdym etapie - bo nie mając wiedzy dasz sobie wcisnąć każdą ciemnotę :)

Kałuża nie jest żadnym problemem :):) Z tego się nie strzela :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za porothermą 30 P+W z HDS.

Kupował ktoś ostatnio, gdzie najtaniej ?

Zawiercie, woj. Śląskie.

 

Ja kupowałam w marcu 30 P+W ale bez HDS - pracuje w firmie gdzie mamy samochody z HDS-em więc miałam transport :) a pustaki najtaniej nabyłam w BUD-MAX na Daszyńskiego - ostro negocjować i można dostać dobrą cenę :) w razie "W" proszę pytać co i jak bo jestem już przy dachu więc co nieco poglądu na ceny w Zawierciu i okolicy posiadam i w miarę możliwości pomogę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, bo teraz się zastanawiamy z mężem nad wyborem pustaków. I jesteśmy w kropce. Czy budować się z maxów czy porotherma? Bardzo proszę o radę-jeśli ktoś by mi wymienił wady izalety obu materiałów. Chcemy to rozpatrzeć i się spokojnie zastanowić. Bardzo dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...