Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proponuję teraz zapisać ceny po jakich możecie kupić materiały i np sprawdzić w dniu rozpoczęcia budowy np kwiecień , jaka będzie różnia. Bo sądze , że bardzo niewielka. Najbardziej może podrożec drewno konstrukcyjne, reszta racze nie albo minimalnie.

Potwierdzam. W stosunku do wyceny ze stycznia kiedy byłem na etapie PNB cena bloczków z BK 600 wzrosła w mojej hurtowni o 10 groszy. Za to udało mi się zbić trochę cenę za beton i w sumie wyszło podobnie. Biorąc pod uwagę, że przez 3 m-ce pieniądze leżały na oprocentowanym koncie to praktycznie wyszło na to samo. Jedynie właśnie podrożało drewno. Niestety żaden tartak nie chciał przetrzymywać u siebie więźby do chwili kiedy będę jej potrzebował :(

A tak poza tym to od miesiąca budujemy:) Początkowo było trochę problemów, od których mało nie posiwiałem, ale koniec końców 19.03 ruszyliśmy. Aktualnie firma kończy murować ściany fundamentowe, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu będzie poziom 0. Trochę myślałem, że pójdzie szybciej (i jak czytam wpisy innych to utwierdzam się w tym), ale firma robi naprawdę porządnie i czysto więc nie poganiam.

Edytowane przez HAL9000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom już stoi, w poniedziałek wchodzą cieśle na dach, więźba już jest :lol2: chyba rzeczywiście uda mi się podczas wakacji zamieszkać.

Okna zamówiłam, VEKA, pakiet trójszybowy z ciepłym montażem, ciepłe parapety do tego, ale mam problem z drzwiami zewnętrznymi nie mam pojęcia na jakie się zdecydować:o mają być energooszczędne, białe i nie rujnujące mnie finansowo:p

Dostałam też fajną wycenę rekuperatora Brookwent i chyba na niego się zdecyduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ucichło.... u nas storp pięknie sobie ''dojrzewa'' :) i czekamy na więźbę ma być w przyszły tygodniu. Powodzenia dla Wszystkich :wiggle:

 

ile musi strop "dojrzewać" ? ? ? u nas panowie mówią - w piątek zalany w poniedziałek ściany... i coś mi tu nie pasuje. chyba za szybko. może ich wstrzymam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile musi strop "dojrzewać" ? ? ? u nas panowie mówią - w piątek zalany w poniedziałek ściany... i coś mi tu nie pasuje. chyba za szybko. może ich wstrzymam?

 

Po wylaniu płyty na stanie 0 weszli po czterech dniach murować ściany i nic się nie stało ale na strop wejdą duuuuużo później. To, że można po nim chodzić nie znaczy, ze można od razu stawiać ściany. Wspólnie z wykonawcą zdecydowaliśmy, ze wejdą po 30 dniach - to jest długo i zapewne można wcześniej, dużo osób nie czeka aż tak długo. My mamy strop z terivy II, jest wyższa niż ta standardowa, betonu jest dużo. U nas po tygodniu będą powoli rozszałowywać niektóre elementy. To decyzja inwestora a wykonawca niech bierze odpowiedzialność. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest tu jeszcze ktos kto tak jak ja tyra w pojedynke, bez wykonawcow ?

 

W pojedynkę to może nie, ale przygotowujemy konstrukcję(dom szkieletowy) we dwóch, od wtorku zaczynamy stawiać we trzech lub czterech, mniej ludzi to niemal niemożliwe (no może i możliwe ale na pewno o wiele berdziej czasochłonne) i mija się z celem, dom szkieletowy ma tę zaletę że stawia się go dość szybko więc tak powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie mogę doczekać lania ław :) Pewnie za jakiś miesiąc dopiero :(

A co ja mam powiedziec - kiedy my dopiero w czerwcu bedziemy lac lawy:mad:

Powiedzcie mi - czy na etapie wykonywania stanu zerowego robiliscie przerwe zeby ZUK wykonal przylacze wody czy po prostu rurke wykonawca zatapial?

 

-rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...