Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

tak,my stawiamy ,a dokładnie mój mąż.obecnie szykuje się do wylewania chudziaka.

 

 

super:) czyli macie taki uklad jak u nas: wspolnie jestesmy inwestorami, ja sam (a twoj maz) to wykonawca, muraz, zbrojarz i specjalista od wszelkie brudnej roboty :)

 

moze machnij jakis dziennik? chetnie pokibicuje. tym samym zapraszam do nas do dziennika, gosci tam juz kilkoro takich wlasnie wlasnorecznie budujacych inwestorow :)

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A co ja mam powiedziec - kiedy my dopiero w czerwcu bedziemy lac lawy:mad:

Powiedzcie mi - czy na etapie wykonywania stanu zerowego robiliscie przerwe zeby ZUK wykonal przylacze wody czy po prostu rurke wykonawca zatapial?

 

-rafus

 

robi sie przepusty na wode, kanalize i prad, opcjonalnie (jesli od razy ze stanem "0" lejesz posadzke na gruncie) trzeba rozprowadzic rury od analizy pod posadzka pamietajac o koniecznych spadkach.

 

ja jeszcze muruje murki fundamentowe, ale przepusty zostawilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas początek był 19 marca, ale dopiero teraz będziemy kończyli stan zero - z powodu szkód górniczych miałem skomplikowane ławy i zbrojenie - całość dość praco i czasochłonna. Ale ekipa muszę powiedzieć, że bardzo porządna i czysta. Jakby ktoś budował w okolicach Rybnika to z czystym sumieniem mogę polecić.

Ps. Chętnie też bym sam budował, ale kiedyś trzeba na to budowanie zapracować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fajnie tym którzy moga sami budować :D też bym chętnie sama zbudowała dom,ale nikt z mojej rodziny nic się nie zna na budowlance więc wyzykowac nie będziemy :p

 

 

ile musi strop "dojrzewać" ? ? ? u nas panowie mówią - w piątek zalany w poniedziałek ściany... i coś mi tu nie pasuje. chyba za szybko. może ich wstrzymam?

u nas czekają minimum 3tyg :yes:

 

ulka no i zaraz fundamenty będą skończone :D super :yes: aż oko cieszą takie zdjęcia ;)

 

bitter eee no robota szybko idzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frelko, nie wiem co powiedział bo się z nim nie widziałam i nie wiem czy on to widział. Obserwuję to, może to tylko nic nie znacząca rysa. Ale na zimne trzeba dmuchać, zwłaszcza, że jest się laikiem w sprawach budowlanych.

Grzaneczko ile masz metrów od granicy działki do wodociągu i kanalizacji? interesuje mnie to bo też muszę pociągnąć wodę i kanalizację ok 40m w najlepszym wypadku lub 70 m w najgorszym.

Dopiero dziś zauważyłam, że odpowiedziałaś :)

Mogę napisać, jak u nas było z wodą? ;)

Projekt - ok 700zł, przyłączenie dwóch domów, odległość ok 70m. Wykonanie - ok. 7500zł.

 

Projektant był dla wodociągów obojętny, ale przy wyborze wykonawcy prosiliśmy o namiary na firmy w okolicy. Mąż pojeździł, poszukał i wynegocjował cenę. Co ważne, nie było problemów na linii wykonawca-wodociągi, a my nie musieliśmy się praktycznie angażować w odbiory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bociany!

Przebrnęłam przez 111 stron Waszych postów:yes: i nareszcie mogę się dołączyć.

Z tego co widzę, mamy najmniejszą działkę ze wszystkich - tylko 380 mkw i do tego 13 m szerokości, dom też nieduży - 120m, bez garażu (bo się nie zmieścił :p), za to w odpowiadającej nam lokalizacji, czyli pełna cywilizacja, ale tereny zielone, cisza, spokój i kury nawet hodują w sąsiedztwie ;)

U nas poszło bardzo szybko - od decyzji o budowie do wybrania działki, zrobienia projektu i złożenia wniosku o PnB minęły chyba 2 miesiące ;) Czyli piorunem, o ile się orientuję. Projekt mamy indywidualny, z wyglądu podobny do tego: http://www.assaprojekt.pl/domy.php?id=94 , ale w środku całkiem inaczej - przede wszystkim mamy poddasze użytkowe i układ też niepodobny.

Marzyła nam się parterówka, najlepiej z płaskim dachem, skrajnie nowoczesna, ale nie było szans - mpzp przewiduje dach min 30 stopni, a pow. zabudowy nie większą niż 25% działki - czyli u nas... 95 mkw :D

Mimo tego myślę, że uda nam się stworzyć dom na nasze potrzeby i gust, w dodatku za bardzo małe pieniądze - bo tylko takie mamy :D

 

Na chwilę obecną sprawy wyglądają tak: mamy już PnB, prąd na działce i całą resztę mediów w drodze, przymierzamy się właśnie do przyłącza wod-kan (mam nadzieję, że uda się tak szybko załatwić, jak dotąd) i za jakieś 4 tyg ruszamy pełną parą :) Będę tu zaglądać często!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...