Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Tomanek - a nie musieliście uwzględnić przy planowaniu położenia domu na działce wymaganej odległości od stacji trafo?

 

Dusiaka chyba mnie źle zrozumiałaś, na działce (a dokładnie przed działką-od frontu) mamy tylko słup NN, od którego linia en. przecina narożnik działki i -tak, musieliśmy uwzględnić odległość minimalną od linii energetycznej NN, natomiast trafo jest kilkaset metrów dalej (ok 200-300) i będzie zasilać nowoprojektowaną i nowo-wykonaną linię wkopaną w ziemię, stara-napowietrzna będzie do likwidacji po uruchomieniu nowej.

Edytowane przez tomanek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej hej !!!

A ja dzisiaj pochwalę się wylanymi fundamentami:wave:

 

 

O matko, ty wylewasz całe fundamenty :) To było moje marzenie, ale ze rożnych względów zaniechałem. No ale nie do końca. Jakiej wysokości będziesz miała fundamenty? Jak oni zrobili ze ci to wszystko wytrzyma? Czy dzielisz na etapy np najpierw ławy a potem za drugim razem ścianki fundamentowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

proszę Was o pomoc w nietypowej sprawie, mianowicie ile mam zapłacić sąsiadowi za życzliwość, pozwolił nam przeciągnąć kanalizację 23m przez jego podwórko i wpiąć się do jego studzienki. Gdy robilismy projekt domu mówił, że trzeba sobie pomagać i wyraził zgodę, teraz skończylismy podpinanie i powiedział, że chce tyle ile wynoszą stawki.Ja mu tłumaczę,że nie ma stawek , tylko zależy to od sąsiadów jak się dogadają (wszędzie mi tak mówią). Ale on swoje i mam się zorientować ile mam mu zapłacić.

pomóżcie!!!

 

Ale masz sąsiada. Nie ma co. Ja w poprzednim domu poprosiłem sąsiada o przeciągniecie rury do wody przez jego działkę, rozkopałem mu (nie iał jeszcze urządzonej działki tylko sam piach) zakopałem rurę, wyrównałem z grubsza teren i powiedziałem "Dziękuję"

 

Tak powinien wyglądać sąsiad. Jak Twój się domaga zapłaty to powiedz mu, żeby cię pocałował wiesz gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorus

u mnie najpierw były wylane ławy 40/60

i na tych ławach szalowane fundamenty: ściany zewnętrzne i nośne 35/114

a pozostałe 20/114

W projekcie mam całość fundamentów z ławami na 147cm ale wyszło troszkę więcej bo tak pasowało

szalował mój tato z mężem deskami jak zresztą widać na końcu było to skręcane drutami na stemplach dołem i górą

wszystko elegancko stało i nic nigdzie nie puściło i jesteśmy bardzo zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotke wrzuciacie na serwis z fotkami np "www. fotka. pl" lub jakis inny lub tak jak ja do Mój profil >> Albumy

na wlasnym profilu na forum muratora

 

nastepnie adres fotki "www. adres serwera.pl/adres zdjecia.jpg" zamieszczacie w tekscie jako

www. adres serwera.pl/adres zdjecia.jpg

 

 

przykład

fotka pod adresem

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113900&d=1335728683

 

wstawiona w znaczniki i

wyświetla się tak fotka z moim domkiem i świeżo położoną podbitką

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113900&d=1335728683

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...