Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

no właśnie, w obecnym mieszkaniu mamy tzw. gładź gipsową i dosyć już mam tych zadrapań od byle czego, które na takich gładkich ścianach są okropnie widoczne!

poza tym widzę tendencję wśród znajomych do nadawania ścianom faktury. w takim razie po co najpierw gładzić, skoro potem chcemy chropowate :D :D :D

 

Witam....ja dałem tynki cementowo-wapienne na ściany a gipsowe na sufit...przy dwójce dzieciaków, które obecnie na ścianach mają już wiele rzeczy takie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam....ja dałem tynki cementowo-wapienne na ściany a gipsowe na sufit...przy dwójce dzieciaków, które obecnie na ścianach mają już wiele rzeczy takie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie :)

 

też chce dać cementowo wapienne :) Odnośnie sufitu to jako takiego u mnie brak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też dajemy tynki cementowo wapienne.

 

Co do naszego wykonawcy-ma 2 inne budowy ale powiedział że póki nas nie skończy nie pójdzie dalej. Sami mu kazaliśmy iść na drugą budowę (musieliśmy trochę zarobić na dalsze etapy). Zrobił komuś fundament, innemu dach i teraz wraca ruszać ze ścianą kolankową.

 

Na budowach obok mnie 2 na 3 osoby nie ściągają humusu. Będzie płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromną prośbę, mógłby ktoś podpowiedziec coś na temat wykonania kosztorysu, czy to lepiej samemu czy ktos to robi. Jak się w ogóle do tego zabrać. Brał ktos kredyt w PKO SA czy tez Millenium, co wymagali? Jakies przykłady? Mam domek 100m. Budujemy sie po raz 1 i stety bądz nie każda rzecz jest dla nas zagadką i nowym doświadczeniem... Proszę o pomoc:) Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez malowanie sciany to jest pikus. Innym problemem z przezimowaniem stanu SSO + hydraulika i elektryka - jak tu ktos planuje - jest wystawienie instalacji na czynniki atmosferyczne. No chyba ze bedzie SSZ ale wtedy wentylacji nie bedzie i rownie dobrze mozna wszystko wykanczac od razu.

 

nie wiem czy bedzie dobrze czy nie, my w planach mamy za miesiac wstawiac okna (miesiac po skonczonym SSO, w połowie czerwca), elektryke i hydraulike zrobic. Otynkowac 3miesiace po SSO (połowa sierpnia) i pod koniec listopada ruszyc z reszta wykonczeniowki (6miesięcy po SSO).

Gdy zalozymy okna bedziemy wietrzyc przy kazdej okazji, dzien w dzien (chyba ze bedzie padalo), wiec wentylacja bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humus humusem..obok Naszej budowy powstaje domek,gdzie ekipa stawiała ściany praktycznej bez żadnej izolacji poziomej:eek:Centralnie na fundament poszedł porotherm.Codziennie obserwuję te mury i nie wyglądają ciekawie.

 

U Nas strop zalany w zeszły piątek:)Ekipa robi teraz dach na innej budowie,wracają 28 maja:)

W tym roku chcielibyśmy skończyć na SSZ,chyba że fundusze pozwolą na więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiałem. Jak to pod ławy nie usuwają humusu?

 

A nie usuwają. Wchodzą na działkę, robią szalunki na ziemi (jeden nawet na trawie:D) i jadą dalej :roll: Po co płacić za koparkę.

 

Jeden dla odmiany zrobił sobie piwnicę, to nic że akurat na jego działce co ulewa jest wielka powódź.

 

Ja rozumiem że można się nie znać, ja też się nie znam ale od czytania i nauki głowa nie boli :cool:

 

Mania ja co prawda nie biorę kredytu ale do projektu dostaliśmy kosztorys. Może taki wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus w Twoim przypadku jestem w stanie to zrozumieć:)Lecz uwierz w podanym przeze mnie przykładzie ściany domu wyglądały jakby co chwila były polewane wodą,nawet w upalne dni majówki:eek:Być może dom szykowany jest na sprzedaż,bo nie sądze,żeby ktoś robił sobie taki bubel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam, jak już im dramatycznie ściany popękają to zrobią szybki remoncik, zaszpachlują z wierzchu i wystawią dom na sprzedaż w okazyjnej cenie, zawsze się jakiś chętny trafi. A myślisz że deweloperzy lepiej budują, sypią pod chudziak co się da, przecież tego nie widać, jak położą tynki wszystko zasłonią, i kupujesz kota w worku. Ja , odkąd się dokształcam w budowlance, nie kupiłabym gotowca ani od dewelopera ani z drugiej ręki, nieważne w jak okazyjnej cenie, chyba że do zburzenia bo działka dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromną prośbę, mógłby ktoś podpowiedziec coś na temat wykonania kosztorysu, czy to lepiej samemu czy ktos to robi. Jak się w ogóle do tego zabrać. Brał ktos kredyt w PKO SA czy tez Millenium, co wymagali? Jakies przykłady? Mam domek 100m. Budujemy sie po raz 1 i stety bądz nie każda rzecz jest dla nas zagadką i nowym doświadczeniem... Proszę o pomoc:) Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących.

 

My dopiero co braliśmy kredyt w Millenium, więc może coś pomożemy:)

Ogólnie potrzebujesz: projekt, pozwolenie na budowę, zaświadczenie o zarobkach, wyciągi z konta, wniosek o udzielenie kredytu, kosztorys

ale to pewnie już wiesz;)

 

co do tego kosztorysu to najlepiej aby zrobił Ci go kierownik budowy, tak było u nas (takie "hand made" nie chcieli przyjąć) ;)

jakbyś miał jakieś bardziej szczegółowe pytania to pisz na priva - walczyliśmy w banku około miesiąca:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus widzę,że pochodzisz ze Skierniewic??Z racji bliskiej odległości do Żyrardowa pozwolę sobie zadać Ci pytanie.Dostałem w sumie ciekawą wycenę okien z Żyrardowa..firma T-Trans.Swoją siedzibę mają przy ulicy 1maja 37b.Słyszałeś może coś o tej firmie i o ich oknach??.Rozmawiałem z człowiekiem tylko telefonicznie,w przyszłym tygodniu jestem umówiony na wizytę w ich salonie,i nie wiem czego mogę się spodziewać.Okna robią na profilach Brugmann i Salamander.Dostałem też z wyceną kilka zdjęć

Jakosc zgrzewow.jpg

1.jpg

100_0008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja , odkąd się dokształcam w budowlance, nie kupiłabym gotowca ani od dewelopera ani z drugiej ręki, nieważne w jak okazyjnej cenie, chyba że do zburzenia bo działka dobra.

 

no fakt Ty jestes na miejscu wiec widzisz budowe. Nikt mnie nie namowi aby kupic domek od dewelopera. w zyciu !!!

 

znajomi kupili chyba ze 3 lata temu mieszkanko - byłem u nich w weekend - opowiadali że w zimie na tarasie nie mieli śniegu a wszędzie dookoła był

zamówili audyt z kamerą termowizyjną na zawnątrz -18 stopni , temperatura płytek na tarasie (taras na ziemi na parterze) +5

 

nie mam więcej pytań

 

większość jak nie wszystkie okna dachowe mają nawiewniki...

 

Esiak - są i takie i takie

Atlanta zalezy jaką masz wentylacje w domu zaplanowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...