Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

tomanek4 - co do narzędzi mam duże doświadczenie. Nic nie znika póki ekipy pracują razem. Gdy jedna wyjeżdża albo jeszcze gorzej gdy kilka na raz, wtedy i sprzęt wyjeżdża tak pozostałych ekip jak i właściciela budynku. Zostają tylko zdezelowane łopaty i krzywe poziomice których i tak nikt nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam :) u nas nareszcie robota znowu ruszyła! Dzisiaj przyjechał materiał na piętro na plac budowy... ogromna góra piachu, cement na paletach, wapno, porothermy, reszta kominów itp. Ekipa roszłałowała daszki ( daszek nad gankiem i nad tarasem ), schody i jeden z podciągów. Nareszcie to zaczyna na coś wygląć. Od poniedziałku mury będą piąć się dalej do góry. W dalszym ciągu oczekujemy na naszą więźbę. W przyszłym tygodniu przyjedzie też stal na ostatni strop :lol2: i już nigdy w życiu nie chcę oglądać stali ( czyt. prętów zbrojeniowych ), poszło u nas tego mnóstwo i ceny stali mie przerażają - jak można tak ździerać z ludzi!!! Z niecierpliwością czekam na górali, którzy przyjadą nam robić dach :) może w sierpniu skończymy SSO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też minęło ponad dwa tygodnie od wylania zanim zaczęło się murowanie ścian, dla nas nie ma problemu że ekipa ma jeszcze dwie budowy w tym samym czasie, bo w planach jest dopiero Boże Narodzenie 2013 we własnym domu. Póki co jesteśmy na tym etapie

http://images50.fotosik.pl/1590/9a925bf4a7aa77a3m.jpg

http://images50.fotosik.pl/1590/45940cf1a8743e9cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też minęło ponad dwa tygodnie od wylania zanim zaczęło się murowanie ścian, dla nas nie ma problemu że ekipa ma jeszcze dwie budowy w tym samym czasie, bo w planach jest dopiero Boże Narodzenie 2013 we własnym domu. Póki co jesteśmy na tym etapie

http://images50.fotosik.pl/1590/9a925bf4a7aa77a3m.jpg

http://images50.fotosik.pl/1590/45940cf1a8743e9cm.jpg

 

Tylko Boże broń przed przyznawaniem się przed ekipami że wam się nie spieszy....ja zrobiłem taki błąd i ekipa zamiast stawiać SSO przez góra 3 miechy stawiała prawie 6 :(...potem już byłem mądrzejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Boże broń przed przyznawaniem się przed ekipami że wam się nie spieszy....ja zrobiłem taki błąd i ekipa zamiast stawiać SSO przez góra 3 miechy stawiała prawie 6 :(...potem już byłem mądrzejszy...

 

to chyba zależy w jaki sposób mówi się o tym firmie, nam również nie bardzo się spieszy plan zamieszkania optymistyczny wakacje 2013 ostateczny grudzień2013 więc budowlańcami umówiliśmy się tak, że do końca sierpnia mamy mieć SSZ i ten termin jest od nich wymagany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas było tak samo

rozpoczeli prace we wrześniu i umowieni bylismy na SSZ do końca roku czyli grudzien 2012

tylko firma od okien dala ciala ale dom stal przykryty

 

pojecie śpieszenia sie jest wzgledne

jesli sie komus bardzo spieszy i jest wstanie zaplacic moze mieszkac w domu po 3 czy 6 miesiadach

przy systemie polgospodarczym 9-12 miesiecy jest zupelnie realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje spieszenie się to pojecie względne

wszystko ma swoją kolejność i nie zawsze pośpiech jest dobrym doradcą ale to sprawa indywidualna

nasze postępy to w poniedziałek zalewają wieniec i teraz będzie chwila przerwy czekamy na więźbę i dachówkę , zamówiliśmy Creaton "premion" czarną matową angobowaną :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromną prośbę, mógłby ktoś podpowiedziec coś na temat wykonania kosztorysu, czy to lepiej samemu czy ktos to robi. Jak się w ogóle do tego zabrać. Brał ktos kredyt w PKO SA czy tez Millenium, co wymagali? Jakies przykłady? Mam domek 100m. Budujemy sie po raz 1 i stety bądz nie każda rzecz jest dla nas zagadką i nowym doświadczeniem... Proszę o pomoc:) Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących.

 

Ja chętnie pomogę,niedawno wzielismy kredyt w Millenium. Kosztorys robilismy sami, został jednak zakwestionowany-nie uwierzyli, że damy rade wybudowac za 250 tys:(. Po ponad miesięcznej walce w końcu mamy kredyt! Dużo by opowiadac ile nerwow nas to kosztowalo, bo dwa razy nam go dawali a za kilka dni zmieniali zdanie. My też mamy dom 100 metrowy,mogę wysłać nasze kosztorysy na maila, bo do pko też robiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w piatek nastal stan 0. lawy zalalismy 6 kwietnia, po tygodniu zaczalem murowac, wyszlo 1122 bloczki M6, 140 ton piasku do srodka, 75 ton ziemi dookola (ale to dopiero poczatek) i na to 8m3 B20 zalane 18 maja, w sumie jak dotad wydane ca 28 tysiecy (tyle ze to obejmuje wszystko: papiery, materialy, narzedzia, wypozyczalnie, budowe i rejestracje przyczepki, kierownik, 6 palet bloczkow na sciany... i 20 brabantow :D) jakby wszelkie poboczne koszty odja to stan 0 wyszedl by ponizej 20 kawalkow...mysle ze w okolicach 17-18... ale nie chce mi sie liczyc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie!

Zniknęłam z wątku, bo czytanie o Waszych rozpoczynających się budowach było dołujące.. :( Wreszcie jednak i u nas coś ruszyło: humus zdjęty, pół drzew wykarczowane, powstała "dziura pod dom", która napawa mnie wielką radością! :D

Nasza ukraińska ekipa nadal nie dostała wiz, podobno dostaną 20. czerwca. Rozważamy wobec tego zrobienie fundamentów zanim przyjadą, żeby uniknąć dwóch tygodni oczekiwania po wylaniu fundamentów. Cóż, trochę nas "ugotowali" - gdyby zaczęli zgodnie z planem, 20. czerwca dom by już może stał.....

Ale cóż.

Nie mogę się już doczekać kiedy się wybudujemy i przeprowadzimy.:yes: Bardzo bym chciała, żeby ten roczny termin - o którym wspomniał R&K - był w naszym wypadku realny.

 

A powiedzcie, co sądzicie o braniu teraz ekipy do wylania samych fundamentów (o ile ją znajdzeimy). Myślicie, że to ma sens?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak się cenisz za takie dodatkowe zlecenia? Zakładasz, że fajnie, że wpadło i robisz tanio, czy zakładasz że jest szansa "ściągnąć kasę" i robisz drogo?

 

A w ogóle, to założyłam właśnie dziennik budowy, ale nie wiem jak zrobić link do niego w sygnaturze. Pomożecie?

Edytowane przez marta&robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za odpowiedzi odnośnie kosztorysów:) Jakby co to jesteśmy jeszcze otwarci na dodatkowe informacje;)

Mamy jeszcze takie pytanie, jak wygląda odbiór budynku przez bank i zakończenie całej budowy, w środku musi być wszystko zrobione do zamieszkania a na zawnątrz ogrodzenie, chodniki, podjazdy itp? Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle, to założyłam właśnie dziennik budowy, ale nie wiem jak zrobić link do niego w sygnaturze. Pomożecie?

 

Wpisz sobie takie cósik w sygnaturze:

 

URL="http://forum.muratordom.pl/adres_twojego_dziennika"]Dziennik budowy XXX + KOMENTARZE[/url

 

I cały URL zrób w nawiasach []

Oczywiście wpisz sobie dane Twojego dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dars dzięuję za odpowiedź, tylko nie rozumiem tego "] dziennik budowy..itd [ Czy kwadratowe nawiasy mają być postawione w tą właśnie stronę i ma być ten cudzysłów? I ten tekst dziennik budowy + komentarze - tam mam wpisać nazwę dziennika, czy to jest to co się wyświetli w moim podpisie. Z góry dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...