Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Konto usunięte na żądanie
aaaa, ja juz mam prad na szczescie. Tylko uzyskanie warunków technicznych mnie czeka. Kiedy zaczynasz? i jaka masz ekipę? ja niestety dopiero w czerwcu:-(

 

JA niby mam zacząc 1 kwietnia - ale zobaczymy jaka pogoda bedzie;) ew. sie przesunie kilka dni. ekipe mam ze Stargardu, mała firma, chyba bedzie ciagnac u nas dwie budowy. Budują dom nieopodal naszego miejsca zamieszkania wiec tak sobie obserwujemy po mału ich poczynania:) niby stan surowy otwary mam miec na wrzesien a do grudnia chcialabym zamknac chate. zobaczmy czy mi sie uda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA niby mam zacząc 1 kwietnia - ale zobaczymy jaka pogoda bedzie;) ew. sie przesunie kilka dni. ekipe mam ze Stargardu, mała firma, chyba bedzie ciagnac u nas dwie budowy. Budują dom nieopodal naszego miejsca zamieszkania wiec tak sobie obserwujemy po mału ich poczynania:) niby stan surowy otwary mam miec na wrzesien a do grudnia chcialabym zamknac chate. zobaczmy czy mi sie uda....
uda sie ja jestem optymistka Swoj 1 dom budowałam 8 miesiecy, wprowadzałam sie do kompletnie urzadzonego. Zaczełam w czerwcu, w lutym mieszkałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy napisac coś o moim domku . Projekt indywidualny parter plus poddasze użytkowe duży rozłożysty dom powierzchnia urzytkowa 207 m bryła prosta kryty blachodachówką (pani od projektu stwierdziła że dachowka nie pasuje gdyz jest to nowoczesny dom )troche sie martwie bo jak czytam forum to prawie wszyscy kryją dachowka :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
uda sie ja jestem optymistka Swoj 1 dom budowałam 8 miesiecy, wprowadzałam sie do kompletnie urzadzonego. Zaczełam w czerwcu, w lutym mieszkałam

 

zalezy jeszcze kto ile ma w portfelu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy napisac coś o moim domku . Projekt indywidualny parter plus poddasze użytkowe duży rozłożysty dom powierzchnia urzytkowa 207 m bryła prosta kryty blachodachówką (pani od projektu stwierdziła że dachowka nie pasuje gdyz jest to nowoczesny dom )troche sie martwie bo jak czytam forum to prawie wszyscy kryją dachowka :confused:

 

 

Fakt jest taki, że blachodachówka bardziej pasuje do nowoczesnych budynków (które mi się baaaardzo podobają), jeżeli chodzi o dachówkę to trzeba mieć (chyba) też odpowiedni spad połaci dachowych. My kryjemy dachówką z tego względu, że nasz dom ma charakter ''wiejski'', kąt nachylenia dachu 25st. (taki też pasuje do otoczenia) i taki nam się spodobał :) pierwotny projekt był z płaskim dachem i taki trochę amerykański - nie dostaliśmy zgody na jego budowę :(

Edytowane przez lilly20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezli dasz mu pełnomoctnictwo notarialne, to tak, bez problemu jest w stanie:-) Okreslisz szczegołowo do czego go upowazniasz

 

nie wydaje mi się zeby pełnomocnictwo notarialne było potrzebne. Moje PnB załatwiała architektka która adaptowała projekt, wystarczyło zwykłe pełnomocnictwo, podpisana kartka papieru, które pokazywała w poszczególnych urzędach. Wydaje mi się że takie załatwianie sprawy jest najszybsze i bezproblemowe. Architektka zna lokalne władzie, wie do kogo po co pójsć i na pewno załatwi całosć dokumentów oszczędzając nam nerwów

 

w temacie, za miesiąc (może 1,5) rozpoczynam budowę, Bielkowo k. Kobylanki. Ekipę mam z Kołbacza, wykonają większosć prac, prócz dachu tynkó i posadzek. Właśnie kombinuję kontener na budowę i chciałam w weekend grodzić tylko trochę pogoda do tego nie bardzo ;). Pozdrawiam i witam wszystkich. Moze znajdzie się tu jakiś przyszły sąsiad zza lasu?

Edytowane przez merena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się zeby pełnomocnictwo notarialne było potrzebne.
z punktu widzenia prawa jest, a co załawia architekt po znajomosci to inna sprawa. Podpisuje w Twoim imieni m in umowy cywilno prawne, kartka papieru nie wystarczy, to znaczy..moze wystarczyc, ale jak se trafi upierdliwy urzednik, to ma prawo odmówic. A nie mowie o samym pozwoleniu na budowę, bo tutaj tak, ale o dokumentacji. Np wniosek o wydanie warunków technicznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z punktu widzenia prawa jest, a co załawia architekt po znajomosci to inna sprawa. Podpisuje w Twoim imieni m in umowy cywilno prawne, kartka papieru nie wystarczy, to znaczy..moze wystarczyc, ale jak se trafi upierdliwy urzednik, to ma prawo odmówic. A nie mowie o samym pozwoleniu na budowę, bo tutaj tak, ale o dokumentacji. Np wniosek o wydanie warunków technicznych

Nie sądzę aby potrzebne było notarialne, urzędnicy w życiu nie zgodziliby się na odręcznie napisane, gdyby potrzebne było inne.

 

Kasiu, nie miałam żadnych problemów a ENEA, ale ja kupiłam działkę w trakcie zbrojenia i gdyby nie zamrożona ziemia już miałabym prąd na działce.

 

Tak się naczytałam o waszych zakupach, że postanowiłam też zacząć. Wczoraj kupiłam okna MS TytanTermo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mielismy w planach blachodachowke, ale kierownik budowy przekonal nas do dachowki, ktora wyszla nas niewiele wiecej niz dobra blacha

 

Ale jeśli w planach mam blachodachówke to nie mogę zrobić dachówki( chyba sama nie wiem ) gdyż krokwie nie wytrzymały by tego obciążenia a mój dach jest rozłożysty kubatura wynosi 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z punktu widzenia prawa jest, a co załawia architekt po znajomosci to inna sprawa. Podpisuje w Twoim imieni m in umowy cywilno prawne, kartka papieru nie wystarczy, to znaczy..moze wystarczyc, ale jak se trafi upierdliwy urzednik, to ma prawo odmówic. A nie mowie o samym pozwoleniu na budowę, bo tutaj tak, ale o dokumentacji. Np wniosek o wydanie warunków technicznych

 

tu nie chodzi o załatwianie czegokolwek po znajomości, u architekta podpisywałam dokument który upoważniał architektkę do załatwienia wszelkich formalności związanych z uzyskaniem warunków zabudowy i pozwoleniem na budowę, to samo w sobie określa zakres tego pełnomocnictwa i żaden upierdliwy urzędnik nie moze tego zakwestionować, bo żaden obywatel w Polsce nie musi załatwiać niczego osobiście, a gdyby do każdej pierdoły trzeba było mieć notarialne pełnomoctwa to ... oj chyba wtedy zmieniłabym zawód ;-)

 

hmm, nie przypomina sobie zeby architektka podpisywała jakieś umowy w moim imieniu, mojej kierowniczce budowy tez podpisywałam takie pełnomocwnictwo, składała w moim imieniu zawiadomienie o rozpoczęciu budowy czy coś ...

 

gosia@ a gdzie ty ten domek budujesz, może rejon Polski ma jakieś znaczenie? Może urzędnicy są milsi w zachodniopomorskim :)

Edytowane przez merena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli w planach mam blachodachówke to nie mogę zrobić dachówki( chyba sama nie wiem ) gdyż krokwie nie wytrzymały by tego obciążenia a mój dach jest rozłożysty kubatura wynosi 800

 

nie wiem co masz w projekcie, u nas wieżba byla pod dachówkę, na poczatku chcielismy blachodachówke bo myslalam ze koszt bedzie mniejszy, okazalo sie ze nie bardzo, wiec zostalismy przy dachówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz w projekcie, u nas wieżba byla pod dachówkę, na poczatku chcielismy blachodachówke bo myslalam ze koszt bedzie mniejszy, okazalo sie ze nie bardzo, wiec zostalismy przy dachówce

 

Właśnie a mój projekt był pod blachodachówke i pewnie nie wytrzymałyby krokwie takiego nacisku a na dodatek jest pustka nad salonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...