Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

A ja mam pierwszy budynek na dzialce :) Tzn blaszak juz stoi;) Panowie z Perfect-BLACH bardzo fachowo i zyczliwie podeszli do montazu, polecam!

Mam lamiglowke z kolejnoscia prac: kier-bud zdecydowal ze najpierw geodeta ma wyznaczyc poziom zero i osie, a potem koparkowy zdejmie humus i wylopie lawy za jednym zamachem juz przy wykonawcy, zeby odkryta ziemia stala jak najkrocej do wylania law - strach ze jesli by padalo to bedzie woda.

Z kolei geodeta stwierdzil ze zanim on wejdzie to musi byc zdjety humus bo inaczej to mu poprzestawiaja znaczniki.

Co wy na to? Kto ma racje?:bash:

-rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja bym był za geodetą. Jak Ci koparka przesunie kołeczki a pomysłowy budowlaniec wbije "mniej więcej gdzie był" to zobaczysz co z tego wyjdzie. Grunt i tak będziesz jeszcze kopał pod fundamenty, a pod chudziakiem nasypywał ziemi i ją ubijał więc ja bym się nie martwił, że odkryta będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mieliśmy ten problem kilka dni temu. Zdecydowaliśmy - najpierw humus, potem geodeta. Ale ściągając humus, wybraliśmy trochę więcej ziemi i właśnie dziś się okaże, ile jeszcze trzeba wykopać pod ławy. Ma to ten plus, że może będzie niewiele do pogłębienia i zrobimy to ręcznie :) Baliśmy się, że jeśli odwrócimy kolejność, to faktycznie ktoś nam poprzestawia albo skrzywi słupki, tym bardziej, że działka w części jest dziką drogą na skróty dla mieszkańców (ale się zdziwią, jak ogrodzimy, hehe :D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, jak to głupi ma szczęście ;) Parę dni temu umierałam na zawał z powodu kosztów koparki i wywiezienia ziemi (które ostatecznie, jak mi uświadomiono, nie należały wcale do najwyższych), a dziś się okazało, że pod ławy musimy pogłębić tylko 30 cm :) I gotowe :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, jak to głupi ma szczęście ;) Parę dni temu umierałam na zawał z powodu kosztów koparki i wywiezienia ziemi (które ostatecznie, jak mi uświadomiono, nie należały wcale do najwyższych), a dziś się okazało, że pod ławy musimy pogłębić tylko 30 cm :) I gotowe :wiggle:

 

 

to sobie machniecie lopata, 30 cm to male piwko :) a wykop bedzie jak spod igly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas wylana płyta:rotfl:

 

[ATTACH=CONFIG]118183[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]118184[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]118186[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]118187[/ATTACH]

 

teraz tylko podlewanie z węża - bo z nieba nic nie kapie:(

Ulka - to jest w końcu płyta czy strop? Mimo mojego słabego wzroku to chyba jednak strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO najpierw humus, niwelacja, potem geodeta i tyczenie, na koniec kopanie tak jak bedzie wytyczone

 

u mnie bylo w tej kolejnosci i nie bylo problemow, choc fakt, wykopalem lawy lopata a koparka zdjela tylko humus i wstepnie zniwelowala teren

 

dokładnie. trzeba sobie wyobrazić, jak koparka ma wywieść humus skoro z każdej strony ma deski z wytyczonym domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...