Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja dziś siedzę z komputerem przed oczami i telefonem przy uchu :) Intensywnie się zastanawiam nad wyborem odpowiedniej pompy ciepła (NIBE ma właśnie promocję - 4 tys rabatu) i wyczytałam też właśnie o szalunku traconym XPS do fundamentu, który mi się bardzo podoba (nie wiem tylko jak tam się prowadzi instalacje). Udało mi się też skontaktować z asoltem - dzięki jeszcze raz, aksamitka.

Ile to wszystko pochłania czasu, szok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chybachyba teraz już tak kabli nie kradną. Ja robie elektrykę w domu bez okien. Mam nadzieje, że nikt ich nie powyrywa :]

 

A zabijałeś przynajmniej okna dechami i zakładałeś alarm. Ja też muszę zrobić instalację i prace mokre przed oknami bo na drewniane nie dają inaczej gwarancji.

Chce zabić dechami i założyć alarm, jak jakaś łajza sie wpie ..... to się włączy i mam nadzieję że ucieknie. :mad:

Choć osobiście to mnie taka kolejność prac przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiecjudex naprawdę myślisz, że ktoś wejdzie do domu wyrywać kable ze ściany? Może nie potrzebnie tak się tym martwisz? Jakoś wydaje mi się mało prawdopodobny taki "rabunek". Choć może się mylę?

 

No nie wiem, może ja w takiej złodziejskiej okolicy mieszkam. Kilka ulic dalej (fakt że na uboczu) przyszli łajzy i ze ściany z pod tynku kable powyciągali prawie z całego budynku. A tynki były rewelacja gładkie jak pupa niemowlaka :D No i oczywiście instalacja jak i tynki trzeba było kłaść ponownie.

Inny przypadek też ode mnie z miasta zakurzyli spusty miedziane i blachę z dachu też miedzianą, oczywiście była już położona dachówka. Więc dach do roboty.

Miesiąc temu sąsiadowi wlamali się do blaszaka i zarąbali 100 m przewodu od siły. Kabel znależli na skupie złomu oppalony już oczywiscie, na szczęście sprawców też.

Nawet flaszka na stole stała w tym blaszaku to nie wzieli tylko ten kabel z miedzią wewnątrz.

Zatem sam rozumiesz że moje obawy niestety nie są bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Garuś :)

A tak a propos - od kiedy liczycie (wszystkie bociany) start budowy? Od rozpoczęcia jakichkolwiek widocznych prac na działce czy jeszcze od innego momentu?

 

My liczymy od usunięcia humusu, kilka dni wcześniej ustawilismy tylko paliki wyznaczające gdzie usunąć humus, więc tego nie liczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, może ja w takiej złodziejskiej okolicy mieszkam. Kilka ulic dalej (fakt że na uboczu) przyszli łajzy i ze ściany z pod tynku kable powyciągali prawie z całego budynku. A tynki były rewelacja gładkie jak pupa niemowlaka :D No i oczywiście instalacja jak i tynki trzeba było kłaść ponownie.

Inny przypadek też ode mnie z miasta zakurzyli spusty miedziane i blachę z dachu też miedzianą, oczywiście była już położona dachówka. Więc dach do roboty.

Miesiąc temu sąsiadowi wlamali się do blaszaka i zarąbali 100 m przewodu od siły. Kabel znależli na skupie złomu oppalony już oczywiscie, na szczęście sprawców też.

Nawet flaszka na stole stała w tym blaszaku to nie wzieli tylko ten kabel z miedzią wewnątrz.

Zatem sam rozumiesz że moje obawy niestety nie są bezpodstawne.

 

No tak, teraz to rozumiem. Ja cie! Gdyby mi ktoś rozorał gotowe tynki to chyba bym zabiła... nie no, nie zabiłabym, ale nie wyobrażam sobie jak by mnie to wkurzyło! Szok!

 

Mnie dziś wkurzyło co innego. Zadzwoniłam do konsulatu polskiego w Kijowie spytać jak długo się czeka na wizę do Polski (nasi fachowcy czekają już ponad trzy miesiące) i dowiedziałam się, że to trwa 4 dni w Kijowie, gdzie indziej może dłużej, ale na peweno nie więcej jak miesiąc. Ale się wściekłam! Wyobrażacie sobie? A my od wiosny czekamy na ekipę, która rzekomo nie może dostać wizy! :mad: To ekipa załatwiona przez kuzyna mojego męża, ale coś mi się zdaje, że nie mówi nam wszystkiego! Wrrr..

 

jarko, a co, masz pompę? Bo my też kombinujemy nad ogrzewaniem prądem - za radą aslota. Myśleliśmy już o tym. Sama nie wiem. Nie mamy 50 tys na pompę. A jak mam kupić powietrzną za 30 tys, która od -5 będzie grzała grzałką elektryczną, to już zupełnie bez sensu. Jesteśmy w kropce.

Tylko szalunek XPS strasznie mi się podoba i mąż też się przychyla, więc może chociaż to in plus dzisiaj. Ponoć to tak łatwe, że możemy wobie taki fundament we dwoje zrobić przez weekend :) Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jarko, a co, masz pompę? Bo my też kombinujemy nad ogrzewaniem prądem - za radą aslota. Myśleliśmy już o tym. Sama nie wiem. Nie mamy 50 tys na pompę. A jak mam kupić powietrzną za 30 tys, która od -5 będzie grzała grzałką elektryczną, to już zupełnie bez sensu. Jesteśmy w kropce.

Proponuje przed podjęciem decyzji o ogrzewaniu dokształcić się trochę ;)

Na takim dokształceniu się można trochę kasy zarobić i nie dać się uwieść marketingowi.

Ja kupiłem powietrzną pompę Atlantica za 14tys.zł i dobrana tak,że do -20st.C nie będzie grzała grzałką :)

To czy grzałka będzie się włączała zależy tylko i wyłącznie od doboru mocy grzewczej pompy ciepła do konkretnego domu,do konkretnego zapotrzebowania.

Ja mam przy -20st.C zapotrzebowanie ok.4kW a pompa ciepła przy -20st.C ma moc cieplną ok.5,2kW czyli bez wspomagania grzałką da radę :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szalunek XPS strasznie mi się podoba i mąż też się przychyla, więc może chociaż to in plus dzisiaj. Ponoć to tak łatwe, że możemy wobie taki fundament we dwoje zrobić przez weekend :) Co wy na to?

Ja sie chce doksztalcic - co to jest szalunek XPS i kiedy sie go stosuje? Z kontekstu wnioskuje ze do szalowania fundamentow/law?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja sie chce doksztalcic - co to jest szalunek XPS i kiedy sie go stosuje? Z kontekstu wnioskuje ze do szalowania fundamentow/law?

http://www.youtube.com/watch?v=TKesN0mZhks&feature=relmfu

Wg niektórych opinii jest w tym dużo marketingu...

http://forum.budujemydom.pl/Termoizolacyjny-szalunek-fundamentowy-t14756.html

Dla mnie prowizorka ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie jak dziala mechanizm wyswietlania dziennika budowy. Jesli wchodze w swoj dziennik widze pojedyncze wpisy, link wklejony w stopce takze kieruje do pojedynczych wpisow. A np u Arturo to jest ciag wpisow. Probowalem zmienic majstrujac w linku z blog.php na showthread.php ale tylko rozwalilem wyswietlanie wiec wrocilem do oryginalnego linka. Tylko mi sie wydaje ze cos tu jest mocno nieintuicyjne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...