Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Cześć bocianki.

Czas na krótkie podsumowanie bo i chwila pamiętna.

Nie chodzi o EURO, które dziś się zaczęło, ale wydarzenie dla nas co najmniej tak samo ważne:

 

19 marca 2012 - wydane PnB

10 kwietnia - zdjęcie humusu

11 kwietnia- tyczenie domu

18 kwietnia - zalane fundamenty

4 maja- budują się ściany parteru

23 maja - więźba

4 czerwca- folia na dachu

Dziś, 8 czerwca - ukończony dach

 

W sumie w niecałe dwa miesiące (bez dwóch dni), tj. 40 dni roboczych osiągnęliśmy SSO :wave:

A o to dowód:

http://img201.imageshack.us/img201/4497/otojestemanatolzmienroz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widziałem domy w których przez drzewa właśnie czyszczenie rynien raz w roku to na pewno za rzadko, a przed kunami można dach zabezpieczyć, nie wiem co mają rynny z horrorami, ale zabłysnąłeś, lubisz dogryzać to zmień miejsce bo forum to chyba nie jewst od tego, może dla ciebie to nie problem wchodzić na drabinę ale może dla kogoś być, pomyślałeś o tym? Nie całe życie ma sie 20, 30 i 40 lat...a może bolą Cie zgryźliwe posty kierowane do ciebie i może teraz uda się odgryżć... Znajdź sobie innego jelenia

 

Weź nerwosol człowieku ... wiesz co oznacza taki emotikon: ":)". Jak nie to się doszkol albo kup sobie okulary i spójrz jeszcze raz na moją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... Panowie ... tupnę małą nóżką :) bez kłótni - na tym forum są kobiety - a wiadomo co niektóre z nas mogą dostać "globusa" ;) od tych kłótni. Mamy tu żyć w wielkiej, szczęśliwej i nieustannie pomagającej sobie komunie. To co buzi na zgodę ;) - no dobra przesłodziłam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyścić i tak trzeba, wystarczy ze sąsiad ma drzewa ;)

 

mój ma i to spore ....

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113905&d=1335728697

 

drzewa od północnej strony to dobra rzecz, przede wszystkim osłonią zimą od północnych wiatrów, a latem dadzą trochę cienia. a taka łysa działka nie jest już taka ładna. wytnijcie tylko te, które naprawdę musicie i te, które są w kiepskim stanie.

 

owszem przed wiatrami ochronią Ci dom , ale cień dadzą nie Tobie tylko sąsiadowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusiaka, gratulacje! Ależ się fajnie ogląda takie domki, których chwilę wcześniej jeszcze nie było :)

I masz porządek na działce - chyba muszę jechać posprzątać trochę u siebie :oops:

Dosłownie- dwa miesiące temu było tyyyyle miejsca na działce, a teraz -wyrosło takie coś :wiggle:

Porządek piszesz.... hmmm, dobrze, że wszystkiego nie widać :-)

 

Panowie, po co te emocje? Przed nami wszystkimi jeszcze tyle trudnych wyborów. Nie ma co tracić nerwów, szukać podtekstów i obrażać siebie nawzajem.

 

A w temacie drzew- Ja mam dużo sosenek i powoli je wycinam :-( Zostawię trochę w tej części działki, w której mi nie przeszkadzają. Na hamaczku będzie się gdzie pobujać :-)Teraz od strony tarasu rośnie jeszcze kilka takich samosiejek, które skutecznie zasłaniają słoneczko i mało go wpada do pokoików dzieci. Nie po to buduję dom, żeby mieszkać jak w piwnicy. A o otoczenie drzew mogę być spokojna. Całą szerokością działki sąsiadujemy z młodym laskiem, więc cienia na działce latem mamy ful.

Edytowane przez dusiaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, brzozy są piękne, ale te liście.

Ja mam teraz piękne duże brzozy przed balkonem. Lubię je, pięknie wyglądają, ale fajnie, że nie jestem gospodarzem na osiedlu i nie muszę sprzątać ich liści. Na działeczce też mamy kilka - zostawię tylko cztery młode brzózki w takim uroczym zakątku, z dala od domu. Moja mama twierdzi, że brzozy mają dobrą energię i warto się do nich czasem przytulić ;)

Słyszałam jednak, że brzozy zabierają roślinom wokół wodę, no poza tym potrafią silnie uczulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz od strony tarasu rośnie jeszcze kilka takich samosiejek, które skutecznie zasłaniają słoneczko i mało go wpada do pokoików dzieci. Nie po to buduję dom, żeby mieszkać jak w piwnicy.

 

Jeżeli to drzewo liściaste to ja bym zostawił. Cień rzuca tylko kiedy ma liście czyli wtedy kiedy na dworze ciepło i cień się przyda, żeby chronić dom przed przegrzaniem. Zimą liście opadną cienia nie ma. To taki pradawny sposób jak jeszcze nie wymyślili klimatyzacji, sprawdzał się znakomicie ;-)

 

Emotkion widziałem ale raczej niewiele on zmienia sens i ton twojej uszczypliwej wypowiedzi.

Oj dobra tomanek odbieraj sobie moją wypowiedź jak chcesz. Nie miałem zamiaru Cię urazić a tylko sobie zażartowałem i wygłosiłem zgoła odmienne zdanie. Ponieważ słowo pisane jest ułomne bo nie widać raczej emocji i mowy ciała więc interpretacja odbiorcy może być daleko różna od przekazu nadawcy. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K mój sąsiad ma podobnej wielkości jesli nie większe, i to brzozy, której liście leżą na całej mojej działce :(

 

no to są brzozy i ładnie leciały rok temu na płytę fundamentową - w tym roku prosto do rynny - będzie trzeba jakąś siatkę na rynny pozakładać na czas opadania liści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja! Ale zazdroszczę tym z was, co już dach robią! My tylko rozmyślamy nad dachówką... a póki co to mamy już piwnicę i murarz zaczął stawiać ściany parteru. Ale co tam, pochwalę się, mimo że większość z was jest już nieco dalej:D

Tak to u nas wygląda:

100_8588.JPG

 

A w temacie drzew.... to ja wam straaasznie zazdroszczę, że macie drzewa! Nasza działka powstała z wydzielonego pola i zarówno na niej, jak i na pobliskich, drzew nie ma :( Mi strasznie tego brakuje, ledwo zakończymy budowanie domu trochę ją "zalesimy" (teraz męska część mówi, że nie ma sensu bo rozjeżdżą) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bocianki.

Czas na krótkie podsumowanie bo i chwila pamiętna.

Nie chodzi o EURO, które dziś się zaczęło, ale wydarzenie dla nas co najmniej tak samo ważne:

 

19 marca 2012 - wydane PnB

10 kwietnia - zdjęcie humusu

11 kwietnia- tyczenie domu

18 kwietnia - zalane fundamenty

4 maja- budują się ściany parteru

23 maja - więźba

4 czerwca- folia na dachu

Dziś, 8 czerwca - ukończony dach

 

gratuluję postępów w budowie my zaczynamy robić więźbę i już nie mogę się doczekać takiego etapu jak u Was :) jaką dachówkę położyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja! Ale zazdroszczę tym z was, co już dach robią! My tylko rozmyślamy nad dachówką... a póki co to mamy już piwnicę i murarz zaczął stawiać ściany parteru. Ale co tam, pochwalę się, mimo że większość z was jest już nieco dalej:D

 

Cholerka, ja wszystkim zazdroszczę, co mają coś ponad zebrany humus! ;) Dusiaka, serdeczne gratulacje!

 

Co do drzew, to widzę, że się rozpętało :) Myślę, że z tym jest jak ze wszystkim - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A drzewo drzewu nie równe. Co innego sosenki czy brzozy, co innego olszyny.

Postąpiliśmy za radą, i przez ostatnie dwa dni wycięliśmy chwasty. Teraz dużo lepiej widać ile jest drzew. Widać też, że sąsiada zasłaniały bardziej chwasty niż drzewa (wystarczy więc posadzić tuje pod płotem), oraz że w tym gąszczu drzewa mają niewiele uroku. Trochę się jeszcze waham, ale raczej z prawej wytniemy wszystko oprócz trzech brzóz, może zostawimy dwie duże olszyny po środku (może, bo tam chyba będzie plac zabaw dla dzieci) i brzozy po lewej stronie, których jest nie wiem nawet ile... Dużo. Mój brat ma tylko trzy brzozy w ogrodzie, ale na tle zielonego trawnika prezentują się pięknie - moje jak na razie są ledwie widoczne w tym gąszczu. No i rzeczywiście drzewa dają dużo cienia - nawet przy niezbyt gorącym dniu różnica temperatur pod drzewami i na nieosłoniętej części działki była wyraźnie odczuwalna, ale jest pod nimi nieprzyjemnie.. To na pewno kwestia nieuporządkowanego dotąd terenu, ale jest ciemno i wilgotno, ziemię miejscami pokrywa mech. To nie jest szczególnie przyjemne miejsce.

bitter, słówko do Ciebie. Twoja działka jest sucha i czysta, z kilkoma sosenkami. Spójrz jak wygląda moja. My nie możemy rozpocząć żadnych prac bez uporządkowania "zieleni" i nasza zieleń jest zupełnie inna od Twojej. Dlatego też ja trochę inaczej patrzę na swoje drzewa, których mam kilkadziesiąt a nie kilka.

 

Wklejam zdjęcia po naszych pracach. Na tym dużym zdjęciu nawet nie bardzo widać ile tam jest drzew i jakich... Więc dodaję dwa z bliska obrazujące bardziej to pobojowisko pod drzewami (częściowo wycięte).

 

A chciałabym wrócić do okien jeszcze. Wiem, że to już było. Sprawdziłam MS Thermo - podobają mi się parametry, ale okna nie bardzo (swoją drogą nawet nie ma normalnej galerii na ich stronie). Jaka firma robi okna o równie dobrych parametrach?

obraz 011.jpg

obraz 011.jpg

obraz 019.jpg

obraz 020.jpg

Edytowane przez marta&robert
nie wyświetliło mi emotikonek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...