Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

a u nas zalali dziś strop.

Jeszcze wczoraj ze względu na uleny deszcz murarze zastanawiali się czy nie odwołać betonu ale ostatecznie się wyrobili. Od rana zabrali sie za ocieplanie piwnicy, a po południu przyjechały dwie gruchy i strop nad piwnicą jest:)

Zdjęcie0365.jpgZdjęcie0366.jpg

 

Odkryłam dziś nową definicję złota. Drogie i trzeba się natrudzić, żeby znaleźć. A mowa o pospółce. Dziwne to bardzo, ale ani nie mogę za bardzo trafić na żwirownię, która sprzedaje (ponoć się nie opłaca), a jak już trafię - to cena zwala z nóg, zastępczo proponowanego piasku również. Ile płaciliście za tonę (lub wywrotkę) i transport z rozsądnie zlokalizowanego miejsca? Najgorsze jest to, że wydawało mi się, że to taka drobna pozycja w budżecie :(

a co wcześniejszego pytania o pospółkę, za wywrotkę 30T płaciłem 350, potrzebne były 3...

 

Słuchajcie czy braliście kredyt z dopłatami?? Jak to jest z tymi metrami powierzchni użytkowej?? Czy można sobie zaprojektować pseudo "suszarnię" w projekcie indyw. by obniżyć ilość metrów użytkowych tak by nie przekroczyć 140?

wiele zależy od podejścia analityka w banku. Ale banki przede wszystkim patrzą na zestawienia zbiorcze, więc jeżeli powierzchnia użytkowa nie przekroczy 140m to na RnS da się załapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jeśli ktoś będzie miał WM to podpowiesz jak takie ustrojstwo zrobić?

Na tym wyświetlaczu niestety nie bardzo się orientuję o co chodzi :oops: No i jak ta temperatura 26 pod dachem przekałada się na ciepło w domu, ile tego ciepła dostajesz, jak jest połączone z całą instalacją? Może to jest banalnie proste, ale ja raczej nie z tych technicznych ludzi jestem, choć staram się jak mogę żeby nadążać :D Małżonkowi zaprezentuję wieczorem, on się lepiej zna ;)

A w ogóle fajną masz tą "czarną skrzynkę" z własnym logo! Czy to może logo Twojej firmy? Wygląda cool :cool:

 

rzuć okien do wątku "Jaśkowe wynalazki" tam jest z grubsza wszystko opisane - zarówno ja , jak i Jasiek czy inni będący w temacie Ci pomogą

temperatura nawiewu w WM ma duże znaczenie i nie jest bez znaczenia .... czym cieplejsze pchasz do domu tym mniej musisz wydać na ogrzewanie - na wyświetlaczu przykład z marca , na zewnątrz zimniej niż temperatura jaką byś chciała mieć w domu czyli musiałby chodzić bypass i odzysk ciepła z wyrzucanego powietrza, którego nigdy nie odzyskasz w 100% , pod dachem masz temperaturę wyższą niż pożądana w domu

całość połączona trójnikiem - 2 rury łączą się w 1 a sterownik wybiera ustawienie przepustnicy czyli skąd czerpać powietrze - są też czujniki temperatur które dostarczają danych do sterownika

 

czarna skrzynka z logiem - bo to urządzenie dedykowane do mojego domu - zrobione przez znajomego "jasiek71" na zamówienie - ja nie produkuje, nie sprzedaje ... jestem inwestorem hobbystą ;) zbierającym gadżety w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć okien do wątku "Jaśkowe wynalazki" tam jest z grubsza wszystko opisane - zarówno ja , jak i Jasiek czy inni będący w temacie Ci pomogą

temperatura nawiewu w WM ma duże znaczenie i nie jest bez znaczenia .... czym cieplejsze pchasz do domu tym mniej musisz wydać na ogrzewanie - na wyświetlaczu przykład z marca , na zewnątrz zimniej niż temperatura jaką byś chciała mieć w domu czyli musiałby chodzić bypass i odzysk ciepła z wyrzucanego powietrza, którego nigdy nie odzyskasz w 100% , pod dachem masz temperaturę wyższą niż pożądana w domu

całość połączona trójnikiem - 2 rury łączą się w 1 a sterownik wybiera ustawienie przepustnicy czyli skąd czerpać powietrze - są też czujniki temperatur które dostarczają danych do sterownika

 

czarna skrzynka z logiem - bo to urządzenie dedykowane do mojego domu - zrobione przez znajomego "jasiek71" na zamówienie - ja nie produkuje, nie sprzedaje ... jestem inwestorem hobbystą ;) zbierającym gadżety w domu ;)

 

Już poczytałam trochę też w Twoim dzienniku (ile to zajmuje czasu!!!!), i nie zamierzam w tym miejscu przeciągać tego wątku, powiedz mi tylko, czy pod dachem masz samą rurę którą ciągniesz powietrze? Jeśli tak, to gdy je tamtędy ciągniesz, jest coraz zimniejsze, nie? W jaki sposób zdąrzy się ogrzać cały czas tamtędy płynąc? Chodzi mi o to czy jest tam jakiś wymiennik ciepła, czy to tylko dachowa czerpnia powietrza do WM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)DANONKI wyprzedziliscie nas z pracami:razz: U nas prad powoli sie robi a okna beda 23go. Gratuluje tempa A co do kuchenki to bardzo fajna, moze podpatrze pomysl:) Tez mysle nad kuchenka narozna i zlewem naroznym. Masz namiar gdzie taka kuchenke kupic? Ja wypatrzylam kiedys cos takiego[ATTACH=CONFIG]120147[/ATTACH] ale nie wiem czy bedzie na niej dosc miejsca zeby umiescic duze garnki?

 

dziękujemy :)

my na 99% zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Na pewno będzie kuchnia narożna, pod nią szafka narożna (prawdopodobnie obrotowa), a piekarnik obok niej. Stwierdziliśmy że dla nas będzie to bardziej funkcjonalne i wizualnie też będzie lepiej. Nie mamy jeszcze pomysłu gdzie kupimy taką kuchnię i okap narożny, ale na pewno gdzieś jest i w końcu ją namierzymy :D W każdym razie nasz elektryk będzie musiał zmienić dwa punkty w kuchni, ten od płyty grzewczej i od gniazdka nad ladą bo wypada akurat w rogu za kuchnią.

Co do kuchenki którą umieściliście - osobiście nie przepadam za tak obłymi kształtami, ale pomysł jest i na pewno oryginalnie by wyglądała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czy ktoś wie czy taka kuchenka jest praktyczna? czy przy częstym gotowaniu się sprawdza?

 

ja nie wiem, ale słyszałam od paru osób że wygodna jest kuchenka narożna chociaż osoby te użytkowały narożną, ale taką w trójkącie nie w literę 'L'. My taką "elkę" chcemy mieć i będziemy takiej szukać. Jak już z niej zacznę korzystać to dam znać czy przy częstym gotowaniu się sprawdza (oby jeszcze w tym roku!) :)

ale dobre pytanie, podłączę się. Może już ktoś taką ma i w razie złych doświadczeń podzieli się nimi i uchroni mnie przed podjęciem złej decyzji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,sprawa jest już załatwiona w sposób formalny,i oficjalny.Legalnie uzyskałem zgode na dalszą budowę:)Więc postanowiłem pochwalić sie faktem odkrycia na forum.W końcu nie każdy ma okazję pochwalić sie takim znaleziskiem.A swoja drogą,bunkier pod powierzchnia ziemi jest skutkiem praktyk rolników po otrzymaniu gruntów rolnych po drugiej wojnie światowej.Wkopywano je metodą kopania studni w ziemię,tak aby nie przeszkadzały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poczytałam trochę też w Twoim dzienniku (ile to zajmuje czasu!!!!),

 

na 1 stronie w moim DB jest spis treści i linki :p - takie ułatwienie dla tych co szukają ważnych informacji

 

.... powiedz mi tylko, czy pod dachem masz samą rurę którą ciągniesz powietrze? Jeśli tak, to gdy je tamtędy ciągniesz, jest coraz zimniejsze, nie? W jaki sposób zdąrzy się ogrzać cały czas tamtędy płynąc? Chodzi mi o to czy jest tam jakiś wymiennik ciepła, czy to tylko dachowa czerpnia powietrza do WM?

 

u mnie nie ma żadnego dodatkowego urządzenia / wymiennika czy silnika - powietrze zasysa rekuperator - temperatura powietrze minimalnie spada w kanale - ale to ciepło zostaje w domu , pochłania je wełna na kanałach i ocieplenie dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1 stronie w moim DB jest spis treści i linki :p - takie ułatwienie dla tych co szukają ważnych informacji

Widać, że dawno nie czytałeś swojego dziennika ;) Spis treści jest znakomitym rozwiązaniem i chylę czoła. Chodzi mi jednak o czas jakiego potrzeba na przeczytanie treści :p

 

 

 

mnie nie ma żadnego dodatkowego urządzenia / wymiennika czy silnika - powietrze zasysa rekuperator - temperatura powietrze minimalnie spada w kanale - ale to ciepło zostaje w domu , pochłania je wełna na kanałach i ocieplenie dachu

 

Rozumiem. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...