Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no fajne te wykopy ale dlaczego humus nie został zdjęty ?

 

ha to jest właśnie sprawa do wyjaśnienia, ktora mnie nurtuje

z drugiej strony ekipę mam sprawdzoną, z dużym doświadczeniem wiec moze to ja czegos nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha to jest właśnie sprawa do wyjaśnienia, ktora mnie nurtuje

z drugiej strony ekipę mam sprawdzoną, z dużym doświadczeniem wiec moze to ja czegos nie wiem

 

Ja zdejmowałem humus po zrobieniu ław. Trzeba tylko uważać na koparkowego, żeby nic nie rozwalił i nie jeździł po fundamentach (wbrew pozorom są tacy pomysłowi ;-) ) albo wybierać ręcznie ale to kilka dni pracy dla kilku ludzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha to jest właśnie sprawa do wyjaśnienia, ktora mnie nurtuje

z drugiej strony ekipę mam sprawdzoną, z dużym doświadczeniem wiec moze to ja czegos nie wiem

 

Podejrzewam że wcalwe nie mają czy też nie mieli zamiaru. Przypilnuj żeby zdjęli, abyś potem nie musiała szukać cudownych rozwiazań np w wątku o osiadającej podłodze na gruncie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wciąż się nad czymś zastanawiam... i przyszła kolej na podłogę na strychu (stryszku) - kolega doradził płytę pilśniową, tylko jakiej grubości? - co o tym sądzicie. docelowo stryszek niewysoki - ale choinkę i bombki można położyć.

 

a z innej bajki - jutro muszę przykro się rozstać z ekipą od ocieplenia (kominy i szczyty pod podbitkę) - robią 2 tydzień - najpierw było za zimno, teraz za gorąco! położyli siatkę a zapomnieli kołków i ogólnie nic im się nie chce. kierownik bud. przyszedł kazał poprawić - nie poprawili cyt: "tyle lat tak robią i było dobrze" :) oczywiście nie zamierzam im płacić za fuszerkę całości - coś niby zrobili więc połowa kwoty myślę, że wystarczy, a resztę muszę dać kolejnej ekipie - bo nawet połowy nie mam zrobionej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz deski szalunkowe to wykorzystaj je właśnie na to.

 

no i to jest super pomysł :) mam 6m3 trochę pewnie odpadnie ale reszta całkiem fajna.

 

sprzedałam pomysł mężowi... a on co... cytuje - ty wiesz ile to gwoździ trzeba? a płyta 2m na 2,8 m kilka wkrętów i ok :)))

 

no i właśnie sprawdziłam cenę tej płyty!!! będą deski!

Arturo - dzięki za pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest super pomysł :) mam 6m3 trochę pewnie odpadnie ale reszta całkiem fajna.

 

sprzedałam pomysł mężowi... a on co... cytuje - ty wiesz ile to gwoździ trzeba? a płyta 2m na 2,8 m kilka wkrętów i ok :)))

 

no i właśnie sprawdziłam cenę tej płyty!!! będą deski!

Arturo - dzięki za pomysł :)

 

 

arturo, wszyscy mezowie forumowych zon beda cie uwielbiac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

My zapłaciliśmy za projekt domu piętrowego, dwulokalowego, z dwuspadowym prostym dachem, z oddzielną klatką schodową 4 tys brutto, z rachunkiem i umową.

W tym był także projekt zagospodarowania działki oraz schematy instalacji wewnętrznych.

Mieliśmy jednak wszystko przemyślane i narysowane na papierze milimetrowym i nie były potrzebne prawie żadne w tym zmiany oprócz kilku zmian związanych brakiem wiedzy w zakresie przepisów i konstrukcji.

Doradztwo w cenie do końca inwestycji.

Słoneczne pozdrowienia dla bocianków :)

 

 

Kilka pytanek;)

 

1. Czy 4500 zł za projekt indywidualny wraz z załatwieniem dokumentów PnB to dużo czy mało????

2. Projektant proponuje nam zabudowę tarasu na 3,8 m "wyciągnięty okap który kończyć się ma na wysokości powyżej 30 cm od okna- czy uważacie, że będzie to zadaszenie, zaciemniać salon??? jak bardzo macie wysunięty dach w waszych projektach????

3. w przypadku kredytu na budowę to cały dom musi być wykończony na tip top?? czy trzeba od razu robić elewację, kolor, powstawiać wszystkie urządzenia sanitarne, wanny, prysznice? Czy trzeba wszędzie położyć podłogi oraz wykończyć wszystkie łazienki kaflami????? Czy wymagane jest tez ogrodzenie, podjazdy itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdejmowałem humus po zrobieniu ław. Trzeba tylko uważać na koparkowego, żeby nic nie rozwalił i nie jeździł po fundamentach (wbrew pozorom są tacy pomysłowi ;-) ) albo wybierać ręcznie ale to kilka dni pracy dla kilku ludzi ;-)

 

już się dowiedziałam :) będzie jak u Ciebie, małą kaparką, uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]120843[/ATTACH] Ładniejszy widok :)

 

marta&robert to najpiękniejszy widok na świecie :) jeżdżę codziennie żeby oglądać sterty ziemi i dołki, człowiek się chyba starzeje

 

Ja codziennie nie jeżdżę bo za daleko i też na razie nic się z dnia na dzień nie zmienia. Ale w pełni Cię poprieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@ - nad salonem i kuchnią będzie dodatkowe pomieszczenie, pokój dla starszego syna - taki na wszelki wypadek, używany sporadycznie bo oczywiście na dole ma swój normalny. Na górze będzie koło 12 m użytkowych z oknem w ścianie szczytowej. Cała reszta, ok. 30 m użytkowych, będzie stryszkiem. W sumie po podłodze jest 150m :-( A zrobić podłogę musimy bo jest to jeden z warunków do uruchomienia kolejnej, ostatniej transzy kredytu. Edytowane przez dusiaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuhajcie ile płaciliscie za przyłacze wody do celow budowlanych? jak razem z kanalizą to ile za całośc?

gosia@ - Nie wiem, czy to pomoże: u nas nie ma kanalizacji (będziemy robić przydomową oczyszczalnię), ale woda była ciągnięta od drogi przed działka i zrobiona jest studzienka - w sumie koszt 3 918 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...