Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Tak, tak najlepiej ze wszystkimi trzeba pisać umowę inie patrzeć na to, czy sa to znajomi, znajomych, czy nawet rodzina, jak się ma umowe w garści to i ekipa inaczej na Ciebie patrzy i bierze Cie pod uwage.

Marta- współczuje i trzymam kciuki, oby udało Wam się jak najlepiej wyjśc z tej sytuacji.

 

 

A może ktoś poleci jakoś ekipę, oczywiście dobrą z mazowieckiego?

Bo my zaczynamy szukać, tylko że na następny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w wyniku opóźnienia otrzymałem z fabryki 3 rozwiązania / 3 propozycje + 4 była w postaci zerwania umowy i sądzenia się o zwrot zadatku w 2x kwocie

wybrałem 1 z 3 rozwiązań które mi zaproponowano - jak to napisałeś - dla świętego spokoju - bo nawet gdybym się wycofał gdzie indziej musiał bym też czekać więc to już niczego nie zmieniło

ale kusiło ... zwłaszcza kasa ... bo przedpłaciłem 90% zamówienia wiec i odszkodowanie byłoby spore ...

okna zamawiałem w Szewpolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja też teraz analizuję oferty na okna, jak się zdecyduję zabiorę się za analizowanie umowy jaką pewnie mi podetkną, choć wolałbym napisać własną.

Oferta może się okazać nieatrakcyjna właśnie na tym etapie, cena i montarz to jeszcze nie wszysko.

A na okna to wbrew pozorom kupa kasy idzie zwłaszcza na drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z ekipami, nabiorą roboty a poźniej nie wiedzą jak się z wszystkim wyrobić!!! To jest wkurzające, tylko czy uda Ci się teraz w sezonie kogoś znaleźć ?! My też mamy już dłuższy przestój na budowie. Trochę na nasze życzenie, bo baaardzo nam się nie spieszy, SSO ma być do końca września więc się nie gorączkuję a z drugiej strony chcę już mieć dach!!! :mad:

 

czy my budujemy razem? mam dokładnie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my konczymy w tym tygodniu elektryke (nasz majster robil sobotami + po godzinach w tygodniu i jest cud malina naszym zdaniem)

ekipa od hydrauliki tez juz konczy rozprowadzac wode

dzis wiercimy studnię

w sobote bedzie robione szambo

i na dniach zaczynaja tynkarze :)

Edytowane przez Danonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

kupiecjudex czy nie uważasz, że w tej sytuacji mógłbyś sobie odpuścić złoślwości?

 

..

ma racje, odpusc, gadanie nic nie pomoze, tylko dobija. Mleko sie wylało i czasami cos moze nei wypalic mimo naszych checi najlepszych, budowa to troche jak stapanie po polu minowym. NIby rozbrojone, ale zawsze cos moze zostac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za słowa wsparcia, dzięki gosi@.

Kupiecjudex wiem, że wygląda to tak, jak opisałeś, tylko że nie zawsze możemy wszystko zrobić tak, jak byśmy chcieli. Bo, np mąż uparł się na tę ekipę i był pewny że to dobry pomysł i tyle....

Szukamy innej ekipy teraz i zastanawiamy się nad tym czy nie zacząć własnymi siłami (tzn konkretnie siłami pracowników męża). Tak czy siak wszystko się bardzo przeciągnie w czasie. Ale dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno nie zgodzić się z przedmówcami, że dobra ekipa to skarb.

Jak do tej pory do jakości wykonanych prac nie miałem zastrzeżeń. Do wczoraj do 17 było miło. Wczoraj po pracy zajechałem na budowę i zobaczyłem źle zrobione schody wewnętrzne.

Podobno da się jeszcze naprawić. Zobaczymy. Jak dziś zajadę i sie okaże ze po porwakach nadal jest wielkie g*** to będą rozbierać.... a miało być tak pięknie.

Jak ktoś zainteresowany to szczegóły w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiamy się nad tym czy nie zacząć własnymi siłami (tzn konkretnie siłami pracowników męża). Tak czy siak wszystko się bardzo przeciągnie w czasie. Ale dzięki jeszcze raz.

To jest bardzo dobry pomysł, tylko musicie mieć przynajmniej jedną osobę co się zna na rzeczy, jak kręcić zaprawę wiazać zbrojenie robić szalunki itd, żeby wszysko poszło ok i proste ściany żeby były, być może wystarczy rzetelny i stały nadzór porządnego kierbuda (wierzę że są tacy);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kierownikiem budowy nie mamy problemu, a mieszać zaprawę i wiązać zbrojenie to mój mąż potrafi :)

Dziś spotkanie z jednym majstrem, z którym rozmawiałam już rok temu. Mąż znalazł kogoś za 50 tys bez ocieplenia i tynków (dlaczego bez ocieplenia??), ale z Kaszub - mogą zacząć pod koniec lipca. Zobaczymy.

dusiaka napisz mi namiary do swojej ekipy. Prosiłąm w dzienniku, ale chyba nie widziałaś. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani powiedźcie mi ile płaciliście /jeżeli już ktoś robił/ za ogrzewanie i kanalizację ? Mam domek 136 m2 i dzisiaj przyszli fachowcy i zaśpiewali za sam materiał ( w Aluplex-ie) min.30 tys + robocizna, którą mają mi na pojutrze wyliczyć. Już sama kwota za materiał przyprawiła mnie o ból głowy :( a jeszce jak dołożą z 15 tys za robociznę to zejdę śmiertelnie czy robią mnie w konia czy ja biedna blondyna się delikatnie mówiąc przeliczyłam ? Piec wyliczyli na ok 4 tys. no to raczej norma ale ta reszta .... za całość 45 tys ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani powiedźcie mi ile płaciliście /jeżeli już ktoś robił/ za ogrzewanie i kanalizację ? Mam domek 136 m2 i dzisiaj przyszli fachowcy i zaśpiewali za sam materiał ( w Aluplex-ie) min.30 tys + robocizna, którą mają mi na pojutrze wyliczyć. Już sama kwota za materiał przyprawiła mnie o ból głowy :( a jeszce jak dołożą z 15 tys za robociznę to zejdę śmiertelnie czy robią mnie w konia czy ja biedna blondyna się delikatnie mówiąc przeliczyłam ? Piec wyliczyli na ok 4 tys. no to raczej norma ale ta reszta .... za całość 45 tys ?

 

wita bocianek z 2011 roku, Twój etap mam właśnie za sobą :)

u nas ok 180 m kw pow.całkowitej

instalacja wod-kan

instalacja c.o w miedzi z kręgu, kaloryfery aluminiowe, łazienki, wiatrołap i kuchnia w podłogówce

całość robocizna i materiał- 20 000 zł

w "pexie" byłoby ok 4 000 zł taniej

dodatkowo kotłownia- piec na ekogroszek z podajnikiem, zasobnik na wodę na 300l (2 wężownice) 10.000 zł

całość kompleksowo 30 000 zł

jeśli kogoś interesuje z Podkarpacia- mogę dać namiary :) firma rodzinna- ojciec z synem- robią to od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusiaka napisz mi namiary do swojej ekipy. Prosiłąm w dzienniku, ale chyba nie widziałaś. Dzięki.

marta- w Twoim dzienniku wpisałam ile nas kosztowała ekipa do SSO z więźbą (45 tys), a namiary wysłałam Ci na priv. Bez względu na to, czy uda Wam się z ta ekipą dogadać (cenowo i terminowo) życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Ja obecnie stanęłam w miejscu. Po prostu wszystko dotąd działo się tak szybko, a ja nie zarezerwowałam sobie ekipy od tynków wewnętrznych :-(

Może ktoś z łódzkiego jest na bociankowym wątku i słyszał o dobrych tynkarzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie spotkałem się z materiałem Aluplex (nie wiem co to za cudo), ale wydaje się że to TĘGA OFERTA!!!!!

Wg oferty na materiale uponor, 312 m2 podłogówki (o gęstości obwodu co 10 cm) i kilka zwykłych grzejników do tego instalacja wodno kanalizacyjna. Na wszystko 10 lat gwarancja wykonanie przez renomowaną firmę ogólem 45.000 zł (jeszcze bez negocjacji).

Więc Twoja oferta wydaje się droga, aczkolwiek nie wiem co to za materiał ten Aluplex, ale uponor to wysoka półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja też nie dawno zacząłem budowe (DOM W TAMARYSZKACH 2), na razie jestem na etapie fundamentów.

Mam jeden dylemat, a mianowicie KOMIN - JAKI WYBRAĆ

 

Zastanawiałem się nad systemowym ze znanej firmy L e i e r. Nie wiem jeszcze czym bede ogrzewał dom, bo to jest daleka przyszłość. Myślałem wybudować dwa kominy jeden do tradycyjnego pieca na węgiel - drewno i drugi do gazu.

 

Moje przemyślenia są takie:

 

KOMIN do pieca standardowego na węgiel

 

Pierwsza opcja systemowy izolowany fi 200 - chciałem go obmurować klinkierem ale nie wiem jak to można zrobić.

 

Druga opcja komin z cegły pełnej i w środek włożyć wkład kamionkowy podobny jak jest w kominach systemowych.

Z obmurowaniem klinkierem tu już nie ma problemu.

 

KOMIN do pieca na gaz

 

Pierwsza opcja systemowy izolowany fi 140 - 160 i tu też dylemat klinkieru

 

Druga opcja komin z cegły pełnej a w środek włożyć (wmurować) wkład kamionkowy do gazu

 

Ale tu mam dylemat, bo teraz przeważnie zakłada się piece do gazy z zamkniętą komorą spalania, do którego jest potrzebny specjalny komin.

Trudno mi powiedzieć jaki piec będe miał, a chciałbym sie zabezpieczyć bo później już komina nie dostawi.

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pieca z zamkniętą komorą spalania to chyba żaden komin nie jest potrzebny, wystarczy np. kanał wentylacyjny. (tak chyba Panowie na wątku poświęconym kominom pisali).

 

Kombinujesz podobnie jak ja.

 

Kupiłem Schiedla Ronto Plus, z dowma kanałami, fi 20 do węgla i fi 16 do gazu. do tego 4 kanały wentylacyjne.

To wswzystko chiałem cegłą elewacyjną obmurować, tylko że strasznie szeroki wyszedł, więc cegłę elewacyjną pocieliśmyna 2 cm plytką którą obłożyliśmy komin na to założyliśmy czapkę z granitu i jest lux.

gdybyś chciał ten komin pobmurować całą cegła to od wysokości stropu musialbyś go obmurować cegłą lub połówką pustaka aż do poszycia dachowego a dalej klinkier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...