Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przyszedł czas na ocieplenie poddasza... a ponieważ budżet bankowy bardzo przekroczony postanowiliśmy zrobić to sami. na początku - euforia - damy radę! ale im więcej czytam tym bardziej jestem przerażona.

krokwie mam 16 cm więc planuję wełnę 15 a potem jeszcze 5 albo 10 na profilach, martwi mnie tylko szczelina między folią a wełną - jedni piszą że musi być 3 cm inni że nie musi... jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, czy dawać chudziak pod ławy, czy nie - róbcie tak, jak jest w projekcie. Owszem, z chudym betonem chodzi poniekąd o to, żeby mleczko nie uciekało do gruntu - a glina jest przecież gruntem spoistym. Tyle, że podkład z chudego betonu pełni także funkcję dodatkową: pozwala zmniejszyć otulinę prętów zbrojenia. Wynika to z warunków z normy żelbetowej PN-B-03264:2002. Jeśli wpadacie na pomysły, żeby robić fundament w rowie wykopanym w glinie :rolleyes: i tam wrzucacie zbrojenie tak, jak macie w projekcie przewidującym podkład betonowy, to postępujecie niezgodnie z tą normą i projektem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie tylko szczelina między folią a wełną - jedni piszą że musi być 3 cm inni że nie musi... jak to w końcu jest?

 

wszytsko zalezy czy dach ma pelne deskowanie czy nie

jesli jest pelne deskowanie musi byc szczelina wentylacyjna

jesli nie ma deskowania welna moze byc szczelnie dosunięta do membrany

 

Pzdr

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł czas na ocieplenie poddasza... a ponieważ budżet bankowy bardzo przekroczony postanowiliśmy zrobić to sami. na początku - euforia - damy radę! ale im więcej czytam tym bardziej jestem przerażona.

krokwie mam 16 cm więc planuję wełnę 15 a potem jeszcze 5 albo 10 na profilach, martwi mnie tylko szczelina między folią a wełną - jedni piszą że musi być 3 cm inni że nie musi... jak to w końcu jest?

 

my tez bedziemy najprawdopodobniej ocieplac poddasze samiu (ale nie teraz)

my mamy pelne deskowanie (na nim papa), na ktore pojdzie blachodachowka

 

 

a my wczoraj skonczylismy tynkowac srodek :) w czwartek przychodzi hydraulik robic c.o., grzejniki itd (zrezygnowalismy calkowicie z podlogowki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytsko zalezy czy dach ma pelne deskowanie czy nie

jesli jest pelne deskowanie musi byc szczelina wentylacyjna

jesli nie ma deskowania welna moze byc szczelnie dosunięta do membrany

 

Pzdr

K.

 

dzięki wielkie!

nie mam deskowania - więźba, membrana, łaty kontrłaty i blachodachówka... czyli mogę wełnę bezpośrednio do membrany. a co z tą szczeliną na - nie wiem jak to nazwać - ale chodzi mi o tą przestrzeń - u mnie 6 cm na ściance kolankowej w miejscu gdzie leży murłata... ufff mam nadzieje, że ktoś zrozumie o co mi chodzi. kierbud doradził cegłę, ale dziś elektryk położył w tym miejscu kable i nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanie do osób, które niedawno walczyły w biurokracją.

Czy waszym zdaniem jest jeszcze szansa zdążyć z pozwoleniem, tak aby załapać się na Rodzinę na Swoim?

 

Jutro dzwonimy do geodety, żeby umówić się na podział działek, które będą nam darować rodzice. Projekt powiedzmy, że wybrany. Etap bardzo wstępny..czy jeżeli będziemy działać szybko, to jest szansa zdążyć z wnioskiem kredytowym na czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest w okolicy proszowic w małopolsce. Projekt biorę gotowy, raczej zmian nie zamierzam wprowadzać. Jest mpzp. Rodzina na Swoim jest do końca grudnia 2012. Tylko, ze narazie w bankach nie są w stanie powiedzieć czy trzeba do 31.12 mieć decyzję kredytową, czy wystarczy złożony wniosek.

Działka jest rolna, ale z dopuszczona zabudowa zagrodową, więc będzie to siedlisko. nie wiem czy to wpływa na czas oczekiwania na pozwolenie na budowę

 

PS. Czy ktoś może mi zapodać linkiem do listy poszczególnych spraw i kolejności w jakiej trzeba je załatwiać..geodeta, mapki, przyłącza, na pewno na forum jest coć na ten temat, ale jest tak obszerne, że nie mogę znaleźć..

Edytowane przez Robaczywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy ktoś może mi zapodać linkiem do listy poszczególnych spraw i kolejności w jakiej trzeba je załatwiać..geodeta, mapki, przyłącza, na pewno na forum jest coć na ten temat, ale jest tak obszerne, że nie mogę znaleźć..

 

zobacz co masz napisane przy swoim nicku

WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie mam jeszcze ani jetek ani dzialowek na poddaszu, ale na zdrowy rozum to nie powinny sie opierac. scianka dzialowa nie jest od tego aby cos o nia opierac a tym bardziej wg mnie nie wiezbe dachowa ktora bedzie pracowac przy wietrze, pod sniegiem sie ugnie pewnie troche itp itd... ale czy az 8cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest w okolicy proszowic w małopolsce. Projekt biorę gotowy, raczej zmian nie zamierzam wprowadzać. Jest mpzp. Rodzina na Swoim jest do końca grudnia 2012. Tylko, ze narazie w bankach nie są w stanie powiedzieć czy trzeba do 31.12 mieć decyzję kredytową, czy wystarczy złożony wniosek.

Działka jest rolna, ale z dopuszczona zabudowa zagrodową, więc będzie to siedlisko. nie wiem czy to wpływa na czas oczekiwania na pozwolenie na budowę

 

PS. Czy ktoś może mi zapodać linkiem do listy poszczególnych spraw i kolejności w jakiej trzeba je załatwiać..geodeta, mapki, przyłącza, na pewno na forum jest coć na ten temat, ale jest tak obszerne, że nie mogę znaleźć..

 

ze sprawnym projektantem zdążycie.

Potrzeba załatwić takie dok:

-Plan zagospodarowania.

-jakiś dok, że ziemia na której budujecie mimo że jest rolna nie jest wysokiej klasy (od którejś klasy trzeba więcej płacić)

-wypis i wyrys z rejestru gruntów

-mapa od geodety do celów projektowych

-mapa do celów ewidencyjnych

-zaświadczenia z energetyki/wody/gazowni/inne o możliwości realizacji przyłącza

-projekt + adaptacja

 

zebranie powyższych około 1,5-2 miesięcy

adaptacja projektu około tygodnia

PNB (ostateczne bo takiego banki wymagają) 1,5 miesiąca

 

do tego 1,5 miesiąca w banku ale do końca roku się wyrabiasz

 

nie wiem czy to wszystkie dok. nie pamiętam już:p rozpoczął bym od znalezienia projektanta który z tym wszystkim pomoże i pokieruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie!

nie mam deskowania - więźba, membrana, łaty kontrłaty i blachodachówka... czyli mogę wełnę bezpośrednio do membrany. a co z tą szczeliną na - nie wiem jak to nazwać - ale chodzi mi o tą przestrzeń - u mnie 6 cm na ściance kolankowej w miejscu gdzie leży murłata... ufff mam nadzieje, że ktoś zrozumie o co mi chodzi. kierbud doradził cegłę, ale dziś elektryk położył w tym miejscu kable i nie wiem co robić

 

docinasz styropian lub wełnę - izolujesz, izolujesz i jeszcze raz izolujesz ;)

 

my mamy w planach właśnie to miejsce wypełnić dociętym styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u nas prace pomalutku do przodu

zaczęli właśnie prace przy dachu, trochę czasu zeszło przy rzeźbieniu płatwi i krokwi.

pierwsza para stoi, jutro reszta,

więc tylko fotki i nyny bo rano trzeba wstać:D

 

[ATTACH=CONFIG]124539[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]124540[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]124538[/ATTACH]

 

noo ładnie Ulka ładnie :), zawsze mi się podobały tak rzeźbione krokwie i/lub płatwie,u mnie zostają w całości-będzie podbitka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...