Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wg mnie nie trafiona decyzja,lepiej 25+15 niż 30+10 a zdecydowanie lepiej 25+20 i to grafitowego :)

 

tu całkowicie się zgadzam że nie ma sensu kasy ładować w mury tylko w izolację

 

My wybraliśmy protherm 30 i 12cm styropian, 2 strop lany i krycie dachówką trapezową.

Co do koloru to jeszcze nieznany...

 

jak widać są tacy co uważają inaczej ...

 

My albo z silki albo z ytonga-zależy od tego, co taniej kupimy. a na to 20 cm styro.

 

lub tacy co budowanie traktują jak ruletkę

będzie to albo to ... byle taniej ... byle do przodu ...

 

czasami ważniejszy wydaje się być dla niektórych kolor blachy czy okien niż to ile dom będzie palił

tym bardziej to dziwne gdy ktoś ma zamiar wybudować tanio dom!

 

bo Ci co maja kasę i nie liczą się z tym za ile wybudują i ile będą później płacić za ogrzewanie to inna historia ...

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu całkowicie się zgadzam że nie ma sensu kasy ładować w mury tylko w izolację

 

 

 

jak widać są tacy co uważają inaczej ...

 

 

 

lub tacy co budowanie traktują jak ruletkę

będzie to albo to ... byle taniej ... byle do przodu ...

 

czasami ważniejszy wydaje się być dla niektórych kolor blachy czy okien niż to ile dom będzie palił

tym bardziej to dziwne gdy ktoś ma zamiar wybudować tanio dom!

 

bo Ci co maja kasę i nie liczą się z tym za ile wybudują i ile będą później płacić za ogrzewanie to inna historia ...

 

Kazdy niech spojzy na siebie i nie ocenia innych po tym jak zapytaja o kolor blachy wiec prosze nie oceniaj osob które narazie sobie tylko planuja poczekaj do momentu kiedy zaczniemy budować wtedy napewno zapytamy o wiele innych rzeczy tez uwazam ze kolor jest najwazniejszy ale jest wazny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze tak napisałem nie oznacza że się kogoś czepiam czy oceniam

 

po prostu próbuje dać Wam (wszystkim bocianom 2012) do myślenia - póki jeszcze możecie i macie czas ... spójrzcie na swoja przyszłą budowę najpierw jako dzieło technologiczne mniej lub bardziej zaawansowane a dopiero później jako dziełko artystyczne które trzeba pokolorować czy umeblować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze tak napisałem nie oznacza że się kogoś czepiam czy oceniam

 

po prostu próbuje dać Wam (wszystkim bocianom 2012) do myślenia - póki jeszcze możecie i macie czas ... spójrzcie na swoja przyszłą budowę najpierw jako dzieło technologiczne mniej lub bardziej zaawansowane a dopiero później jako dziełko artystyczne które trzeba pokolorować czy umeblować

 

Już trochę lepiej to brzmi ha ha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze tak napisałem nie oznacza że się kogoś czepiam czy oceniam

 

po prostu próbuje dać Wam (wszystkim bocianom 2012) do myślenia - póki jeszcze możecie i macie czas ... spójrzcie na swoja przyszłą budowę najpierw jako dzieło technologiczne mniej lub bardziej zaawansowane a dopiero później jako dziełko artystyczne które trzeba pokolorować czy umeblować

Troche za ostro dałes, to raz. Dwa, kolor jest wazy;-) dla kobiety juz w ogole..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche za ostro dałes, to raz. Dwa, kolor jest wazy;-) dla kobiety juz w ogole..

 

czasami taka terapia szokowa się przydaje

większość z Was - choć nie wszyscy - budować będą na kredyt lub z oszczędności życia - istotne jest ile utrzymanie domu będzie Was kosztować ...

jeśli choć mój post przyczyni się do tego że 1 osoba z 100 czy 1000 nowych bocianów się zastanowi i zmieni swoje założenia - to uważam że warto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy z Porothermu Wienerberger 25, kupiliśmy bodajże po 4,80 z transoportem, mamy też połówki ale nie pamiętam w tej chwili po ile. Na ocieplenie pewnie nie będziemy żałować bo naprawdę warto. Co do kolorystyki to dachówka ceramiczna na pewno ciemna, albo czarna albo grafitowa, a elewacja biała/jakaś złamana biel, no w każdym razie w tej tonacji - to było pewne od zawsze więc myślę że się nie zmieni;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dolacze sie do tej milej grupki, jak pozwolicie! Jestem na etapie zbierania dokumentow i mam nadzieje, ze na jesieni moj domek bedzie mogl ruszyc! Juz nie moge sie doczekac. Mam nadzieje, ze "wspolnymi" silami razniej sie bedzie budowalo. Troche mnie ta budowa przeraza ale chyba wiekszosc nas tak zaczyna!

 

Pozdrawiam bocianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nektarynko!

Wreszcie ktoś z świętokrzyskiego :) mam nadzieje że będziemy się wymieniać informacjami dotycz. tanich zakupów w rejonie :) Jak na razie mogę ci polecić porotherm za 5 zł z dowozem i rozładunkiem (i możliwością składowania w hurtowi) stal 2850, Z tego co dowiedziałam się telefonicznie w Kielcach dużo drożej, ale może coś znajdziesz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w projekcie Porotherm 25 + styropian 15, ale chyba zrobimy z Porothermu 30 i 10 styropian. Co do kolorystyki to właśnie też zaczynam się nad tym zastanawiać. Dachówkę chciałam grafitową, a co z resztą to jeszcze nie wiem ;)

 

Ja również należę do grona, którzy wybudują z Porothermu 30 + styropian 10. Dachówka: Renesansowa E32, orzechowa angoba szlachetna z Wienerbergera. Pierwotnie miała być Sirius brązowa, tańsza i barwiona w masie, ale na żywo lepiej wygląda E32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dawać porotherm 30 jeśli 25 ma zupełnie wystarczającą wytrzymałość a jest tańsza? natomiast różnica w izolacyjności cieplnej styropianu 10 cm a 15 cm jest duża i naprawdę warto w to zainwestować.

R&K ja wybrałabym silikaty :) (+ 20 cm styropianu), gdyby nie to że trzeba je od razu ocieplić, a ja być może będę musiała z tym poczekać. Stąd niestety beton komórkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że domy z silikatów stoją kilka lat nieocieplone to ja wiem, tylko ile ich właściciele płacą za ogrzewanie?

Głupio to zabrzmi ale mnie silikaty w duszy grają właśnie ze względu na akumulacyjność, i brak grzyba itd, tylko boję się tego braku ocieplenia przez sezon lub dwa. Ale nic to, pomyślę jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co prawda nie rozpoczynam budowy, ale rozpoczynam remont i to poważny bo kupiłem wraz z żoną dom do remontu ale możliwie do zamieszkania. Czeka mnie wiele pracy a w szczególności wiosną, począwszy od wykonania izolacji budynku (fundamentów), poprzez ocieplenie i wykonanie pokrycia z blachy dachówkowej a także wymiana kaloryferów i częściowa adaptacja poddasza. Póki mrozy i nie bardzo można wykonywać prace na zewnątrz postanowiłem wykorzystać to co jest czyli wkład kominkowy w jednym z pokojów z przeznaczeniem na trolownie ( czyli jak mówi moja druga połowa pokój do którego wstęp mamy tylko my i nie musimy się niczego w nim wstydzić że nie posprzątane itp.) Tylko nie wiem czy zakładać osobny temat czy się pod jakiś podpiąć. Pozdrawiam.

Ps. Dom kupiliśmy 13.01.2012 (piątek) i jest pod numerem 113.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...