Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Kiedy na początku roku weszłam tu po raz pierwszy wpisanych było tylko kilka postów, wchodzę teraz i ..... 159 stron :) Widzę, że jest nas dużo i temat się rozwija w takim razie ja też się pochwalę naszymi postępami :)

Budowę zaczęliśmy pod koniec marca, na dzień dzisiejszy mamy prawie SSO. Prawie, bo przez problemy z oknami dachowymi prace trochę się przeciągnęły i gdzieś koło wtorku dekarze skończą dach

 

003.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli wszystko się ułoży za kilka dni kupimy działkę i mam nadzieję zacząć budowę w tym roku :)

Szukam informacji o dokumentach niezbędnych do PnB - głównie po to aby zorientować się w kosztach związanych z tymi dokumentami , macie jakąś ściągę ?

1. Działka jest na terenie nie objętym MPZP, są wydane warunki zabudowy, ale na obecnego właściciela działki. Czy po kupieniu działki muszę je przepisać na siebie?

2. Do uzyskania PnB wystarczy tylko zapewnienie o przyłączach ?

3 .Nie wiem jeszcze na jakie ogrzewanie się zdecydujemy, czy gaz musimy juz teraz ciągnąć do działki czy można to zrobić w późniejszym terminie? Być może zdecydujemy się na ogrzewanie prądem i wtedy gaz nie będzie nam potrzebny.

4. Ile ważne jest PnB ? Znalazłam informację w jednym artykule że 2 lata a w innym że 3 . Gdyby się okazało że z różnych przyczyn nie możemy ruszyć z budową od razu ( musimy sprzedać mieszkanie) to mając PnB możemy zacząć w dowolnym momencie i te wszystkie papierki o zapewnieniu mediów będą aktualne?

Laikiem jestem, wybaczcie dziwne pytania :)

Pozdrawiam

 

1)Tak

2) Tak

3)Można , ale musicie podać czym będziecie grzać

4) 2 lata

 

Pytaj , nam wszystkie papiery do PnB przygotowywała nasza pani architekt , w cenie adaptacji projektu .

Edytowane przez zapcia68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieopatrznie zrobiłem sobie kilka mikroskopijnych dziurek w foli paroprzepuszczalnej - macie jakies sprawdzone pomysły na ich zaklejenie? dziurki powstały od iskier szlifierki więc nie mają więcej niż 1mm srednicy na powierzchni 20cm2 Edytowane przez ceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.

Dom już stoi, robią się wylewki na ogrzewaniu podłogowym i mam ogromny problem jaki piec do tego ogrzewania podłączyć... cały czas byłam pewna, że będzie to piec elektrycznyina ten piec mam w projekcie, ale niedawno, jakiś miesiąc temu zaczęto na moim osiedlu prowadzić sieć gazową i widząc w perspektywie niższe rachunki wystąpiłam do gazowni o wydanie warunków. Wszystko byłoby pięknie ale dzisiaj dostałam wezwanie do tejże gazowni i pani powiedziała, że moja działka jest oddalona od sieci na granicy opłacalności i za specjalne warunki dostanę specjalny rachunek do zapłacenia bo odległość jest duża i jeszcze niewiadomo czy Górnośląski Zakład Gazownictwa wyda warunki bo może im się to nie opłacać. Wprawdzie dostałam odpowiedź,że moją prośbę będą rozpatrywać w przyszłym roku.

I mam straszny dylemat czy pchać się w ten gaz, czy pozostać przy prądzie: dom jest mały do 100 m2, ocieplony 20cm grafitowym styropianem, na płycie fundamentowej, ma tylko ogrzewanie podłogowe, kominek i wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, dach i strop ocieplony jest welną mineralną 30 cm.

Proszę o radę co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...