Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to dobra cena. My placilismy 30zl, ale firma ktora nam robila bierze normalnie 33zl. My sie dogadalismy bo wczesniej z tej firmy robili nam tynki i zeszli 3zl z m2. W sumie wyszlo ok 4200zł (140m2). Styropian musielismy sami kupic (nie pamietam ile za niego dalismy). Ekipa (szesciu chlopa+kierownik) przyjechala o 6-7, sami styropian i reszte ulozyli, zalali wszystko itd i o godz 14 wylewki byly skonczone. Wyszlo bardzo dobrze naszym zdaniem.

Odsuwając tematy pogodowe na boczny tor nadpiszę, że ja to mam widocznie na czole napisane, że za wszystko mogę przepłacać:

Sprawa z hydraulikiem- szkoda słów, 35 koła za coś, za co inni płacą 8-9 tys mniej :bash:

Nasze wylewki będą kosztować 35 zł/ m2 i to bez rozkładania styropianu - to zrobiliśmy sami poświęcając cały poprzedni tydzień po pracy i całą sobotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem dlaczego ode mnie za posadzki chcą 13 zł za m2 z położeniem folii styropianu i siatki zbrojeniowej wraz z wylewką oczywiście. Materiał sam kupuję.

Według tego co piszecie to jakoś tanio mi wychodzi:jawdrop:

Jakoś tak mam że jak coś jest tanio to od razu wzbudza moje podejrzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem dlaczego ode mnie za posadzki chcą 13 zł za m2 z położeniem folii styropianu i siatki zbrojeniowej wraz z wylewką oczywiście. Materiał sam kupuję.

Według tego co piszecie to jakoś tanio mi wychodzi:jawdrop:

Jakoś tak mam że jak coś jest tanio to od razu wzbudza moje podejrzenia;)

może dlatego, że to cena bez materiału.

niedługo będę chciał robić wylewki więc ten temat bardzo mnie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas popadalo troszke w nocy, teraz jest slonecznie

 

U nas w nocy też popadało... troszkę - całość trwała 15 minut - efekt - nie mamy wody, nie mamy prądu (i tak będzie przez kilka dni) pół wsi nie ma dachów, wichura zabrała ze sobą kilka słupów, wiele drzew nawet kilkudziesięcioletnich. o garażach blaszanych czy szklarniach, przybudówkach nie wspomnę... no i jeszcze kilka samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w nocy też popadało... troszkę - całość trwała 15 minut - efekt - nie mamy wody, nie mamy prądu (i tak będzie przez kilka dni) pół wsi nie ma dachów, wichura zabrała ze sobą kilka słupów, wiele drzew nawet kilkudziesięcioletnich. o garażach blaszanych czy szklarniach, przybudówkach nie wspomnę... no i jeszcze kilka samochodów.

 

no to po za tym ze troche popadalo musialo tez chyba ciut zawiac ? :/ wspolczuje kurde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w nocy też popadało... troszkę - całość trwała 15 minut - efekt - nie mamy wody, nie mamy prądu (i tak będzie przez kilka dni) pół wsi nie ma dachów, wichura zabrała ze sobą kilka słupów, wiele drzew nawet kilkudziesięcioletnich. o garażach blaszanych czy szklarniach, przybudówkach nie wspomnę... no i jeszcze kilka samochodów.

 

To współczuję tym, kogo dotknęła ta wichura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie okna dachowe wybierają Bocianki?:) Zaczeliśmy się włąśnie rozglądać i w sumie żadnych sensownych informaji nie mogę się doszukać...czy wynika to z tego że nie ma sensu przykładać większej uwagi co do tego wyboru? Czy jednak są jakieś zasady? Generalnie będziemy mieć tylko 2 takie okna - w łazience i na klatce schodowej, mimo iż w projekcie mamy też w pokojach to już niemal na 100% z nich zrezygnowaliśmy (zastanawiamy się nad jednym). Czy ma ktoś z Was okno uchylno obrotowe typu np. Fakro PreSelect fpp-v u3 (taki konkretnie model bierzemy pod uwagę), jest sens takie montować? Będzie w jakimś stopniu lepsze/wygodniejsze? Oczywiście na schodach i tak nie ma to znaczenia bo tam ma pełnić jedynie funkcję doświetlenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem VELUXY GGL z szybą U. 1,3, wraz z roletą zewnętrzaną, bo niestety przez okna dachowe wiele się łapie ciepła.

Też przez chwilę wachałem się na d fakro uchylno obrotowymi także. Generalnie każdy producent w innym miejscu montuje klamki i decydować powinno to jak wysoko ma być zamontowane okno i gdzie producent przewidział klamkę tak żeby potem nie trzeba było kucać, albo biegać po jakiś stołek.

Uchylno - obrotowe są droższe, a to że lepszy z nich widok bo można otworzyć całkiem to bajki, przy obrotowym staniesz sobie przy brzegu okna i skrzydło masz za plecami i nic nie zasłania widoku, więc to tylko takie fikumiku za dodatkową kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko kupiłem pianke montażowa i pistolet do niej

przykrecam pianke do pistoletu i bokiem z pistoletu tam gdzie jest gwonint przykrecany do puszki leci mi bokiem cały czas pianka co robie nie tak,

dokrecic sie juz bardziej nie da i z pistoletu leci pianka ale z gwintu również wylatuje,

prosze o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko kupiłem pianke montażowa i pistolet do niej

przykrecam pianke do pistoletu i bokiem z pistoletu tam gdzie jest gwonint przykrecany do puszki leci mi bokiem cały czas pianka co robie nie tak,

dokrecic sie juz bardziej nie da i z pistoletu leci pianka ale z gwintu również wylatuje,

prosze o wskazówki

 

1-odkręć pistolet od pianki

2-sprawdź gwinty, jeśli nie są zniszczone to wkręć ponownie powoli i prosto

3-jeśli nie pomogło, wkręć inną puszkę

4-jeśli nadal jest źle, wracasz do sklepu gdzie kupiłeś pistolet i wymieniasz na nowy -sprawny i wracasz do pracy z 24h opóźnieniem :/

pozdrawiam

ps. przed powrotem o sklepu upewnij się, że postępowałeś zgodnie z załączoną instrukcją

Edytowane przez maggs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja piszę ze sprostowaniem. Pisałam kilka dni temu z prośbą o radę co zrobić skoro garaż mam w formie rombu i wieniec nad nim. Prostuje, bo dopiero dziś wieniec zalano:) więc ja-laik budowlany dostrzegłam różnicę :yes:

To co brałam za kawałek wieńca było nadprożem i dało sie przesunąć... Przesunięto też wtedy ścianę i nasz garaż uzyskał formę prostokąta.

Uff mam nadzieję że czytelnie wyjaśniłam.

Powodznia bociany w ciężkich bojach budowlanych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy na ul. Zadębie w Lublinie. A za oknami dachowymi dopiero zaczniemy się rozglądac na dniach.

Wolałabym takie obrotowe bo umycie znacznie wygodniej mi się w nich przedstawia tylko nie wiem jak jest róznica w cenie w stosunku do tych nieobrotowych.

o ile wiem mycie jest prawie takie samo w obu modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...