Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

U nas jak na razie zero zmian w temacie układu funkcjonalnego - ale projekt był przemyślany od początku, sama go kreśliłam, więc dziwne by było, gdybym teraz robiła demolkę ;) Zmieniliśmy tylko strop z monolitu na płyty - bo taniej.
U mnie niby tez był przemyslany, ale teraz szlocham ze bede miala za wąska jadalnię:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla relaksu do kawy;-) http://izabelapodlaska.pl/index.php?id=43 Przy okazji bawiliście się w czary mary, sypanie grosikow w rogi fundamentów? zakopywanie zdjecia? jakies inne "obrzedy" Jutro mam mięc lana płytę i sie własnie zastanawiam

Ja w ostatniej chwili wrzuciłam grosiki, dobrze że jakieś miałam :) tak na zasadzie nie pomoże ale i nie zaszkodzi :) Czerwoną wstążeczkę też dziecku do wózka wiązałam :) Ale czarne koty uwielbiam (dobra, każde kocham :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatniej chwili wrzuciłam grosiki, dobrze że jakieś miałam :) tak na zasadzie nie pomoże ale i nie zaszkodzi :) Czerwoną wstążeczkę też dziecku do wózka wiązałam :) Ale czarne koty uwielbiam (dobra, każde kocham :) )
Ja własnie tez sypalam grosiki w pierwszym domu, teraz chyba powtórzę:yes: Ktos mówił o puszce z gazetą aktualną i zdjeciami, ale nie ejstem przekonana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z cyklu porady...

właśnie robią mi tynki - góra niby skończona, ale wg mnie nie najlepiej - a może przesadzam - oceńcie proszę. w kilku miejscach kable są zaciągnięte tak ledwo, ledwo - szef tynkarzy najpierw mówił, że to wyschnie to nie będzie widać, a potem, że to wina elektryka bo nie wkuł w ścianę tylko mocował do ściany. jak to jest u was? mam się o co pieklić - kazać im poprawiać? czy może rzeczywiście przesadzam. tynki mam cementowo-wapienne robione maszynowo i raczej nie planowałam gładzi ani nic - tylko farba. ogólnie są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji bawiliście się w czary mary, sypanie grosikow w rogi fundamentów? zakopywanie zdjecia? jakies inne "obrzedy" Jutro mam mięc lana płytę i sie własnie zastanawiam

A i owszem - najpierw kilka grosików w fundament, potem po parę złotówek pod narożne pierwsze ciegiełki, a teraz hit - podkowa...

Kilka lat temu dostałam od mojej starusiej babci taką wiekową podrdzewiałą podkowę. Zamieszkała w fundamencie pod wejściem :-)))

Nie zaszkodzi :p

 

pukul - my mamy tynki gipsowe. W jednym miejscu małż znalazł taki widoczny kabelek, też się wkurzył - nam powiedzieli, że jak wyschnie nie będzie widać. I nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem - najpierw kilka grosików w fundament, potem po parę złotówek pod narożne pierwsze ciegiełki, a teraz hit - podkowa...

Kilka lat temu dostałam od mojej starusiej babci taką wiekową podrdzewiałą podkowę. Zamieszkała w fundamencie pod wejściem :-)))

Nie zaszkodzi :p

 

pukul - my mamy tynki gipsowe. W jednym miejscu małż znalazł taki widoczny kabelek, też się wkurzył - nam powiedzieli, że jak wyschnie nie będzie widać. I nie widać.

Ale zazdroszcze Ci tej podkowy:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem - najpierw kilka grosików w fundament, potem po parę złotówek pod narożne pierwsze ciegiełki, a teraz hit - podkowa...

Kilka lat temu dostałam od mojej starusiej babci taką wiekową podrdzewiałą podkowę. Zamieszkała w fundamencie pod wejściem :-)))

Nie zaszkodzi :p

 

pukul - my mamy tynki gipsowe. W jednym miejscu małż znalazł taki widoczny kabelek, też się wkurzył - nam powiedzieli, że jak wyschnie nie będzie widać. I nie widać.

 

A mnie pogonił gruszkowy z betoniarni i wstrzymał polewanie, aby przynieść euro. Miałam chyba baranią minę, to pozwolili na złotówki...

 

:o))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusiaka, taka podarowana z serca stara podkowa to więcej warta niż te wszystkie grosiki i złotówki :)

Ale zazdroszcze Ci tej podkowy:yes:

Kochana babcia. Woziliśmy ją w aucie przez kilka lat. Nie mieliśmy koncepcji co z nią zrobić, aż nas naszło na budowanie domu :D

Czy przyniesie nam szczęście? Oby :p

 

A mnie pogonił gruszkowy z betoniarni i wstrzymał polewanie, aby przynieść euro. Miałam chyba baranią minę, to pozwolili na złotówki...

Taaa, to standardy się już zmieniły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Szczególnie początek mnie rozłożył na łopatki :D Dopiero później skojarzyłem, że o podkowę się rozchodzi :lol2:

Właśnie skumałam, co ja napisałam :lol2:

Nie będę tamtego wpisu edytować, trzeba się czasem od spraw budowlanych oderwać :p

To by było bardzo ciekawe, tak wozić babcię w aucie przez kilka lat :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

wiem, że zmieniam wesoły wątek ale od tygodni zatsanawiam sie na tynkiem zewnetrznym i już od tego myślenia para uszami wychodzi. Poradzcie mi jaki nalepszy tynk wybrać, bo coraz bardziej namawiają mnie na tynk mineralny, bo tani. Co Wy na to?

A a propo tych zakopywanych groszakach i innych sprawach to w sumie pierwsze slysze. Mnie jedynie zostaje zalać jakiegos grosza w schodach przed wejściem albo w tarasie bo wszystko inne dawno temu było robione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej kochani;)

u nas już trochę zmian a mianowicie czekamy na pozwolenie, projekt indywidualny wraz z załatwieniem pozwolenia 4500 zł.

powiedzcie mi ile płaciliście za projekt przyłączy wodno-kanal.??? czy 1000 zł za proejkt wodno-kanal to dobra cena??

dodatkowo mam pytanko cena domu w sso dom 14x11 m 25 tyś. to duzo czy mało?? cena nie obejmuje dachu tylko kondygnacje9 w projekcie brak piwnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...