Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

a w jaki sposób najprościej obliczyć powierzchnię dachu??? (projekt który mam w domu - taka wersja robocza nie posiada wyliczeń)

 

poza tym słuchajcie jak już ma się to pozwolenie to ten projekt podpisany i opieczętowany przez starostwo trzeba od nich odebrać?????

jejku jaka jestem "ciemna" w tym wszystkim, czy Wy też tak mieliście???

 

ile płaciliście za wytyczenie budynku u geodety????

 

czy projekt przyłączy trzeba robić od razu czy można na etapie budowy kiedy będzie się chciało wbijać kanalizę w do budynku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panda, wejdz na strone z kalkulatorami dachu, tam wrzuc dane, wyskoczy CI powierzchnia do krycia. Wytyczenie roznie, zalezy ile razy bedzie. Ja placiłam ok 600 zł. Przyłacza lepiej od razu, bo kanalize wyprowadzasz w fundamnetach/płycie. TRzeba i trzeba zarejestrowac wtedy dziennik budowy w urzedzie. Pozniej dostaniesz go opieczetowanego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panda pozdrawiam kociewiaka, ja również z tych rejonów

 

ciekawa jestem Waszego zdania, buduję domek parterowy, który w tym roku ma osiagnać SSZ, zastanawiam się jednak czy nie lepiej poczekać z wstawianiem okien do wiosny, głównie ze wględu na możliwe kradzieże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jestem Waszego zdania, buduję domek parterowy, który w tym roku ma osiagnać SSZ, zastanawiam się jednak czy nie lepiej poczekać z wstawianiem okien do wiosny, głównie ze wględu na możliwe kradzieże

 

My wstawiamy od razu, alarmu nie planujemy w ogóle - doszliśmy do wniosku, że okna muszą być, jeśli nie chcemy czekać z resztą prac do wiosny (a nie chcemy). Nie będziemy mieszkać przez zimę, tylko sobie dochodząco wykańczać - i jedyną rzeczą, której nie planuję zakładać, póki nas nie będzie na stałe, jest kocioł c.o. To jedno jakoś mnie niepokoi, więc się wstrzymamy. A kradzieży w okolicy nie zauważyłam - na przykład stal leżała u nas całymi dniami na widoku, ogrodzenie byle jakie - i nóżek nie dostała, więc chyba jednak nie kradną :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My za geodetę zapłaciliśmy 400 zł - brał za punkt 100zł. Był u nas wczoraj. Zrobiliśmy najpierw tak, że parę dni przed geodetą zamówilismy koparkę, która najpierw zdjęła nam warstwę humusu , bo było ryzyko, że nam słupki poprzesuwa, jakby przyjechał po geodecie;) także dobrze wyszło bo miał dużo miejsca do manewrowania koparką a ziemię wywoził nam na tył działki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie,

 

Mamy problem z zaplanowaniem salonu. Ma tam być telewizor, kanapa+ mały stolik i trzeba gdzieś zmieścić jadalnie, żeby chociaż na 6 osób był stół+krzesła oraz chcemy tam dać półkę do ziemi z książkami, bo sporo ich mamy. Mamy taki stary ładny okrągły stół, chciałabym go gdzieś postawić. Może macie pomysły jak to rozmieścić? Pierwotnie myśleliśmy żeby powiesić TV na ścianie od salonu nad pokojem 3 ale doszliśmy do wnosku, że pok. 3 będzie kuchnią, a tam chciałabym zrobić przestrzeń i powiększyć drzwi chociaż do 1,5m a drzwi na wyjście na taras zmienić na podwójne, no i TV dać na ścianie tam gdzie stoi teraz stół na projekcie, fajnie bo tam też jest kominek i był by miły zakątek, ale tam jest aż 6m do sofy, więc źle będzie oglądać z tak daleka..szok. Jak to ogarnąć? Da się wogóle na takiej przestrzeni rozsądnie to jakoś rozmieścić?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wstawiamy od razu, alarmu nie planujemy w ogóle - doszliśmy do wniosku, że okna muszą być, jeśli nie chcemy czekać z resztą prac do wiosny (a nie chcemy). Nie będziemy mieszkać przez zimę, tylko sobie dochodząco wykańczać - i jedyną rzeczą, której nie planuję zakładać, póki nas nie będzie na stałe, jest kocioł c.o. To jedno jakoś mnie niepokoi, więc się wstrzymamy. A kradzieży w okolicy nie zauważyłam - na przykład stal leżała u nas całymi dniami na widoku, ogrodzenie byle jakie - i nóżek nie dostała, więc chyba jednak nie kradną :cool:

 

Kradną kradną tylko miałaś szczęście lub masz blisko sąsiadów (to czasem pomaga), a co do kotła to łatwiej zabrać okna bo lżejsze ;) Najgorzej jak kable spod tynku wyrywają i hydraulikę takich to bym na miejscu betonował. Pozdrawiam budowniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na razie nic nie zginęło. Sąsiedzi są ale nie tak znowu bliziutko. Alarmu nie planuję. Chyba faktycznie poczekam z oknami. Majster twierdzi, że wiosną są tańsze, a przynajmniej nie zdrożeją, ale coś mi się nie chce wierzyć. Z obserwacji wynika, że z roku na rok ceny są coraz mniej przystępne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradną kradną tylko miałaś szczęście lub masz blisko sąsiadów (to czasem pomaga)

 

No u nas do tej pory było tak spokojnie w okolicy a od dwóch tygodni jakaś masakra, dookoła jest dużo nowo powstających domów- kradną co się da, włamują się, znajomej sprzed domu ukradli auto i spalili- SZOK

 

U nas na szczęście nie było czego kraść :) same ściany i dach ale w wkrótce chcemy wstawić okna i robić elektrykę i też się zastanawiamy z mężem nad alarmem czy kamerami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie dac namiar na jakas liste/narzedzia do kosztorysowania? Glownie chodzi o informacje/liste o jakich materialach/robicznie nalezy pamietac i srednie ceny materialow.

Kierownik mi robi do kredytu kosztorys ale z gory spytal ile ma wyjsc a ja chce znac dane zebym kredytu za malego nie wzial:bash:.

 

pozdro

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi oknami, to zależy, czy zimą chce się kontynuować prace, czy czeka się do wiosny. jeśli zimą ma być przerwa do chyba dobrze, jak dom jest bez okien i spokojnie sobie schnie.

 

swiattt 6m odległości od telewizora to wcale nie tak dużo. zwłaszcza, jak sobie kupisz duży tv. ja mam teraz odległość ok. 5m i telewizor nie za duży (32 cale) i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...