Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

witam, jeżeli działka jest około pół metra poniżej drogi asfaltowej,było by lepiej wywyszyć teren przed fundamentami czy raczej po.....no i czy sa do tego potrzebne jekieś pozwolenia....

 

Wyższy stan zerowy-robi to architekt w trakcie adaptacji projektu do warunków panujących na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

U nas trwają prace na budowie. Mam parę pytań..może coś doradzilibyście?

Robiliście u siebie w kotłowni izolację poziomą? Mamy kotłownię w piwnicy..będzie tam stał piec na ekogroszek, tam wogóle ociepla się podłogę styropianem??

Warto ocieplać podłgę w garażu? - tam jest podłoga na gruncie, bo garaż stoi obok domku. Fundamenty garażu izolować pionowo?

Ocieplaliście zakończenie komina styropianem czy wełną?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się, co osiada? budynek? po co sie zageszcza piach, robi badanie gruntu? Nie jeden artykuł był na ten temat w MUratorze nawet, długie budowanie, budowanie nieekonomiczne i nieuzasadnione w zaden sposob, a tutaj nadal jak z dzieckiem w kapuście widzę

 

No może i tak.... ja sie nie znam, ale widziałem co sie u niego dzieje, dlatego pisze. Teraz trzeba poprawiać, do tego wszystkie wykończenia przy oknach dachowych tak samo.

Dom wiadomo, że osiada w milimetrach. To nie są jakieś tam duże różnice.

 

Sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jeżeli działka jest około pół metra poniżej drogi asfaltowej,było by lepiej wywyszyć teren przed fundamentami czy raczej po.....no i czy sa do tego potrzebne jekieś pozwolenia....

 

Lepiej po, tylko fundamenty trzeba wtedy nad gruntem pobudować uwzględniając owe 0,5 m, oczywiście uwzględmiając to w projekcie.

Nawieziesz sobie potem eleganckiej ziemi i działki nie będziesz muciał sprzątać z gruzu. Jak nawieziesz wcześniej to burdel się zrobi a każdy samochód z towarem będzie w tym lgnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabezpieczyć budynek w SSO na zimę, działka ogrodzona tylko siatką.

Obliczamy koszty ram i desek, drogo wyniesie odeskowanie otworów bo jest ich 22.

 

Macie jakieś indywidualne patenty na tę konieczność?

 

pozdrawiam

:bye:

Ja sama własnie nie mam:-( do tego zmartwiła mnie ta opowiesc o wejsciu mrozu do srodka:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danonki normalnie jestem pod wrazeniem Waszego tempa i z niecierpliwoscia czekam na zdjecia z wnetrz:yes:

Mam pytanie do tych co juz dlubia w srodku, jak u Was wyglada kolejnosc prac: tynki, ogrzewanie (podlogowka), wylewki, co pierwsze? Mamy umowiona ekipe do ogrzewania na zime, potem maz chce robic wylewki (zeby robotnicy nie polamali rurek od podlogowki)i a na koncu tynki ale wszyscy strasza, ze tynkarze zachlapia wylewki i ciezko bedzie doczyscic. Jaki jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jeżeli działka jest około pół metra poniżej drogi asfaltowej,było by lepiej wywyszyć teren przed fundamentami czy raczej po.....no i czy sa do tego potrzebne jekieś pozwolenia....

 

U nas również działka jest poniżej drogi asfaltowej dlatego podnieśliśmy dom na bloczkach a potem to zasypiemy i wyrównamy teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas zalewamy nadproża na parterze. nie mamy niestety dylematów, czy wstawiać okna, czy nie. ale pewnie w przyszłym roku takie właśnie będą.

ale jestem zdania, że jeśli zimą niewiele będzie się robiło w środku, tylko dom ma stać i czekać na wiosnę, to chyba lepiej bez okien, tylko zabity dechami.

życzę wszystkim podjęcia właściwych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pewno będą okna przed zimą, ale nie będzie ocieplenia i tu mam zagwozdkę, bo nie planowałam żadnego ogrzewania. Mogę wstawić kozę, tyle że musiałabym dorobić zewnętrzny komin.

Druga wątpliwość dotyczy przyłącza wody, nie robiłam żadnej przelotki w fundamencie, bo firma od przyłączy sama robi przekop i nie chce żeby jej sie wtrącać :) Jeśli będę zimą robiła jakieś izolacje w środku i instalacje to lepiej żeby woda była już przyłączona, niż żeby mi później rozkuwali chudziak przykryty juz papą z rozprowadzonymi rurami i ociepleniem. Czyli musiałabym to przyłącze robić teraz, przed zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danonki normalnie jestem pod wrazeniem Waszego tempa i z niecierpliwoscia czekam na zdjecia z wnetrz:yes:

Mam pytanie do tych co juz dlubia w srodku, jak u Was wyglada kolejnosc prac: tynki, ogrzewanie (podlogowka), wylewki, co pierwsze? Mamy umowiona ekipe do ogrzewania na zime, potem maz chce robic wylewki (zeby robotnicy nie polamali rurek od podlogowki)i a na koncu tynki ale wszyscy strasza, ze tynkarze zachlapia wylewki i ciezko bedzie doczyscic. Jaki jest Wasze zdanie?

 

Ja teraz robiłam tynki po wylewkach.Na podłogę przed tynkowaniem zostało wysypane sporo piachu,po tynkach zamiecione-zero szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robiliśmy najpierw tynki, potem podłogówka i wylewki.

A my na ten rok planujemy się wykończyć :p

Właśnie ocieplamy i tynkujemy domek. W środku ociepliliśmy strop, podwiesiliśmy wszystkie sufity, małż dziś robił zabudowy geberitów. Od przyszłego tygodnia bierzemy się za podłogi - czas na wybór ekonomicznie uzasadnionych podłóg, armatury,etc.

Danonki- jesteśmy tuż za Wami. Październik nam chyba nie grozi, ale myślimy, że choinkę postawimy już w Anatolu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julo23, jestesmy na podobnym etapie i uradziliśmy, że w tym roku wstawiamy jeszcze okna i robimy tynki i instalacje - nie podłączamy tylko pieca co.

To znaczy musimy zamknąć sobie chałupę, żeby móc dłubać dalej zimą, jeśli do końca jesieni nie zdążymy :) Wiosną będziemy malować, ocieplać z zewnątrz, kończyć posadzki i meblować.

 

Kurcze, tylko ja jeszcze nie zdążyłem zamówić okien, nie wiem ile czasu potrzeba czekać.

Może uda mi się zorientować w poniedziałek...

 

Możesz powiedzieć w jakiej kolejności robisz instalacje i tynki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy najpierw instalację elektryczną, potem tynki, potem podłogówkę (mamy na całości) i na to wylewka. Gdyby nie to, że u nas beton na podłodze jest ostateczną warstwą (będzie szlifowany i już nic na to), nie miałabym nic przeciwko zrobieniu najpierw posadzki, a potem tynków metodą marynaty , czyli wysypania piaskiem i pozamiatania później. Ale w tej sytuacji boję się jednak uszkodzenia wylewki, więc po bożemu - najpierw tynki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...