Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Nie trzymają okien na magazynach,ale mają tam najpopularniejsze profile.Gdybym zamówiła okna białe (najszybciej nieokleinowane)lub jakiś tam brąz podstawowy,miałabym okna góra do tygodnia,a że wzięłam antracyt,czekałam 6 tygodni.

Mój producent okien zamawia też np profile już oklejane,co znacznie przyspiesza produkcję.Są producenci którzy oklejają sami,więc czas oczekiwania się wydłuża.Sam proces produkcyjny jest krótki.

No i gdy ktoś zamawia u jakiegoś bardzo popularnego producenta lub poprzez salon okien,to wiadomo że trzeba liczyć się z długą kolejką.

Edytowane przez marynata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kocurze a czy nie jest to przypadkiem tak,że do szlifowania oni sobie muszą wylać "swoją"warstewkę betonu o odpowiednim składzie?

 

Zależy od technologii - z tego, co wiem, są trzy różne sposoby na beton w domu :) U nas będzie po prostu wylany mocny beton i wyszlifowany do pewnego stopnia połysku + impregnat. Te cienkowarstwowe do nas jakoś nie przemówiły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli ja zamierzam wstawic na zime tylko okna elektryke i alarm to warto - wtedy mroz nie wejdzie? Czy tylko zabic dechami otwory?

I tak nie ma co przemarznąć,niech włazi.Instalacjom elektrycznym nic nie będzie,możesz nawet foliami pozatykać.

Albo daj te okna lub dechy,bo instalacja lubi wychodzić na spacer :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie okna mają ocieplić wizerunek całego domu.

Razem z mężem jesteśmy w tej chwili zafascynowani ciemnymi kolorami,tak jak widać, dachówkę mamy czarną , rolety i bramę mamy antracytowe, takie same są drzwi od kotłowni , tak więc biała więźba będzie nawiązywać do białej elewacji z akcentami płytek oczywiście antracytowych i jest to zrobione trochę na zasadzi kontrastu a do okien chcemy dobrać ogrodzenie ale to jeszcze odległy czas, wszystko się może zmienić.:yes:

Mam jednak nadzieję ,że efekt końcowy będzie ciekawy.:D

W ostateczności więźbę czy elewację zawsze można przemalować na inny kolor.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzut mila3.gifHej, my zaczęliśmy budowę we wrześniu projekt mila 3 (domek parterowy), fundamenty już mamy, dziś robimy kanalizacje a w piątek wylewamy chudziak. W tym roku chcemy zrobić dom do dachu razem z blachodachówką. Wahamy sie tylko czy okna wstawiać?? MILA33.jpgMILA3.jpg Edytowane przez radmag87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas prace trwają, tylko zastanawiają mnie dwie sprawy, czy ekipa dobrze przykleiła styropian, możecie zerknąć na zdjęcia? Między bloczkiem a styropianem jest duża..dziura.. tak chyba nie może być.. Wy to już w większości macie za sobą, czy u Was też tak robiono? Dodam, że było proszone, żeby przyklejali styropian po obwodzie + packi do środka, średnio im wychodziły trzy pacnięcia.

I jeszcze jest jeden problem. Zamontowali już część komina, tam też widoczne są duże odstępy, ponadto większe dziury zaklejono pianką… a z tego co wyczytałam to w pobliżu 15cm nie może być żadnych materiałów łatwopalnych…co teraz zrobić z tą pianką i tymi szczelinami w kominie??

Z góry dziękuję za porady.

S1850049.jpg

S1850050.jpg

S1850048.jpg

komin (1).jpg

komin (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na kominach się nie znam ale nie podoba mi sie to

 

co do styropianu - tak to juz jest gdy klei się go na tradycyjnym kleju - to odstaje

ale czy az tak - - zalezy ile klieju dali i jakiej był konsystencji

 

dla swietego spokoju mozesz zapiankowac od gory, najważniejsze jest by izolacja pionowa miała ciągłość , by kolejne warstwy dobrze leżały na tych płytach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na kominach się nie znam ale nie podoba mi sie to

 

co do styropianu - tak to juz jest gdy klei się go na tradycyjnym kleju - to odstaje

ale czy az tak - - zalezy ile klieju dali i jakiej był konsystencji

 

dla swietego spokoju mozesz zapiankowac od gory, najważniejsze jest by izolacja pionowa miała ciągłość , by kolejne warstwy dobrze leżały na tych płytach

 

Dwie ściany sama piankowałam, bo pomiędzy przyklejonymi płytami styropianu były spore luki..Martwi mnie to, czy za rok, dwa, nie będzie wilgoci w piwnicy..bo przez ich takie klejenie to woda chcąc nie chcąc będzie przenikać do bloczka, tak mi się wydaje..ale tak jak radzisz, zapiankuję na wszelki wypadek. Dziękuję za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu zacząłem budować Jaskółkę II - dom parterowy z poddaszem nieużytkowym. Będzie energooszczędny. Jestem na etapie układania dachówki. W tym roku zakończę na stanie surowym otwartym, w przyszłym przed zimą chciałbym się wprowadzić. Lokalizacja - Bory Dolnośląskie, ale 6 km od A4. Rewelacja. Działka - 1 ha, staw już wykopany, ogród zaprojektowany, oczyszczalnia trzcinowa również.

To mój drugi dom. Poprzedni budowałem w 2001/2002, niedaleko od obecnego (10 km), głębiej w lesie. Administrowałem tamtą budową i tą też - postęp w budownictwie niesamowity.

Poprzedni dom sprzedałem zimą. Teraz nowe małżeństwo, nowy dom, syn. Skończyłem właśnie 53 lata i wciąż nie brakuje mi energii i kreatywności.

Dlaczego Jaskółka ? Przestronny dom, świetnie będzie się prezentował na dużej działce. Zero schodów. Nawet natryski będą płaskie. To z myślą o moich Rodzicach, którzy wciąż bronią się przed opuszczeniem Warszawy. Ale w końcu pękną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas prace trwają, tylko zastanawiają mnie dwie sprawy, czy ekipa dobrze przykleiła styropian, możecie zerknąć na zdjęcia? Między bloczkiem a styropianem jest duża..dziura.. tak chyba nie może być.. Wy to już w większości macie za sobą, czy u Was też tak robiono? Dodam, że było proszone, żeby przyklejali styropian po obwodzie + packi do środka, średnio im wychodziły trzy pacnięcia.

I jeszcze jest jeden problem. Zamontowali już część komina, tam też widoczne są duże odstępy, ponadto większe dziury zaklejono pianką… a z tego co wyczytałam to w pobliżu 15cm nie może być żadnych materiałów łatwopalnych…co teraz zrobić z tą pianką i tymi szczelinami w kominie??

Z góry dziękuję za porady.

 

 

U nas nic nie odstawało, styropian ładnie przylegała do bloczków a później został obłożony jeszcze folią bąbelkową. Co do kominów to nie wiem czy dobrze jest to zrobione , ale komin to ważna sprawa i musi być zrobiony dokładnie, tu chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców domu.

WP_000360.jpgWP_000366.jpgWP_000377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...