Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Styropian musi być przyklejony dokładnie bez szpar, bo inaczej porobią się mostki termiczne. Wstawki robi się ze styropianu a nie z pianki. Inaczej będzie uciekało ciepło. Na fundamentach sam styropian niczego nie zaizoluje. Ściana fundamentu musi być posmarowana czarną izolacją np. Dysperbit plus folia bąbelkowa plus ewentualnie dren, jeśli woda wysoko podchodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dwie ściany sama piankowałam, bo pomiędzy przyklejonymi płytami styropianu były spore luki..Martwi mnie to, czy za rok, dwa, nie będzie wilgoci w piwnicy..bo przez ich takie klejenie to woda chcąc nie chcąc będzie przenikać do bloczka, tak mi się wydaje..ale tak jak radzisz, zapiankuję na wszelki wypadek. Dziękuję za odpowiedź:)

 

Moim zdaniem styropian nie ochroni fundamentów przed wodą i nie po to jest stosowany, dlatego zapiankować i spokojnie spać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Nasz majster strasznie leci..może gdyby klej do styropianu był bardziej rozrobiony to nie byłoby tych odstępów, a teraz..jak oni by to poprawili? Zrywać styropian i na nowo układać..na czyj koszt..chyba wiadomo…masakra..nie tak to sobie wyobrażałam, myślałam, że klej będzie idealnie przylegał.. Dysperbitem teraz będą smarować, ale przy tak wykonanej robocie nie wiem czy cokolwiek już uchroni piwnicę, plusem jest fakt, że mamy wokół domku żwir, temu daliśmy izolację lekką.. a dysperbit podobno wypłukuje się po paru latach i tak zastanawiam się, czy to nie jest czasem chwyt marketingowy, że dysperbit musi być, bo wszyscy to robią..największe zaufanie miałabym do papy termozgrzewalnej, ale wiadomo cena..

 

Może ktoś zerknąłby na te kominy, czy one dobrze są postawione, między nimi też jest dziura i jeszcze jest zapiankowane, a podobno nie można w pobliżu 15cm przy kominach używać materiałów łatwopalnych? Ponadto patrząc od dołu to widać, że one jakby rozchodzą sie na boki..? Dziękuję za porady:)

komin (2).jpg

komin (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swittt - inwestor musi znać się na sztuce budowania, bo inaczej budowlańcy zrobią straszne rzeczy. Jest jednak metoda. Jak się nie ma wiedzy, wtedy trzeba wybrać sprawdzoną, nie najtańsza ekipę, wtedy jest szansa na lepszą obsługę. Generalnie w budowlance najtańsze ekipy to z definicji koszmar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zerknąłby na te kominy, czy one dobrze są postawione, między nimi też jest dziura i jeszcze jest zapiankowane, a podobno nie można w pobliżu 15cm przy kominach używać materiałów łatwopalnych? Ponadto patrząc od dołu to widać, że one jakby rozchodzą sie na boki..? Dziękuję za porady:)

A masz kierownika budowy? Przecież za to mu płacisz. Masz wątpliwości to go pytaj. Przecież tutaj nikt się pod stwierdzeniem można czy nie można nie podpisze i w razie czego nie weźmie odpowiedzialności za to stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa może być tania, ale musi być zweryfikowana. Gdy szukałem wykonawcy w zeszłym roku jesienią, rozmawiałem wyłącznie z takimi z polecenia. rozrzut cenowy za stan surowy otwarty był pomiędzy 55.000 a 87.000. Ci najtańsi zostali jeszcze raz sprawdzeni - szczęśliwie się złożyło, że właśnie zbudowali ośrodek zdrowia znajomemu lekarzowi. Teraz kończą u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawa waszych opinii. ścianki zewnetrzne mam z ytonga 24 na klej, niedługo będą murować ścianki działowe, które równiez miały być z ytonga. zastanawiam się jednak nad zmianą ścianek działowych na silke ze względu na lepszą izolację akustyczną (tak czytałam) Czy jest sens, czy to taki niepotrzebny misz masz budowlany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ponieśliście całkowity koszt za zrobienie instalacji elektrycznej (chodzi mi o całą kwotę ze wszystkim) ?? pytam się bo bo w tym roku zdecydowaliśmy się w zimę działać w domku i nie chcę przepłacić a nie orientuje sie jakie są ceny? a może wiecie gdzie znajdę strone na temat kosztów włożonych w poszczególne etapy budowy i wykończenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nita83, my właśnie tak mieliśmy zamiar zrobić - ytong na zewnątrz, silka wewnątrz. Ale ponieważ robimy sami tynki i instalację elektryczną, zdecydowaliśmy się na ytonga również do środka, bo silikaty źle się bruzduje, a my chcemy prowadzić kable w bruzdach, nie po ścianie. Gdyby robił to ktoś z zewnątrz, na pewno dalibyśmy silikaty i nie ma znaczenia, że misz-masz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ponieśliście całkowity koszt za zrobienie instalacji elektrycznej (chodzi mi o całą kwotę ze wszystkim) ?? pytam się bo bo w tym roku zdecydowaliśmy się w zimę działać w domku i nie chcę przepłacić a nie orientuje sie jakie są ceny? a może wiecie gdzie znajdę strone na temat kosztów włożonych w poszczególne etapy budowy i wykończenia?

 

Mój dom SSO z najdrobniejszymi nawet wydatkami, dojazdami, itp itd z robocizną wyszedł 170 tys, wszystko wg mnie w najlepszym gatunku ale projekt bardzo prosta kostka piętrowa 11mx13m pod dwuspadowym dachem.

Piszę o cenie z odeskowaniem i opapowaniem, ogrodzeniem z siatki i grubych stempli oraz jego robocizną, garażem blaszakiem, wynajmem przyczepki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom SSO z najdrobniejszymi nawet wydatkami, dojazdami, itp itd z robocizną wyszedł 170 tys, wszystko wg mnie w najlepszym gatunku ale projekt bardzo prosta kostka piętrowa 11mx13m pod dwuspadowym dachem.

Piszę o cenie z odeskowaniem i opapowaniem, ogrodzeniem z siatki i grubych stempli oraz jego robocizną, garażem blaszakiem, wynajmem przyczepki itp.

 

Dodam, że sami niczego nie robiliśmy-wszystko było opłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...