Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

człowiek sie zapyta o cenę instalacji a ludzie doszukują sie jakiegoś problemu w tym. Każdy ma swój rozum i jeżeli chodzi o mnie to wezmę sprawdzoną ekipę do tego żeby mi zrobili inst - mimo że nie mam mega funduszy wiem że na takich sprawach nie ma co oszczędzać tylko trzeba szukać ekipy która się zna na rzeczy . Jeżeli ja nie miałam zielonego pojęcia ile to kosztuje bo dla mnie to był przedział 5-20tys. A teraz ktoś poinformował mnie że o podobnym metrażu wyszło u niego 8,5tyś to dla mnie już wartościowa informacja. Ja nie będę robiła niestworzonych rzeczy jeżeli chodzi o instalację a wiec mnie ta informacja uświadomiła co do ceny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

radmag87 i maggs1 moja prowokacyjna odpowiedź miała na celu uświadomić wam że metraż domu nie ma tu nic wspólnego z tym ile kosztuje instalacja. A wy nadal to forsujecie. Praktycznie nic nie wiecie o instalacji przy których podano wam ceny a próbujecie odnieść się cenowo do tamtych ofert.

Tak dla przykładu instalacja jedno czy trzy fazowa, jakie zastosowano tam zabezpieczenia a jakie będą u was, ile w tamtych instalacjach jest gniazd a ile będzie u was i.t.d. Jeśli przyjmiemy za punkt odniesienia 8-15 tyś to OK. Ale jeśli ktoś napisał że instalacja u niego kosztowała 8,5 tyś a tobie elektryk powie że weźmie 12 a ty się obrazisz bo będziesz uważała że to zdzierca to już nie będzie OK bo twoja instalacja może mieć niewiele wspólnego z tamtą.

PS. Mało tego jeśli od kogoś otrzymasz informację że jego elektryk za punkt bierze 20 zet a tobie powie 50 to też masz zero informacji do puki jeden i drugi nie sprecyzują co dla nich jest tym nieszczęsnym punktem.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mało się znamy na elektryce, ale ja np buduje swój pierwszy dom, z elektryką nie mamy z mężem nic wspólnego, nasi rodzice też a więc wiesz wszystko będę ustalała z elektrykiem na miejscu i wszystko będzie mi tłumaczył, gniazdek w domu nie planuje mieć miliona, włączników do światła też , tak to wszystko rozplanuje zeby było praktycznie i nie mam zamiaru wpuszczać się w koszta. Ja się nie sugeruje kwotą 8,5 tys i o grosz wiecej nie dam, po prostu staram się dowiedzieć jakie są teraz ceny na rynku. KONIEC TEMATU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak, białej listy wykonawców w moim przypadku woj pomorskiego wziałem kartke, długopis, i zaczałem przegladać wypisywac polecanych elektryków, hudraulików, dekarzy i inne ekipy mi potrzebne, ekipe do stanu surowego mialem juz dogadane, Podzwoniłem spotkałem sie z kilkoma elektrykami jak potrzebowałem wycene i szczegóły omówić, hydraulikami i dekarzami, nigdy nie akceputuje wycen przez tel, a skoro wykonawca nie ma czasu lub checi zeby przyjechac na budowe i zerknac i wycenic to szkoda zachodu,

Nie podpisywałem jak narazie z zadnym z wykonawców umów, wszystko dogadano na słowo bez zaliczek robota wykonana i zapłacona,

dekarz za 200m2 dachu , 3 okkna dachowe. wyłaz dachowy, rynny opierzenie i połozenie dachowki- 6tys robocizna

elektryk domek 110 + garaż ,bez bajerów, halogeny w podbitce halogeny w schodach, instalacja alarmowa pociagnieta, a antenowa, kompletna dokumentacja i podłaczenie rozdzilnicy, z włacznikiem na agregat i przepieciówka, wszystkie puszki na gips wklejane, itp, koszt robocizna 2500 materiały około 3 tys + alarm 1200zł

tynki cem wapienne 500m2 wykonane w 3 dni robocizna z materiałem 9700zł

posadzki 158m2 z połozeniem foli i styr i materiałem 3700zł

to narazie tyle

aha hydraulik inst co i kanaliza i sanitarna, podłogowe ogrzewanie z materiałem 9000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak, białej listy wykonawców w moim przypadku woj pomorskiego wziałem kartke, długopis, i zaczałem przegladać wypisywac polecanych elektryków, hudraulików, dekarzy i inne ekipy mi potrzebne, ekipe do stanu surowego mialem juz dogadane, Podzwoniłem spotkałem sie z kilkoma elektrykami jak potrzebowałem wycene i szczegóły omówić, hydraulikami i dekarzami, nigdy nie akceputuje wycen przez tel, a skoro wykonawca nie ma czasu lub checi zeby przyjechac na budowe i zerknac i wycenic to szkoda zachodu,

Nie podpisywałem jak narazie z zadnym z wykonawców umów, wszystko dogadano na słowo bez zaliczek robota wykonana i zapłacona,

dekarz za 200m2 dachu , 3 okkna dachowe. wyłaz dachowy, rynny opierzenie i połozenie dachowki- 6tys robocizna

elektryk domek 110 + garaż ,bez bajerów, halogeny w podbitce halogeny w schodach, instalacja alarmowa pociagnieta, a antenowa, kompletna dokumentacja i podłaczenie rozdzilnicy, z włacznikiem na agregat i przepieciówka, wszystkie puszki na gips wklejane, itp, koszt robocizna 2500 materiały około 3 tys + alarm 1200zł

tynki cem wapienne 500m2 wykonane w 3 dni robocizna z materiałem 9700zł

posadzki 158m2 z połozeniem foli i styr i materiałem 3700zł

to narazie tyle

aha hydraulik inst co i kanaliza i sanitarna, podłogowe ogrzewanie z materiałem 9000zł

 

No to gratuluje ceny nawet niższe niż na Podkarpaciu,ale ostatnia pozycja to cena nie z tej ziemi ;) gratuluje. Umowy czasem się przydają, bo wykonawca nie wyskoczy na koniec z ceną dwa razy większą :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcz,

Ja nie moge - skad ty bierzesz takie ekipy?????

Budujemy sie na podobnym obszarze. Ja mam ceny zupelnie inne.

Dekarz wzial za robote 30 tys zl za 280m2 dachu z tym ze w cenie jest juz polozenie wiezby, deskowanie, polozenie dachowki ceramicznej i struktonitu - poprzeczna podbitka).

Co do hydrauliki - z dwoch polecanych ekip za zakres prac ktory opisales spiewaja sobie 40 tys zl - to jest cena z materialem.

Wiec jak widac te moje wyceny to tak z kosmosu w porownaniu z twoimi....

Podzielisz sie namiarami na te ekipy?

 

pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich - i odwieczny dylemat:

Opcja A: podlogowka w calym domu

CZY

Opcja B: podlogowka na dole, grzejniki na gorze (w lazienkach podlogowka).

 

Wiem bylo walkowane ale nie na naszym bociankowym watku - jakie sa wasze wybory ?

 

rafus

Podłogowka na dole, u gory grzejniki, podłogowe w łazienkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich - i odwieczny dylemat:

Opcja A: podlogowka w calym domu

CZY

Opcja B: podlogowka na dole, grzejniki na gorze (w lazienkach podlogowka).

 

Wiem bylo walkowane ale nie na naszym bociankowym watku - jakie sa wasze wybory ?

 

rafus

 

U nas podłogówka na połowie powierzchni parteru-kuchnia, łazienka, korytarz i wiatrołap, reszta parteru i góra-grzekniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podłogówka. Jedyny jej minus to duża bezwładność. Ale i tak wolę w miarę stałą temperaturę 22-24 w nogach i około 20-22 w całym pomieszczeniu niż 40 stopni pół metra od grzejnika a 18 trzy metry dalej. Drewno, panele czy dywan nie są obecnie żadną przeszkodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich - i odwieczny dylemat:

Opcja A: podlogowka w calym domu

CZY

Opcja B: podlogowka na dole, grzejniki na gorze (w lazienkach podlogowka).

 

Wiem bylo walkowane ale nie na naszym bociankowym watku - jakie sa wasze wybory ?

 

rafus

A czy jak mam parterowy, to też mogę odpowiedzieć? ;)

U nas w większości podłogówka. Grzejniki tylko w sypialniach.

 

Może się pochwalę, a co tam-najwyżej napiszecie, że jest bleee- mamy elewację Anatola :wiggle:

[ATTACH=CONFIG]140425[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]140426[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]140427[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]140430[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]140428[/ATTACH]

Edytowane przez dusiaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusiaka wow elewacja super, coś podobnego będę chciała mieć u siebie na domku też parterowym jaki macie kolor dachu i okien ??

 

co do podłogówki to u nas w domu parterowym będzie ona w kuchni, łazienkach (+mały grzejnik na ręczniki) , korytarzu, grzejniki będą w sypialni, pokojach i w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my jesteśmy jedyni którzy całkowicie zrezygnowali z podłogówki? :D długo się wahaliśmy, miała być podłogówka w większej części parteru (reszta parteru + poddasze grzejniki). Później myśleliśmy o podłogówce tylko w łazienkach i wiatrołapie... w końcu całkowicie zrezygnowaliśmy. Może będziemy żałować, może nie, ale na pewno jesteśmy jak na razie rodzynkiem, który jej w ogóle nie zrobił.

PS. w sumie gdyby nie mąż to łazienki miałabym w podłogówce, a najchętniej w salonie i kuchni też, ale dałam się przekonać mężowi i hydraulikom którzy odradzali kłaść ją pod panele

 

 

dusiaka, fajna elewacja. Mi też coś podobnego chodzi po głowie, ale nie wiem czy będzie pasować do naszej Pchełki. Na pewno na dachu będzie blachodachówka w kolorze antracyt (chyba że spontanicznie znowu coś zamienimy :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale dałam się przekonać mężowi i hydraulikom którzy odradzali kłaść ją pod panele

Mężowi to rozumiem ale hydraulikowi ? Toż to on nie ma wogóle pojęcia o hydraulice skoro nie zalecał kłaść pod panele ;)

Z własnego doświadczenia wiem,kilka domów w rodzinie zwiedziłem z podłogówką pod panelami i wg mnie i rodziny nie ma żadnych przeszkód kłaść rurek pod panele.

Cieplo w domu,panelom po kilku latach grzania nic nie jest.

U mnie na 100% powierzchni w domu będzie podłogówka,w sypialniach również ;)

Podłogówkę mam zaprojektowaną na zasilanie o temp.30st.C,panele w salonie i każdym pokoju oprócz kuchni,holu,wiatrołapu i łazienek.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...