Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

My podobnie jak wiele osób -porotherm 25 i styropian 15. przez chwile chcieliśmy termopor leiera - jest sporo tańszy (3,95 szt) ale nasz "szef" odradził - podobno jest więcej odpadów, są bardziej kruche i więcej zaprawy trzeba dać czy coś w tym stylu :) reszta - jak mówił - porównywalna.

 

ekipa - super - podobno - sprawdzona u kilku osób (domy stoją :) ) powiedzieli 18600 SSO (ale fundamenty już mam) plus 8000 dach. schody betonowe lane, kominy szt.2 systemowe, klinkier. powierzchnia 160m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja także planuję zaczać wiosną. Póki co, czekam na PnB. Ekipa jeszcze nie wybrana. Trwa konkurs ofert. Rozpiętość cenowa znaczna: od 40 tys SSO z dachem do 65 tys +Vat.

Dwie ekipy mam polecone, ale terminy mają dopiero w czerwcu. Jak będzie trzeba, zaczekamy.

Budujemy z Porothermu Wienenberga 25+ 15 styro, jak w projekcie. Strop mamy drewniany (strych nieużytkowy), dachówka (chyba, że budżet się nie zepnie -wtedy zmienimy na ładną blachodachówkę).

Zakupów żadnych jeszcze nie poczyniliśmy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałam kolejną ofertę na SSO z dachem - 36 tys zł +VAT co daje ok 45 tys zł (od fundamentów po dach, 2 kominy, strop lany, wszystkie pomieszczenia ok 180 m kw, dachu 330 m kw). Wygląda na to, że wykonawcy w moim rejonie mają wszyscy podobne ceny.

 

 

czesc, ja wprawdzie budowal bede sam, bez ekipy, ale gdybys mogla ciut rozwinac? te 45 tysiecy jest za co? robocizna + material (jaki?) czy tylko robocizna? jaki domek (projekt sobie znajde)? chcialbym sobie przeanalizowac ile moge zaoszczedzic na samodzielnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja wprawdzie budowal bede sam, bez ekipy, ale gdybys mogla ciut rozwinac? te 45 tysiecy jest za co? robocizna + material (jaki?) czy tylko robocizna? jaki domek (projekt sobie znajde)? chcialbym sobie przeanalizowac ile moge zaoszczedzic na samodzielnej pracy.

45 tys to jest koszt brutto (mogę wziąć bez rachunku wtedy jest 36 tys) robocizny całego stanu surowego od fundamentów po dach. Dom mam parterowy, projekt indywidualny wzorowany na projektach muratora znany c114 i przemyslany m42a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja wprawdzie budowal bede sam, bez ekipy, ale gdybys mogla ciut rozwinac? te 45 tysiecy jest za co? robocizna + material (jaki?) czy tylko robocizna? jaki domek (projekt sobie znajde)? chcialbym sobie przeanalizowac ile moge zaoszczedzic na samodzielnej pracy.

 

Znalazłam Twój wątek na temat Jopka, gdzie pytałeś o opinię, będziesz budował z Jopka czy budujesz z czegoś innego?

Bo też się zastanawiam nad kupnem Jopka a mało o nim piszą...

Gdzie się budujesz? ja też jestem z wlkp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam Twój wątek na temat Jopka, gdzie pytałeś o opinię, będziesz budował z Jopka czy budujesz z czegoś innego?

Bo też się zastanawiam nad kupnem Jopka a mało o nim piszą...

Gdzie się budujesz? ja też jestem z wlkp :)

 

hej

 

fascynacja ceramika poryzowana byla chwilowa:) posilkujac sie doswiadczeniami i podpowiedzia bardziej doswiadczonych, po analizie rodzaju sciany jaki stawiamy zdecydowalismy ze lepiej wydac mniej na tanszy (a nie koniecznie gorszy) budulec na sciany a zaoszczedzona sume zainwestowac w ocieplenie.

i z tego wlasnie powodu kupilismy beton komorkowy :)

 

o jopku natomiast nie ma wiele, to prawda, a opinie ktore juz sa sa skrajne, od bardzo negatywnych po te calkiem pozytywne.

 

wg mnie pustak jest pustak, i tak przyjdzie tynk/styropian i przykryje. oczywiscie, sa lepsze i gorsze (purysci napisali by ze jest porotherm i jest reszta... ;) )

 

odpowiedz na ostatnie pytanie brzmi: pod kodem pocztowym 62-030 :) po szczegoly zapraszam na priva :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, my też z Wielkopolski;)

 

hmm.. koszty robocizny, nasz murarz powiedział 25 tys. ale to bez dachu. Cena pewnie nie najmniejsza i nie największa, ale z polecenia wzięty, więc mam nadzieję, że się nie wkopiemy:D

 

pozdrawiam;)

 

// za waszą namową zaczynam zastanawiać się nad kolorem blachodachówki:D //

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zgłaszam się też - jeszcze jeden bocianek z wielkopolski ;)

 

czekamy właśnie na warunki zabudowy, koncepcja domku tak w miarę dopracowana, planujemy ruszyć z murami mniej więcej w sierpniu / wrześniu.

Z kilkoma ekipami budowlanymi temat zaczynamy omawiać - myślę, żeby w ciągu miesiąca mieć sprawę dogadaną i ekipę wybraną.

 

dziennik budowy założony - zapraszam do lektury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zgłaszam się też - jeszcze jeden bocianek z wielkopolski ;)

 

czekamy właśnie na warunki zabudowy, koncepcja domku tak w miarę dopracowana, planujemy ruszyć z murami mniej więcej w sierpniu / wrześniu.

Z kilkoma ekipami budowlanymi temat zaczynamy omawiać - myślę, żeby w ciągu miesiąca mieć sprawę dogadaną i ekipę wybraną.

 

dziennik budowy założony - zapraszam do lektury ;)

 

 

daj linka w swoim podpisie aby nie trzeba bylo szukac za kazdym razem

 

wielkopolan prosze o jakies bardziej szczegulowe info, jesli to nie tajmenica, skad sa :) nigdy nie wiadomo kiedy taka informacja sie moze przydac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Jeśli chodzi o pustak piankowy czyli beton komórkowy jest faktycznie biały. Natomiast jak oglądam ceramiczny to boję się że przy jakimkolwiek wierceniu może popękać. A przecież wiercenia będzie dość sporo bo i przy instalacji, potem ocieplenie a dom musi być na lata. Drodzy użytkownicy piszcie proszę wasze spostrzeżenia no i panowie z Muratora, Was też proszę o pomoc:)

Pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak ? Przecież to ledwo poniżej normy a ze styro z lambdą 0,042 to nawet normy się nie łapie

 

Co do grubości ścian, to raczej nic tu nie zmienię. Pewnie dlatego konstruktor wybrał taką grubość, bo mam trzecią kategorię szkód górniczych, w ścianach pełno różnych słupów (30cm grubości ). Co do ocieplenia to najprawdopodobniej ostatecznie będzie 15cm - wtedy będzie ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...