Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Czy ma ktoś z Was kredyt w PKO BP lub w BGŻ???? Byliśmy dziś w 3 bankach i te dwa najbardziej przypadły nam do gustu w kwestii " nie wymyślania" i nie wyłudzenia od nas zaciągnięcia większych kwot. ;)

 

Ja mam w PKO BP, jestem zadowolony, jak na razie, budowy nie musze rozliczać fakturami ani innymi bzdurami, po prostu postępy na budowie są istotne, a pani w Banku chyba mi wierzy na słowo że budowa idzie, bo od wiosny nikogo tam nie było a już połowa kredytu uruchomiona.

Jak słyszę jak w innych bankach np. ING , albo nordea (na przykładzie mojego kumpla to bym mógł książkę napisać na temat tego drugiego banku) ludziom wstrzymują kredyt, bo zdaniem jakiegoś barana z banku kwota udzielonego kredytu nie ma pokrycia w fakurach albo w postępach w budowie, to mnie szlak zalewa, jak można w takim banku brać kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie a macie jakiś sposób na wyliczenie "ceny" dachu?? sporządzamy kosztorys i przygotowuję dane dla kier. budowy ale nie mam zielonego pojęcia jak wyliczyć koszta dachu. Dodam, że będzie blachodachówka- bo tańsza a metraż dachu okolo 270 m

Czy macie także jakiś przelicznik na okna PCV?? byliście po wycene do kosztorysu czy liczyliscie jakoś tak mniej wiecej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłam tak mniej więcej - ale to nie jest dobra metoda ;). Akurat dach i okna w sumie wyszły mi zgodnie z założeniami, ale rozpatrując łącznie - dach wyszedł parę tys mniej niż zakładałam, okna parę tys więcej. Więc lepiej się jednak oprzeć na wycenach. Dach można wyliczyć osobiście mając zestawienie więźby, cenę blachy, rynien i tych innych rzeczy, natomiast okna - trzeba się przejść po paru salonach i zebrać oferty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z Was kredyt w PKO BP lub w BGŻ???? Byliśmy dziś w 3 bankach i te dwa najbardziej przypadły nam do gustu w kwestii " nie wymyślania" i nie wyłudzenia od nas zaciągnięcia większych kwot. ;)

 

Jak widzę to większość ma z PKO BP i jest zadowolona, a ja jestem bardzo niezadowolony bo już spłacam same odsetki a później będzie jeszcze więcej do spłaty :) .. U mnie też wizyta rzeczoznawcy to 150zł i jak do tej pory bez problemów, nie licząc że był błąd w projekcie i była różnica w projekcie chyba o pół m2 !:);)

POzdrawiam

Odnośnie kosztorysu to przyjąłem procentowy znaleziony gdzieś w sieci, ale najlepiej chyba jest początkowe koszty prac przewymiarować aby potem nie mieć problemów, ale to jest moje zdanie.

Edytowane przez maggs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie uruchomilem pierwsza transze kredytu w DB, da

I najlepsze warunki i uruchamianie transz najprostsze. U mnie bylo tak ze wnioski byly do trzech bankow z najlepsza obecnie oferta tj nordea, DB oraz Millenium. Po decyzji pozytywnej we wszystkich byla negocjacja kto da lepsza oferte. Wszystko prowadzil Pan Bartosz Steczek - doradca Muratora.

Dla mnie bajka - juz ci zreszta polecalem kontakt z doradca Muratora.

Rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na prędkość załatwiania spraw nie narzekam, było ok. Nawet nikt nie czepiał się bryły budynku. Także moi sa ok :) Tj Grodzisk Mazowiecki :)

 

o, a ja mam czasem ciekawie w tym moim Grodzisku Maz (gdzie domek buduję i mieszkam od dziecka) - w zeszłym roku czekałam ok 70dni na PnB, były różne śmieszne akcje itd. Skierniewice dość blisko, może jak skończysz to wpadnę do ciebie na herbatkę ;)

 

My mamy kredyt w NOBLE bank i jesteśmy zadowoleni. W naszej sytuacji większość banków mogło nie dać nam kredytu, Ci dali i jak do tej pory jesteśmy zadowoleni ze współpracy.

 

I ogłaszam, że mamy nareszcie SSZ! od 2 dni :) brama garażowa w końcu założona (tylko jej brakowało).

Jutro natomiast ekipa kończy elewacje (na razie bez podbitki: mamy ocieplony styropianem grafitowym 15cm, tynki, cokół, kominy).

Poza tym zakupiliśmy część mebli i sprzętów do kuchni. Już 3 szafki złożone :)

i powoli wnosimy meble i domowe akcesoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachodachówka jest tańsza! Niestety niektórym ubzdurało się, że jeśli chcą zadeskować cały dach do blacho- lub samej dachówki, to różnica jest niewielka... Nic bardziej mylnego. Ja mam dach z gontu, ale znajomi robią dach o pow. 450 m2 z najlepszej blachodachówki z połyskiem i oszczędzają na tym 50 tys. w stosunku do dachówki. Kwota mówi sama za siebie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachodachówka jest tańsza! Niestety niektórym ubzdurało się, że jeśli chcą zadeskować cały dach do blacho- lub samej dachówki, to różnica jest niewielka... Nic bardziej mylnego. Ja mam dach z gontu, ale znajomi robią dach o pow. 450 m2 z najlepszej blachodachówki z połyskiem i oszczędzają na tym 50 tys. w stosunku do dachówki. Kwota mówi sama za siebie:)

 

Pełne deskowanie do blachodachówki czy dachówki nie jest konieczne (pomijając wyjątki), u mnie koszt blachodachówki wyszedł około 4tyś. mniej niż dachówka ceramiczna -dach czterospadowy. Gdybym wybrał blachę z górnej półki to wyszłoby drożej niż dachówka. Oczywiście dochodzi jeszcze konstrukcja dachu i robocizna, co ma wpływ na ogólny koszt dachu.

50 tyś. oszczędności na 450m2, to mi wychodzi ponad 100zł/m2, musiała być wzięta bardzo droga dachówka do porównania np u mnie gdybym chciał tyle zaoszczędzić na m2 to ktoś musiałby mi dopłacić za to, że miałby mi położyć blachodachówkę -kurcze jakbym nie miał już położonej dachówki to bym skorzystał :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie ludzie budują , ktoś gdzieś powiedział że coś jest drogie i że oszczędność to 50 tyś - śmiech na sali ....

zarówno w blachodachówce jak i dachówce są produkty tańsze i droższe

koledzy dokładnie podali jak to wygląda cenowo - więc to po prostu nierealne !!!!

każdy niech liczy dokładnie i sprawdza - nawet dla czystej ciekawości dla porównania by utwierdzić się w swoim wyborze

 

dodam tylko że blachodachówka nawet jeśli ma 25 lat gwarancji to w skali 50-60 lat najprwdopodobniej 2x dach trzeba będzie kryć

przy dachówce takiej potrzeby nie będzie

 

oczywiście więźba dachowa jest konkretniejsza tz grubsza i droższa , ale dach jest też sztywniejszy i samą dachówką lepiej dociążony co przy poddaszu użytkowym ma znaczenie

 

widziałem fotki gdzie po pierwszym sezonie obróbki kominiarskie zostały 10 cm wyżej niż dach ... tyle pod śniegiem siadła konstrukcja dachu

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo,

Podajeaz ceny z ksiezyca. Ja za 278 m2 dachu na dachowke wydale, 17 tys. Ale po uwzglednieniu calej reszty tj elementy kramcowe, laty, kontrlaty, orrynnowanie, olna dachowe itp to sam material kosztowal 40 tys. Robocizna niewiele mniej.

 

Gdybyś krył blachodachówką też musiałbyś zrobić rynny i okna itp., dlatego każdy dach należy przeliczyć indywidualnie, bo ceny robocizny też są różne. Jak dla mnie ceny podawane przez Arturo nie są z księżyca, bardziej oszczędność 50tyś. na zamianie dachówki na blachodachówkę jest jak z księżyca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bocianki;)

 

U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej :( Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim

W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...