Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich ;) chwile mnie nie było ale juz nadrobie stracony czas proszę poradzcie mi czy zamówic okna teraz jeśli mam zamiar wstawić je na wiosne czy poprostu poczekac z wyceną i zamówieniem

 

Ja osobiście bym poczekał i nie robił nawet wycen, bo co jak później będą droższe ;) , a na poważnie to chyba najlepiej w grudniu lub styczniu kupować okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bocianki;)

 

U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej :( Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim

W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.

 

u nas podobna sytuacja, z tym że od półtora roku mieszkamy u mojej siostry i mamy dwa pokoje na 4 osoby (jeden maluteńki, tzw graciarnia) ;)

i fakt, zaoszczędziliśmy na tym sporo (wcześniej wynajmowaliśmy mieszkanko), ale jednak nie było i nie jest to dość wygodne i nas to tylko zmobilizowało i zmotywowało aby jak najszybciej się pobudować i wykończyć.

Na chwilę obecną w budowanym domku na parterze, mamy już wniesione część mebli (wersalka, kilka szafek), mąż właśnie kuchnie składa (dzisiaj wyciął w blacie otwór na zlew itd) - jutro lub we wtorek może skończy. W zasadzie zostanie nam tylko łazienka aby się wprowadzić co mamy nadzieje że nastąpi na dniach :) (niecałe 7 miesięcy od zaczęcia budowy)

Poza tym Pchełka z elewacją wygląda super! sygnaturę niebawem uaktualnię oraz wrzucę świeże fotki do dziennika ale to już nie dzisiaj.

Brama garażowa również wygląda i sprawuje się wyśmienicie.

Edytowane przez Danonki
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda, to dobrze - taka sytuacja zdopinguje Was do szybszej budowy :D A jaka będzie radość z przeprowadzki! Ho ho! Myślę, że większa niż u innych :)

 

potwierdzam w 100%!

My najchętniej już teraz, nawet bez łazienki byśmy się wprowadzali ;) co z tego że nie ma np listew przypodłogowych, ważne że jest gdzie spać, zjeść, dzieci mają się gdzie bawić, a my z mężem mamy w końcu upragniona intymność hihi - najważniejsze że się jest u siebie, a to doping bardzo duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bocianki;)

 

U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej :( Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim

W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.

 

Dacie radę :) my po sprzedaniu mieszkania mieszkamy już równo rok u rodziców razem z babcią - nas trójka + pies w m3 - i budujemy jak szaleni - byle szybciej :) taka sytuacja to najlepszy motywator heheh ..nie dojesz byle szybciej do przodu. W sobotę już kupiliśmy pierwsze płytki do domku - radocha co nie miara bo już widzę światełko w tunelu :) życzę powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym poczekał i nie robił nawet wycen, bo co jak później będą droższe ;) , a na poważnie to chyba najlepiej w grudniu lub styczniu kupować okna.

 

Wlasnie dzisiaj bylismy w oknoplast: ma nam Pan wyslac wycene, ale z zamowieniem kazal sie wstrzymac do polowy listopada, bo od wtedy beda promocje....oczywiscie i tak wczesniej musi przyjechac na pomiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sokółkę, ale rozważałem też Gebauera. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, montaż na wiosnę.

Plusy i minusy okien drewnianych są ogólnie znane.

Obie firmy oferują kompleksową usługę, u mnie jest montaż w warstwie ocieplenia co przy gabarytach tych okien i 3 szybowym pakiecie daje duży ciężar okien, musi to być więc dobrze zrobione. Sokółka przekonała mnie montażem, jeśli chodzi o same okna to Gebauer bardziej mnie przekonuje. Ale okna to nie wszystko, zwłaszcza że pakiety szybowe i tak wszyscy mają te same.

Może padło u mnie na Sokółkę też dlatego że rewelacyjne wrażenie wywarł na mnie salon na Bartyckiej w Warszawie, obsługa, kontakt - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az milo patrzec jak powolutku wasze domki zaczynaja wygladac jak domki, z dachem, oknami itp itd. wszytskim razem i kazdemu z osobna gratuluje. u nas niestety w takim tempie sie nie da... nadal ukladam, zbroje, szaluje strop. planujemy zalanie go na 2 listopada... oby tylko dopisala wzglednie pogoda.

 

cholenie, ale to naprawde cholernie zazdrosze wam wszystkim majacym juz dach... w glebi ducha licze na lagodna zime gdzie tak w drugiej polowie lutego, aby w grudniu lub styczniu i u nas dach polozyc... moze sie uda. moze... chociaz ciezko jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, nie, to raczej świadczy o istnieniu konkurencji i o coraz śmielszych poczynaniach marketingowych. Ja już dostałam parę ulotek, listów, a nawet jeden bardzo ładny pakiet reklamowy w fajnej teczce A4 (jedyna rzecz, która nie poszła do kosza :D), i to nie tylko z branży okiennej. No i dzwonił jeden chłopak, że chciałby pomóc na budowie, coś dorobić - i mimo, że nie zatrudnimy już nikogo, bo będziemy po montażu okien do końca tyrać sami ;), to jego przedsiębiorczość na mnie zrobiła wrażenie. Zapisałam nawet nr telefonu - jego jednego byłabym skłonna spośród tych reklamodawców zatrudnić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuuugiej przerwie!

 

Widzę, że budujecie dzielnie. MY TEŻ. :D Wreszcie mam się czym pochwalić!! Zaczęliśmy pod koniec sierpnia, w tym momencie mamy ściany na parterze i strop czekający na zalanie za dwa dni.

Mamy umówionego dekarza, mam więc nadzieję, że będą pieniążki i zamkniemy dom dachem w tym roku.

 

Kurcze, strasznie się cieszę. Bardzo długo na to czekałam, a teraz czuję się szczęśliwa ilekroć spaceruję po moim DOMU. :)

IMG_0679bis3.jpg

IMG_0681bis.jpg

IMG_0561bis.jpg

Edytowane przez marta&robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o blachodachówce plannia regola zastanawiamy sie właśnie nad jej kupnem słyszałam że jest z niej bardzo mały odpad i jakość jest dobra ale może ktoś sie wypowie kto troche wiecej sie zna niz ja;)

Nie jestem znawcą i jak dla mnie to bardzo fajna, tylko ta cena -zastanów się nad dachówką ceramiczną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta i robert jak miło znowu Cię widzieć! Gratuluję!

 

W sprawie okien, to również plan był taki żeby wstrzymac się do grudnia i poszekać na promocje posezonowe, ale nie wytrzymałam i już teraz porobiłam kilka wycen. Na szczęście mieszczą się w przewidywaniach. Poczekam z ostateczną decyzją do grudnia i wtedy ponegocjuję. Co dziwne, wczoraj Pan z jednej powiedzmy zaprzyjaźnionej firmy poradził, że okna najlepiej kupić w lutym, ze względu na lepsze promocje. hmm

Edytowane przez nita83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...