Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za odp. dusiaka. Ładnie się prezentuje ta dachówka na Twoim dachu, ja w swoim dużego dachu mieć nie będę i chyba kąt nachylenia mniejszy niż u Ciebie.

water-sprite- na Twoim wyglądałaby jeszcze lepiej. Ja nie wkleiłam zdjęcia, żeby się nią pochwalić (choć to już dawno zrobiłam w swoim dzeinniku), ale dlatego, że ta dachówka jest dedykowana do płaskich dachów- właśnie do takich, jak Twój.

Ja właśnie będę miał mniej i dlatego będę musiał podbitkę zrobić pod skosem, a taka pozioma mi się podoba ;)

maggs- a nam się własnie podobała pod skosem, ale ekipa powiedziała, że musi być na prosto - i tak zrobili.

 

Cześć. Widzę, że gaworzycie o podbitce. Czy rozważał ktoś z Was podbitkę z PVC?

U nas jest Bryza, kolor orzech złoty - idelanie pasuje do koloru winchester w oknach. Rozważalismy drewnianą, ale właśnie m.in. ze wzgl. na wygodę (brak potrzeby konserwacji) kupiliśmy PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałam, że są dachówki dedykowane do płaskich dachów. Dzięki Ci za tę dobrą nowinę :)

Zaraz zajrzę do Twojego dziennika, tam pewnie jest więcej zdjęć :popcorn:

 

A jeśli chodzi o podbitkę to może ktoś planuje zamiast tradycyjnej taką ze styropianu, widziałam to u kogoś w dzienniku, ale u kogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałam, że są dachówki dedykowane do płaskich dachów. Dzięki Ci za tę dobrą nowinę :)

Zaraz zajrzę do Twojego dziennika, tam pewnie jest więcej zdjęć :popcorn:

 

A jeśli chodzi o podbitkę to może ktoś planuje zamiast tradycyjnej taką ze styropianu, widziałam to u kogoś w dzienniku, ale u kogo?

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?23626-Ratunku-dzieciol-zabral-nam-sie-do-elewacji!!!&highlight=ptaki+elewacje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie mi doradzić w kwestii styropianu??? opaskę wokół dachu zrobiliśmy z termoorganiki 15 cm, dalej chcieliśmy pociągnąć to samo - ale z przyczyn od nas niezależnych (długa i zawiła historia) musimy wybrać między genderką a austrothermem lambda identyczna (przynajmniej tak zapewnia pan który nam tak spierniczył zamówienie)

i co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałam, że są dachówki dedykowane do płaskich dachów. Dzięki Ci za tę dobrą nowinę :)

Zaraz zajrzę do Twojego dziennika, tam pewnie jest więcej zdjęć :popcorn:

 

A jeśli chodzi o podbitkę to może ktoś planuje zamiast tradycyjnej taką ze styropianu, widziałam to u kogoś w dzienniku, ale u kogo?

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?24064-Podbitka-ze-styropianu

ale zdjęć brak

 

tu lepiej http://forum.muratordom.pl/showthread.php?57278-Co-wybra%C4%87-na-podbitk%C4%99-dachu

Edytowane przez cronin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie mi doradzić w kwestii styropianu??? opaskę wokół dachu zrobiliśmy z termoorganiki 15 cm, dalej chcieliśmy pociągnąć to samo - ale z przyczyn od nas niezależnych (długa i zawiła historia) musimy wybrać między genderką a austrothermem lambda identyczna (przynajmniej tak zapewnia pan który nam tak spierniczył zamówienie)

i co wybrać?

 

Dobry znajomy, co pracuje tylko przy ocieplaniu budynkow, bardzo polecal styro firmy austrotherm - wiec taki zamawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za linka, doprawdy zabawne, czytałam z zapartym tchem. Poza tym nie każdy buduje dom w lesie wchodząc z buciorami w naturalne środowisko życia zwierzątek. ;)

 

 

@ cronin - dziękuje :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, doprawdy zabawne, czytałam z zapartym tchem. Poza tym nie każdy buduje dom w lesie wchodząc z buciorami w naturalne środowisko życia zwierzątek. ;)

 

:

 

wpisz "KUNA" w wyszukiwarkę muratordom

http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=6712622

 

 

 

obśmiałam się wczora jak chytra wydraj, rżałam na cały dom... :lol2::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panda gratulacje! Będziesz miała potomstwo "z głowy" ;) prawie za jednym zamachem. U mnie jest różnica 2 lat między dziećmi, więc jeszcze mniej. Myślę, że to bardzo fajna raóżnica wieku. Wszystkiego dobrego na całą ciążę! No i na budowę, oczywiście. ;)

 

danonki, kristen gratuluję domów! Och, fajnie patrzeć!

 

U nas wczoraj wylany strop i schody. Niewiele udało mi się zobaczyć, bo gdy przyjechałam na budowę był już zmrok. A dziś w Łodzi zima! Więc nasi budowlańcy zdąrzyli w ostatniej chwili, a my - póki co - nie musimy podlewać ;) Trochę się zrobienie stropu opóźniło, ale dzięki temu mamy rozłóżone w stropie kanały od rekuperacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panda, gratulacje! między moim synkiem a córcią jest 17miesięcy (czyli rok po roku ;)).

i wiecie co mój ślubny mi powiedział ostatnio? że do szczęścia brakuje mu tylko trzeciego dziecka :o, a nie tak dawno nawet nie chciał słyszeć o większej ilości dzieci jak dwoje. I to niby kobiety są te niezdecydowane i zmieniające co chwila zdanie ;)

i od dziś mamy działający prysznic i nawet z niego skorzystałam aby sprawdzić czy wszystko ok - i jest ok

no i kocham swoje meble kuchenne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...