Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy to aby dobry pomysl rozkladac w stropie rury od reku? Rozumiem w wylewce ale po co oslabiac strop.

 

Mocno się nad tym zastanawialiśmy czy to nie osłabi stropu. Kierownik budowy nadzorował, więc myślę że będzie wszystko ok. On bał się tylko żeby strop się nie zawalił przy zalewaniu. Dlatego pod kanałami wszystko było dodatkowo podparte. A w wylewce przecież kanały się nie zmieszczą. Kto daje kilkanaście cm wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duzy problem odnośnie rolet zewnetrznych ...nie pomyslałam o tym że przed budową domu powinnam to zgłosić moim majstrom gdyż powinni zrobić wieksze otwory a ja poprostu myslałam że mam dużo czasu na to i że to się montuje troche póżniej co teraz mam zrobić jak juz domek stoi czy uda nam się zamontować te rolety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko będzie widać mało estetyczną (przynajmniej moim zdaniem) skrzynkę.

Nie wiem czy rolety są takie niezbędne. Przed ciepłem może i trochę chronią ale przed zimnem nie koniecznie.

Intymność można zabezpieczyć w inny sposób. Dobre okna to podstawa.

Kiedyś nikt rolet nie zakładał i da się bez nich żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a 3 dni pozniej znowu zimno...

Z innej beczki - jak wam montowali dzwi balkonowe? U mnie beda 3szybowe i ciezkie (Veka Alphaline V90) - firma montujaca chce je zamontowac na podlozonych ceglach - wydaje mi sie to malo profesjonalne, docelowo jak bedzie lana wylewka to trzeba bedzie te cegly wyjac i wtedy sie moga opuscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a 3 dni pozniej znowu zimno...

Z innej beczki - jak wam montowali dzwi balkonowe? U mnie beda 3szybowe i ciezkie (Veka Alphaline V90) - firma montujaca chce je zamontowac na podlozonych ceglach - wydaje mi sie to malo profesjonalne, docelowo jak bedzie lana wylewka to trzeba bedzie te cegly wyjac i wtedy sie moga opuscic.

 

Ja mam identyczne okna - wg mnie są naprawdę porządne - i naprawdę ciężkie :) dlatego też jeszcze przed wylewkami mój przezorny małżonek wylał specjalnie pod okno belkę i bezpośrednio na niej ustawili mi okno balkonowe. Panowie monterzy połechtali ego mojego męża bo powiedzieli, że bardzo dobrze i fachowo to zrobił bo okno idealnie wchodziło :) Podobnie też wylał belkę pod drzwi wejściowe. Zawsze pewniej na czymś takim ustawić okna niż później się martwić czy na cegłach się nie wypaczą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...