Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas okna balkonowe też montowano na poszerzeniach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139911&d=1349243296

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139911&d=1349243296

 

No widze że nie tylko ja mam ceramiczny strop. Ze zdjęcia wynika że dawaliście żebra rozdzielcze? Bardzo dobrze!

U mnie jest Porothermowski strop, a Wasz jaki?

Mam nadzieję że będziemy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachy w takich obiektach robią z metalowego szkieletu i płyt piankowych pokrytych blachą lub z czegoś podobnego - czyli za tydzień mają SSZ , między czasie instalacje się robią , później wchodzi ekipa co tzw metrowcy co kładą hurtem płytki , ostatni tydzień to regały i towar na półkach i gotowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duzy problem odnośnie rolet zewnetrznych ...nie pomyslałam o tym że przed budową domu powinnam to zgłosić moim majstrom gdyż powinni zrobić wieksze otwory a ja poprostu myslałam że mam dużo czasu na to i że to się montuje troche póżniej co teraz mam zrobić jak juz domek stoi czy uda nam się zamontować te rolety

 

spokojnie da się zrobić

ale o nadstawnych[i bardzo dobrze] zapomnij

 

Dlaczego czym sie one różnią bo ja jestem ''blądynka'' ha ha

 

rolety nadstawne to takie montowane razem z oknem - czyli musisz mieć od razu zrobiony większy otwór

możesz teraz zamontować rolety natynkowe - kasetę schować w ociepleniu - tak jak to u mnie jest zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o okna to nam wczoraj robił pomiaru człowiek z oknoplastu i u nich oka montują tylko do temperatury -5' . jeżeli chodzi o montowanie tych ciężkich okien (u nas też ciężkie balkonowe okna trzy szybowe) to oni specjalne podpory wkładają których pod żadnym względem nie można wyciągać, ponieważ może sie coś obsunąć, a co za tym idzie straci gwarancje takie okno. Uprzedzają o tym przed montażem, takie coś się zalewa normalnie betonem i zostaje to juz na stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak moja przygoda z dachem sie rozpoczęła to jeden ze składów dał mi dobrą cenę na dachówkę a akcesoria miały wątpliwą wycenę - oferta była całościowa i niemożna było jej dzielić

zadzwoniłem do jednej firmy w celu zweryfikowania moich podejrzeń a oni powiedzieli że ta membrana którą mi zaproponowali jest pod pełne deskowanie (ja go nie mam ) bo jest podgumowana - bardzo dobra i wytrzymała - ale ja jej nie potrzebuje

 

tak wiec chyba wiele zależy od kasy i konkretnego produktu - nie da się jednoznacznie powiedzieć co lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....a życie zaskakuje czasem pozytywnie czasem mniej. Jakoś tak wyszło, że w środę będzie geodeta ;) a w czwartek wykop ;). Jutro rozmowy z ekipą która wybuduje domek za 24 tyś wraz z dachem pod papę.Cieszę się jak gwizdek albo nawet dwa gwizdki;) a cały czas myślałam, że nie dołączę nigdy do grona budujących BOCIANKÓW 2012.

Dalej czekamy na decyzję kredytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam papę jako pokrycie docelowe, więc bez porównania. Natomiast mam folię pod ściankami działowymi na piętrze, średniej grubości, i na nierównym betonie jest podziurawiona jak sito, wystarczy na niej stanąć. Wystarczy iskra z papierosa żeby wypalić dziurkę a pokaż mi niepalącego budowlańca. Generalnie ja jestem na nie w stosunku do folii, a każdy i tak zrobi jak chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze że nie tylko ja mam ceramiczny strop. Ze zdjęcia wynika że dawaliście żebra rozdzielcze? Bardzo dobrze!

U mnie jest Porothermowski strop, a Wasz jaki?

Mam nadzieję że będziemy zadowoleni.

 

U nas strop wykonany z akermanów, nie mamy żeber rozdzielczych - to co widać to zbrojone podciągi. Strop- myślę, że mocny i ciepły, planujemy go jeszcze ocieplić 20 cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...